Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

24 wrz 2011 - 09:56:57

Cytat
Atmosphere86


A do mam ktore twierdza ze to zle.. coz wole przebijac uszy niz SZCZEPIC-swiadomie faszerowac chorobskami ktore nie daja gwarancji ze dziecko nie zachoruje MOJE DROGIE MAMUSIE :))))))))
I tez moglabym Was NIEKTORE pod tym wzgledem ocenic :) [/i][/b]

gratuluję porównania! nie ma to ja porównać zachciankę mam i modę z nauką, wieloletnimi badaniami i przeogromną wiedzą naukowców oraz świadomością, że gdyby nie szczepionki, to dzieci umierałyby na potęgę.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

24 wrz 2011 - 10:30:00

moja miała przekłute uszka jak miała niecałe 5 miesiecy na poczatku miała malenkie perełki od kosmetyczki teraz ma prawie od 3 miesiecy nosi juz kupione przez nas uszka nie sa zakryte widac ze pieknie zagojone ,mała ma teraz 10miesiecy i nawet nie łapie za kolczyki.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

24 wrz 2011 - 11:11:02

Ja uważam, że po pierwsze to trwała ingerencja w wygląd dziecka zanim może się wypowiedzieć, a po drugie to niebezpieczne. Może 3 miesięczne dziecko nie ma siły, ale potem jest żłobek, albo przedszkole. Dzieci szaleją, popychają się, energicznie bawią, szarpią itp. Jest masa, ale to masa okazji żeby stracić kawałek ucha.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

26 wrz 2011 - 16:40:17

Cytat
aleksandra20075


az mnie krew zalewa jak czytam co niektore wypowiedzi, po co takiej malej dziewczycnce kolczyki????????????? jak to wyglada jak dziecko ktore dobrze siedziec nie moze a ma juz kolczyki, co wy rodzice chcecie zrobic małe miss z tych biednych dzieci???? moja coreczka ma 4 latka i narazie nawet nie zamierzam jej przebijac jak podrosnie i samam bedzie chciała to ok ale napewno nie teraz!!! Głupota moim skromnym zdaniem!!! jeszcze tdoche i bedziecie im przebijac pepki, brwi i jezyki, zal normalnie zal.....







Widzisz moze sama mialas pozno uszy przebijane...z reszta to jest zalezne od rodzica, zdania sa, byly i beda podzielone.\
Kazdego tematu jakiegos bys sie nie podjela jest za i przeciw.
Po to jestesmy rodzicami zebysmy podejmowali sami decyzje,moze w wieku 4 lat corka twoja powie mamo chce kolczyk w nosie i co wyrazisz zgode na to ?? bo ona tego chce .

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

27 wrz 2011 - 10:28:07

Ja mam problem z glowy, bo mam syna.

Sama mialam kolczyki w wieku ok3 lat. Nie jestem zwolenniczka zbyt wczesnego kolczykowania dzieci. Co z tego, ze ladnie wyglada, jak dziecko sobie ciagnie,zahacza, wyrywa... Boli nieziemsko taka uszkadzana dziura.
Kolczyki dopiero jak dziecko rozumie, ze sie nie dotyka zbyt czesto, nie szarpie itp.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

27 wrz 2011 - 10:58:21

Fajnie tak siedzieć, czytać i uśmiechać się do monitora. Cudne niektóre wypowiedzi :)
Ja młodej przebiłam uszka jak miała 4 miesiące. Oczywiście tylko i wyłącznie na swoje widzimisie.
Nie było żadnych problemów z przemywaniem, gojeniem, z samym przekłuwaniem też- no stress, zero łez :)
Sama doskonale pamiętam swoje przekłuwanie, nic przyjemnego.

Jak zdecydowana większość userek nie mam problemu z tym, że ktoś ma inne zdanie w tej czy innej kwestii. Każda z nas sama decyduje co jest dobre dla pociechy. Publiczny lincz (który dość często gości na szfka.pl) za wyrażenie odmiennej opinii uważam za idiotyczny.

P.S. Szczepienie, a kolczykowanie to dwie zupełnie inne bajki.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

27 wrz 2011 - 10:58:41

Fajnie tak siedzieć, czytać i uśmiechać się do monitora. Cudne niektóre wypowiedzi :)
Ja młodej przebiłam uszka jak miała 4 miesiące. Oczywiście tylko i wyłącznie na swoje widzimisie.
Nie było żadnych problemów z przemywaniem, gojeniem, z samym przekłuwaniem też- no stress, zero łez :)
Sama doskonale pamiętam swoje przekłuwanie, nic przyjemnego.

Jak zdecydowana większość userek nie mam problemu z tym, że ktoś ma inne zdanie w tej czy innej kwestii. Każda z nas sama decyduje co jest dobre dla pociechy. Publiczny lincz (który dość często gości na szafka.pl) za wyrażenie odmiennej opinii uważam za idiotyczny.

P.S. Szczepienie, a kolczykowanie to dwie zupełnie inne bajki.


Sorki za dubelek, wina komputera.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-27 11:00 przez kamilak86.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 10:30:08

..przekluc uszka?
dziewczyny, wg was, jaki wiek jest najodpowiedniejszy na przeklucie uszek u coreczki. jesli w ogole jest taki wiek. moja ma 19 mcy i tak rozmyslam nad tym. moze macie doswiadczenie? planuje zrobic to ok 4 roku zycia bo mam takie dziwne wrazenie ze pozniej lepiej zniesie bol. doradzicie?

te debilne wypowiedzi beda zlewane :]

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 10:38:45

moja mala miała 1,5 roku przy pierwszym uszku była ciekawa i spokojna przy drugim trzeba było dać lizaka hehe ale zniosła, nic nie ropiało, teraz ma 3,5 i uważa kolczyki za coś co zawsze z nią było i nawet nie zwraca na nie uwagi a wygląda slicznie:) nie wiem jaki wiek jest najlepszy bo córka dostała to przekucie w prezencie, ja bym nawet pewnie na to nie wpadła albo tez czekała ale myśle że teraz by wyciągała i nie chciała a z nią cóź czasami się nie dyskutuję:P

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 10:42:59

o widzisz, czyli jednak juz bysmy mogly:) tylko ze ja sie boje tego jak ona zniesie bol. a mi sie serce kroi kiedy cos malutka (zwlaszcza) boli no i nie wiem..

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 11:03:07

Witajcie.
Ja mojej córeczce przekułam uszka jak miała skończone dokładnie 6 miesięcy i z własnego doświadczenia,oraz z opini znajomych,wiem że im dziecko mniejsze tym lepiej to przechodzi.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 11:20:27

Ja przebiłam uszy mojej córeczce po roczku.Tak jak dziewczyny piszą pierwsze ucho to pestka z dugim troche gorzej ale już po wszystkim jest wszystko ok.Uszy się szybko goją.Tylko przy przebijaniu powiedz kosmetyczce żeby zaznaczyła na uszkach miejse przebicia bo inaczej zrobi to krzywo!!

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 11:26:26

ja swojej probowałam przekuc jak miała rok, skończyło sie na niczym w trakcie przekowania pierwszego ucha mała zaczeła się tak wyrywać i płakać że odpuściliśmy...

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 11:27:25

Moja ma prawie 14 miesięcy i już dawno przebiłabym Jej uszka gdyby nie to, że podobnie jak Ty nie mogę znieść tego kiedy płacze, czy coś Ją boli...
Również słyszałam, że im mniejsze dziecko tym lepiej to znosi, ale wciąż się zastanawiam. Moja Mała jest ciekawskim dzieckiem i obawiam się, że kolczyki mogłyby Ją nurtować - troszkę boję się, że będzie się ciągnąć za uszka.
No ale kiedyś zapewne przyjdzie moment, że je przebijemy i już sama nie wiem czy odwlekać tę wizytę, czy się przemóc.
Również proszę inne mamy o rady.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-18 11:27 przez oxygenium.

Kolczyki u Maluszka-zbiorczy

18 kwi 2012 - 11:49:57

my przebiliśmy malutkiej kolczyki jak miała 2 latka skończone,chciałam wcześniej jednak się wstrzymałam,
bałam się jak córcia zareaguje więc poczekałam do 2 latek przygotowując ją do tego co będzie miała na uszkach powiedziałam ze będzie miała kolczyki jak mama i babcia i inne dziewczynki i panie, wiec była już na tyle "duża" ze czekała aż będzie miała kolczyki które będąc u kosmetyczki sama sobie je wybrała :)
moment przekłucia wstrzymałam oddech a mała nawet nie zareagowała jedynie jak już dotknęła uszka widziałam po mince ze zaraz zacznie płakać ale babcia podeszła z nią do lustra i pokazała swoje i jej kolczyki,mała była zachwycona, dobrze się goiły i po miesiącu zmieniłyśmy na inne, więc teraz bardzo jestem zadowolona ze poczekałam z tymi kolczykami u maluchów ładnie to wygląda ale z drugiej strony myślę że to za wcześnie:)))) ale to jest tylko moje zdanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mama NIE!! - tata