Obecnie rozmawiamy o:

lody do gastronomi

gorący temat

Otwarcie sklepu online

godzinę temu

FARBA A UTLENIACZ

dzisiaj o 7:11

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moim zdaniem je w małych odstępach czasu i żołądek się przyzwyczaił. Moja mała ma 8 miesięcy i je 3 x dziennie mleko z dod. kaszki 180- 210 pomiędzy tym w południe zupka a wieczorem deserek czy banan. W nocy zaczęła się budzić ale daję tylko wodę.

chciałabym,żeby moje dziecko tyle spało czy w dzień czy w nocy:)może mamusie nie uwierzycie ale moje dziecko do 3 lat budziło się co godzinę w nocy z początku na jedzenie a później to chyba z przyzwyczajenia:)w dzień spal tylko na dworze a jak zaczął biegać to w ogóle w dzień nie było mowy o spaniu:)lekarka stwierdziła,ze ma taki organizm i nie potrzebuje snu-dla mnie to było coś nienormalnego,żeby w nocy nie spal.....potrafił o 2 w nocy wstać i sprzątać zmiotka w kuchni,bawić się itd....teraz to się z tego śmieje ale wtedy to chodziłam niewyspana
:(skończył 3 latka i się skończyło,przesypia cale noce...także jak widać każde dziecko jest inne i wymaga więcej bądź mniej snu:)

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-02 14:29 przez agamiko28.

Mój synek, gdy był taki mały jak Twój, również w nocy nie chciał spać. Męczyłam się bardzo, ale jednego dnia, to było w niedzielę,mój mąż był cały dziń w domu, więc od godziny 13 stej nie pozwalaliśmy mu zasnąć do godziny 22 giej. On nam ,,leciał z rąk'', tak spać mu się chciało, nawet nim troszkę potrząsaliśmy i wołaliśmy:
-Szymek, nie śpij!!!
Biedny był, bardzo marudny, niezadowolony, ale jak go położyłam do łóżeczka, to spał do 6 rano. Też wtedy wyspałam się;) tylko wtedy pampersów niebyło, więc kiedy do niego zajrzałam, to nie powiem co zobaczyłam.
Od tej pory synek nasz spał nocą, a dniem baraszkował wesoło.
I o to chodzi. pozdro

Dziewczyny zaczęłam wprowadzać zmiany no i niestety jak narazie jest bez zmian.Wczoraj udało mi się,żeby Bartek spał tylko raz w dzień od 12do14,20.Chciał jeszcze później ale nie dałam mu zasnąć,kąpiel była o 19.30 a o 20 dostał kaszkę na wodzie 220ml!i zasnął bez niczego.tylko najgorsze było to że o 00.20 była pobudka na flache!!!Dałam mu pić,ale pomogło tylko na chwilę.Potem o 2.45 kolejna pobudka,a w między czasie jeszcze kilka razu musiałam do niego wstać bo się wiercił,marudził.Dziś będzie spał w kojcu,zobaczymy jak będzie efekt.

i jak zmieniło się coś?

po malutku mały się przyzwyczai że w nocy nie dostaje jedzenia, że w dzień tylko 1 drzemka, staraj się też nie rozmawiać z nim w nocy. Wiadomo że potrzebuje czasu na zmiany. Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!

To dobrze, że ograniczyłaś mu posiłki i drzemki, bo faktycznie chodził jak w zegarku. :))

Ale to ja Ci jeszcze mogę poradzić z własnego doświadczenia, to nie wstawaj do Małego przy każdym jego jęknięciu czy zapłakaniu. U nas też tak było, że jak Lilka tylko zakwiliła, to ja już stałam na baczność przy łóżeczku, żeby sprawdzić co się dzieje. Ale można się wykończyć. Jeśli tylko sobie leży i marudzi, a Ty wiesz, że w łóżeczku jest bezpieczny odpuść sobie wstawanie do niego. On może tak marudzić właśnie po to, żeby Cię zobaczyć. Jeśli śpisz z Nim w pokoju, to po prostu ucisz go z łóżka, powiedz, że jesteś blisko. U nas poskutkowało, parę nocy i Lilka spałą jak aniołek.

Wiadomo, że każdy brzdąc jest inny, ale spróbować nie zaszkodzi. Oczywiście, jak Maluch bardzo płacze, to się go tuli itp.

Powodzenie życzę i duuuużo cierpliwości :)

zweryfikowana
Posty: 432
Ostrzeżenia: 1/5

moze kladz go pozniej spac? na wieczor zrob z nim spacer zeby sie zmeczyl i bedzie spal;) a ze bedzie wstawal chociaz raz dziennie to normalne.. moja mala ma teraz 22 miesiace i tez jeszcze 2 miesiace temu wstawala:)

W nocy z nim nie rozmawiam wogóle,jak coś to tylko"ciiiiiii":D Bartek jak chce w nocy jeść nie otwiera wogole oczu je na śpiąco
Niestety jestem ciągle na etapie wstawania w nocy dwa razy do jedzenia:( picie pomaga tylko na chwilę,staram się mu dawać w dzień więcej jedzenia a rzadziej,no ale niestety:(A i dodam że ta drzemka w dzień to jednak trwa ok3godz,no niestety widocznie chyba tyle potrzebuje.
Myślicie,że powinnam za każdym jego wstaniem w nocy dawać mu pić?bo dam mu 2-3razy i wymiękam,daje butle:(tylko na mnie nie krzyczcie;((((

Cytat
neja87
moze kladz go pozniej spac? na wieczor zrob z nim spacer zeby sie zmeczyl i bedzie spal;) a ze bedzie wstawal chociaz raz dziennie to normalne.. moja mala ma teraz 22 miesiace i tez jeszcze 2 miesiace temu wstawala:)

czytaj wyżej:D

codziennie spaceruje z nim przed spaniem i niestety to nie pomaga



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-07 10:48 przez osak04071983.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odcinki superniani