Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

operacja oczu

3 minuty temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

My na pierwsze buciki do chodzenia po dworze postawimy na Gucie, a w domu będą mokasyny marta made it... nam ortopeda mówił tak boso, po piasku, trawie, włochatym dywanie ale nie po panelach!

A moje dziecko chodzi w skarpetkach. Kupiliśmy mu butki, ale gdy tylko ma je na nóżkach to zaczyna płakać i odechciewa mu się chodzić. W wyborze butów dla dziecka ważne jest żeby usztywniały kostkę.


---------------------------
Tworzymy precyzyjny wydruk 3d

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Tutaj proszę - http://www.piccolino-sklep.pl/kategoria/191,Obuwie-dla-dzieci Ogólnie przy takich bucikach liczy się wygoda, jakość wykonania, powinny być średnio miękkie, tak żeby dziecku się dobrze chodziło.

mnie ostatnio prof ortopeda powiedział, że dzieci nie powinny chodzić bez butów po idealnie płaskim podłożu czyli podłodze. Bez butów mogą chodzić po trawie, piasku, nierównej powierzchni. A buty polecił mi firmy Aurelka-bardzo fajne fasony i kolory mają, a dodatkowo mega zdrowe dla stópek w każdym wieku.

My dziś byłyśmy u ortopedy na usg i przy okazji właśnie się spytałam jakie buty najlepiej. Koniecznie giętka podeszwa żeby dziecko miało łatwość ruchu. I dowiedziałysy się ze własnie nie koniecznie sztywne w kostce dziecko małe przeciesz musi jednak nagimnastykowac się i kostką żeby wstać ;) Więc mogą być do kostki ale ważne żeby były dobrze i mocno zapięte wtedy chroni to też kostke bez ograniczania w tymmiejscu ruchu ;) warto zakładać buciki dziecku nawet w domu zwłaszcza jeśłi to dopero początki bo często dziecki się denerwują bo poprostunie chcą chodzić w butach.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Ważne żeby jednak pierwsze buty były przede wszystkim nowe, nie po kimś... poza tym właśnie nie za sztywne! Stópka musi mieć swobodę, najlepiej na elastycznej podeszwie i zapinane za kostkę, ale nie usztywnione jakoś specjalnie.

Myślę, że dobre będą z Ryłko. U nas np. się sprawdziły

u nas byly to buciki z befado, wazne jest aby butki byly nowe.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

jak buciki to tylko atestowane. w Bydgoszczy kupowałam w krasnalu, ale widziałam, ze mają też sklep internetowy - duży wybór, polskie buciki i cenowo- jak na to jakie mogą mieć ceny takie buty - bardzo przystępnie

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 3/5

Elastyczna podeszwa i za kostkę to jedno, ale też antypoślizgowa podeszwa - to jest bardzo ważne. Ja kupuję buty w smyku, z cool club najczęściej - mają dobre ceny, sa wyprofilowane i stabilne: http://www.smyk.com/moda-dziecieca/buty/trzewiki.html. Nie kupuję butów ładnych - tylko wygodne:)

Ja postawiłam na lasockiego, wcześniej też byłam zadowolona z mrugały. :) Bardzo fajne i przyjemne cenowo buciki. Jako kapci używamy befado.

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-01 09:56 przez kintria.

ważne, żeby podeszwa była giętka i dobrze się zginała. Bardzo fajne są attipasy(choć według mnie tlyko po domu). Dobre są też elefanteny, geoxy.

Nie jestem znawcą tematu, ale powiem z doświadczenia. Moje dziecko chodziło w skarpetkach i na bosaka, zaczęło chodzić, jak miało 9m-cy. Ok 2 lat zaobserwowałam koślawe kolana i płaskostopie. Teraz chodzi w bucikach ortopedycznych z wkładką po domu. Radzę więc nie żałować na dobre bucki, bo to później zaprocentuje. Mi lekarz polecił z firmy aurelka - są różne modele, kapcie, sandałki - skórzane i bardzo ładne, chociaż oczywiście dość drogie.

na dwór to buciki z usztywnioną pietą
moje dziecko w domu chodziło w materiałowych kapciach które były do kostek
te kapcie były wiązane .
wyprofilowana pięta to podstawa .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sukienka na chrzciny