Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

hmm..:)Boso czy nie boso? Uwazam że to tez zalezy od wagi dziecka wszystko ma wpływ na nasz organizm na nasze ciało Ogolnie zalecają by dziecko chodziło boso a najlepiej po piasku :)Sa tez takie buciki ktore sprawiaja ze chodzi sie jak po piasku ale cena tez jest niezła Ponad polowa najnizszej krajowej :) Nożka dziecka kształtuje sie do 5 a mówia nawet ze do 7 roku życia Nalezy obserwowac dziecko najlepiej stojąc od tyłu i patrzac na linie ktora idzie od guza pietowego wzwyż miedzy kostka boczną i przysrodkowa Jezeli linia jest prosta to jest ok a jezeli idzie po skosie to ALARM dla nas ze jest cos nie tak Wtedy najlepiej skonsultowac z lekarzem Najlepiej obserwowac od 4 r.ż., wczesniej nie ma sensu chyba ze dziecko urodzi sie z wadą stóp. Wiadomo ,że zima dziecko boso nie bedzie chodziło, w domu chyba ze mamy podgrzewane podłogi :)Gdy dziecko rodzi sie zdrowe nie uszczesliwiajmy go na siłe butami typowo ortopedycznymi, dziecko musi miec swobode Jest wiele firm choc do konca sama nie wiem bo co róż coś nowego wchodzi na nasz rynek Sama sledze firmy i mam problem bo moj synek ma 6 lat i ma wade stópki Jak kupuje buty to patrze na wysoki i usztywniany zapietek, oczywiście wkladka dobrze wyprofilowan, podeszwa powinna byc twarda od spodu a w srodku miekka Logicznie tak mi sie wydaje Dla mni eto wazny temat bo szukam odpowiednich butow , ortopedzi twierdza ze obuwie firmy BARTEK sa najlpsze ale maja ceny masakryczne Wczesniej ktos pisal ze geox to swietne buty Beznadziejne, ich cena to powinna wynosic 50zl.Reklamuja ze butuy oddychajace,mojemu dziecku nóżka sie pociła,oddalam do reklamacji, wymienili wkładke i dalej sie pocila.A za 3 paski przeplatane na krzyz zaplaciłam 200 zl Nie warto.Znacie jakies inne marki skuteczne i sprawdzone?

przedewszystkim buty nie zakrywające kostki stawy mają pracować, elastyczna podeszwa a reszta buta pozwalająca stopie chodzić. Nie dajmy się mamić butami profilaktycznymi które od poczatku nie pozwalają stopie pracować samej

zweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 1/5

Kochane mamy! Wiem, że to nieodpowiedni wątek, ale to bardzo ważne, bo możemy pomóc...

Szafa.pl objęła patronat nad Akcją Pomocy dla 2 letniego Marcinka (banner możecie zobaczyć już na stronie głównej). Jest to chłopczyk chory na nowotwór.
Przeszedł już 8 cykli chemii i operacje wycięcia guza, ale niestety teraz już nie wystarczy jego ogromna wola życia bo na kurację, która pozwoli mu wyzdrowieć i żyć, potrzeba pieniędzy.

POTRZEBA AŻ 480 tysięcy złotych!

Jest to ogromna suma! Potrzeba wielu wielu wielu osób by tyle pieniążków pojawiło się na koncie Marcinka.

Dopiero w takich chwilach człowiek uświadamia sobie jak bardzo trzeba cieszyć się z tego, że nasze pociechy są zdrowe. Śmieją się i rozrabiają dając nam tyle radości.

Tata Marcinka założył bloga, w którym na bieżąco informuje co u Marcinka, ile pieniędzy jest na koncie i dodaje zdjęcia. http://marcin-sporek.blogspot.com/

Tutaj jest link do oficjalnego postu na Szafiarence: http://szafiarenka.pl/87/6225470/pomoc-dla-marcinka-sporka.html


Jeżeli tylko jesteście w stanie to bardzo Was proszę przelejcie jakąkolwiek kwotę na konto Marcinka. Przy tak ogromnej sumie liczy się KAŻDA wpłata i KAŻDA złotówka! Tylko RAZEM damy radę!

Wszystkie dane do przelewu znajdziecie na blogu Marcinka!

Dziękujemy Wam serdecznie i życzymy dużo dużo zdrówka! Dla Was i dla Waszych rodzin!



Polecam buciki zdrowe i wygodne, atestowane!
www.dlastopy.pl

Kobietki które piszą, że w domu w bucikach - opamiętajcie się! Pomyślcie troszkę - co było pierwsze niemowlę czy bucik? ;) Człowiek rodzi się nago i niczego do szczęścia nie potrzebuje (jest we wszystko co niezbędne wyposażony) Do prawidłowego rozwoju stópek - nie potrzebuje bucików - one są do ochrony przed zimnem. Oczywiście nie wykluczam korzystania z dobrodziejstw cywilizacji kiedy jest taka potrzeba (koślawe nóżki, wada wrodzona, wypadek - wtedy warto skorzystać z bucików ortopedycznych). Jeśli jednak nasze dziecko jest zdrowe - stópka jest przystosowana do chodzenia bez obuwia.

Jak jest ciepło, to najlepiej niech maluszek chodzi na bosaka, a jak chłodniej to w skarpetkach/rajstopkach antypoślizgowych

Mój synek po domu chodził na boso, w skarpetkach, albo w kapciuszkach. Skarpetki jak i kapciuszki ważne, żeby miały antypoślizgi. Na dworze najlepiej sprawdziły się buty nike, na rzepy, które mają całą płaską podeszwę. Buciki były stabilne, dobrze utrzymywały nóżkę (nie były za kostkę). Jak już się nauczył ładnie nóżki stawiać to najwygodniej mu się chodziło w małych air max, chociaż na początku nie mógł się do nich przyzwyczaić. :)

niezweryfikowana
Posty: 35
Ostrzeżenia: 5/5

Co sądzicie o takich bucikach http://www.tututu.pl/buciki-nel-brazowe-23-p-50301.html na początek dla maluszka, na cieplejsze dni? Bardzo mi się spodobały tylko nie wiem, czy do nauki chodzenia będą równie dobre.

Chcę połączyć właśnie naukę chodzenia z bucikami na cieplejsze dni.

dzieci biegają u mnie na bosaka - żadne nie ma wady. Ortopedzi zadowoleni z rozwoju ( specjalnie chodzimy do kilku a nie jednego ) - usg stawów również idealne.

Na boso biegają też po ogródku.


Jak gdzieś jedziemy to albo sandały gdy ciepło albo u syna nike albo adidas bo najbardziej mu pasują, u najmłodszej nike a najstarsza zasadniczo każde preferuje.



Idąc tokiem myślenia i wypowiedzi co niektórych - 90% ludzkości powinna mieć koślawe stopy, płaskostopie w stopniu mega i co tam jeszcze ciekawego istnieje - bo chodzili boso albo w butach z płaską, nie profilowaną podeszwą.
Jako dziecko też biegałam jak mogłam na bosaka - nogi mam proste, stopy bez wad.

niezweryfikowana
Posty: 223
Ostrzeżenia: 5/5

Moja Mała ma teraz 11 miesięcy i zaczyna chodzić, daltego temat bucików jest mi tak bliski. W domu Mała zasuwa na bosaka, ale kiedy wychodzimy na zwenatrz cos musze jej zakładać. I tu problem, Drogie Mamy, bardzo proszę o info, któe z firm produkująca buciki dla dzieci ma je w rozmiarze 18? Szukam i szukam, a wszędzie najmniejszym rozmiarem jest 19.

na pewno usztywniające kostke

A propos bzdur n/t usztywnionej kostki:
Jeśli dziecko ma normalną-zdrową stopę, to na pewno nie usztywniające kostkę. Jeśli kostka miałaby być usztywniona, to tak zaprojektowałaby ją matka natura. W jaki sposób przy usztywnionej kostce miałaby ona się prawidłowo ukształtować i wzmocnić - bo chyba nie liczysz na to że Twoje dziecko cały czas będzie chodziło w butach z usztywnieniem?

Z doświadczenia polecam: elephanten albo bobux.

Usztywnianie kostki to bzdura? To dlaczego kazdy ortopeda to zaleca i niemalze kazde buciki dla malucha je maja? Wlasciwie prawidlowo to sie nazywa usztywniony zapietek,to powinno zapobiegac koslawosci. Maluch ktory zaczyna chodzic,najlepiej niech chodzi na boso lub skarpetkach abs,po 2m-cach,mozna kupic kapciuszki ze sztywnym zapietkiem,tak nam zalecalo dwoch ortopedow (my kupowalismy befadfo-niedrogie,polecam:-) jednak mowili zeby dziecko nie nosilo ich na poczatku caly czas,tylko ze 2-3godz a pozostaly czas na boso zeby nozka pracowala. Wazne rowniez,zeby wkladka byla profilowana (takie wybrzuszeniena srodstopie). My dla Maluchow kupujemy buciki bartka,raz mielismy befado. Ecco niestety za drogie,trzewiki ok. 250zl niestety ale wiele osob je chwali

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pozew o alimenty