Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wszystkie mamy piszą,że buty powinny być nad kostkę,ja pglądałam ddtvn i tam mówili,że to nieprawda bo nóżka musi pracować i być jak najmniej zabudowana

to masz filmik Zawitkowskiego "pierwsze bytu dziecka"
http://www.youtube.com/mamotatocotynato#p/u/10/fKt-FyaUeeA

niestety większość mam nie ma tu racji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 08:59 przez Emme.

Elefanten ma specjalne buty do nauki chodzenia -trzeba patrzeć co pisze na kartonie ,moja córka uczyła się chodzić w takich butach ,a dopiero w domu przeczytałam ,że to na nauki chodzenia, chodziła w butach po domu .Super się sprawdziły.

Kochana nie słuchaj jak Ci ktoś wciska kity ze cholewka ma być wysoka but sztywny itd. W domku najlepiej jak będzie chodziło na boso, a po dworku buciki elephanten do stawiania pierwszych kroczków.
Podeszwa jest też se skóry naturalnej i sa bardzo gietkie. But się ma kończyć pod kostką i nie krępować ruchów.
No chyba że to zima... ale elephanten i zimowe napewno ma dla bobasów stawiających pierwsze kroczki z miękką podeszwą. Ja dla córci miałam elephanten własnie, ale szybko mi wyrosła miała 9 miesięcy to już chodziła i mając 10 już kupiłam normalne buty bo na tyle swobodnie stawiała kroczki.
Ale jak będzie zima to i tak za wiele dzidzius nie pochodzi po dworku, skoro dopiero będzie zaczynał to nie puścisz go przecież w śnieg:)
A na wiosne już napewno będzie samodzielnie biegać:)
A jesli nadal nie będzie swobodnie chodzić to dla ułatwienia polecam buty elephanten sa naprawde wygodne dla dziecka i stópka dobrze się kształtuje. Najzdrowiej na bosaka- więc but też musi być na tyle miękki, podeszwa giętka żeby dziecku nie przeszkadzać. Jedynie musisz pamiętać żeby kostka była ustabilizowana i śródstopie...:)

Cytat
martawk
Kochana nie słuchaj jak Ci ktoś wciska kity ze cholewka ma być wysoka but sztywny itd. W domku najlepiej jak będzie chodziło na boso, a po dworku buciki elephanten do stawiania pierwszych kroczków.
Podeszwa jest też se skóry naturalnej i sa bardzo gietkie. But się ma kończyć pod kostką i nie krępować ruchów.
No chyba że to zima... ale elephanten i zimowe napewno ma dla bobasów stawiających pierwsze kroczki z miękką podeszwą. Ja dla córci miałam elephanten własnie, ale szybko mi wyrosła miała 9 miesięcy to już chodziła i mając 10 już kupiłam normalne buty bo na tyle swobodnie stawiała kroczki.
Ale jak będzie zima to i tak za wiele dzidzius nie pochodzi po dworku, skoro dopiero będzie zaczynał to nie puścisz go przecież w śnieg:)
A na wiosne już napewno będzie samodzielnie biegać:)
A jesli nadal nie będzie swobodnie chodzić to dla ułatwienia polecam buty elephanten sa naprawde wygodne dla dziecka i stópka dobrze się kształtuje. Najzdrowiej na bosaka- więc but też musi być na tyle miękki, podeszwa giętka żeby dziecku nie przeszkadzać. Jedynie musisz pamiętać żeby kostka była ustabilizowana i śródstopie...:)

Nic dodać nic ująć :)

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

Witajcie,
mój synek za miesiąc skończy rok i od 3 tygodni już chodzi. Codzinnie coraz więcej i na pewno już więcej chodzi niż raczkuje :) Chcę mu kupić pierwsze buciki i nie wiem na co zwrócić uwagę, bo każdy mi mówi co innego. Jedni że powinny być sznurowane, inni że na rzepy. Wspominają też o skórze naturalnej i "sztywnej" pięcie. Pomóżcie - jakie buty kupić?? Czy ryzykować i kupić przez internet czy iść z dzieckiem do sklepu? Mamy ze Szczecina niech polecą jakieś sklepy jeśli znają :)

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Witajcie, ja mam inny problem - mały uczy się chodziś i po domu biega (tzn. na razie przy meblach;-) w skarpetkach. Ale zaraz wiosna, przymierzamy się do pierwszych wyjść na plac zabaw - żebym mogła go tam wyjąć z wózka, postawić przy ławce potrzebuję butków. I tu pojawia się problem - mam kilka par (elephanten, bartek i jakieś inne, marek nie pamiętam) - żadnych Remik nie daje sobie założyć. Płacze, a jak już założę (chciałam chociaż rozmiar sprawdzić), to widzę, że mu niewygodnie, marudzi strasznie. Czy to noralne przy pierwszych butkach? Na pewno będę szukać wygodniejszych, ale może z pierwszymi zawsze tak jest?

moj syn chodził boso po domu ,albo w skarpetkach antyposlizgowych

jedni ortopedzi mówią że boso ..ja dostałam burę bo syn jest ciężki i dla niego wskazane były ze sztywną piętką:))))
nie wiem jak buciki ELEFANTEN do nauki chodzenia bo nie miałam z nimi styczności ale jak kupiłam małemu tej firmy śniegowce to TRAGEDIA...mimo tego że firmowe to były tak ciężkie że mały nie podnosił nóg tylko szurał...i ciągle się podcinał...ja polecam BUTY GUCIO...bardzo dobre..lekkie ..miękkie...tylko jeden minus cena:(((((( wysoka





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-02 23:19 przez iv37.

http://szafka.pl/profil/Marika_23 zapraszam do mojej szafy :) mam tam buciki idealne do nauki chodzenia. Nadają sie i do domu i na podwórko. Moja starsza córka uczyła się w nich chodzić i teraz młodsza też dostanie takie buciki. Dokładny opis znajduje się przy bucikach.
Najważniejsze jest żeby do nauki chodzenia nie kupować bucików używanych ponieważ każde dziecko zresztą jak i dorosły człowiek inaczej stawia stopy. W pierwszych bucikach ważne jest żeby nóżka była stabilna.

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 17:43 przez oluszkap.

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

A moze dziecko bardzo lubiło i lubi nadal gonić po domu w takich skarpetach http://www.mivo.sklep.pl/product-pol-3104-Skarpetki-ABS.html
jako łapetki po domu sprawdzaja sie naprawde świetnie. Polecam, bo nic nie krępuje stópki a co ważne nie slizgaja sie dzięki gumie na stopkach.

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

Nie mam dużego doświadczenia ale u mnie nie sprawdziły się skarpety z ABS-em bo sobie ściągał. Zresztą szukałam butów, też po to by mógł chodzić po dworze. I kupiłam mu ponad miesiąc temu pierwsze buciki z serii "Elefanten" w sklepie Deichamann, kosztowały jakoś 160 zł, ale warto wg mnie!!



moja corka powli zaczyna chodzic ( co prawda jeszcze nie sama) i mam problem z bucikami. Ma wysoki przegub i pulchne te stopki, kupilam juz 2 pary butow do chodzenia jedne adidasy, a drugie takie wyzsze buciki i zauwazylam ze ma poobcierane kostki. Jakie buty kupic? czy isc z tym do ortopedy? pomozcie

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

agnette moje dzeicko też miało "pulchne stópki" Kupując pierwsze buciki pojechaliśmy do Bartka. młoda zmierzyła kilka par butów i pani pomogła nam wybrac odpowiednie. jej pomoc była wtedy dla mnie nieoceniona, bo nie wiedziałam sama co wybrać. Koniec końców kupiliśmy taki


Spróbuj może podjechać do takiego sklepu. Najlepeij jak dziecko przymierzy bucika, bo nie każdy but na każda nózke pasuje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wpływ powrótu mamy do pracy na zachownie dziecka