Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

sklep detailingowy

5 minut temu

kosmetyki samochodowe

49 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

moja dzidzia juz niedlugo zacznie stawiac pierwsze kroki i w zwiazku z tym chcialabym zakupic odpowiednie buciki do tego zeby sie nozki nie wykrzywialy czy sa tu mamusie ktore maja doswiadczenie z takimi bucikami jakie sa odpowiednia do nauki chodzenia.z gory dziekuje za odpowiedzi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-20 08:18 przez moderator.

skarpetki z abs-em albo na boso, najlepiej po trawie :) nie ma co wciskać małych stópek w buty. a już na pewno nie w ortopedyczne czy usztywniane.

W domu skarpetki antypoślizgowe, a na dwór buciki z wysokimi cholewami, aby się nóżka stabilnie w nich trzymała.Pozdrawiam

mialam na mysli juz raczej na okres zimowy jakies buciki nie uwzglednilam tego w watku dzidzia ma 9 miesiecy jeszcze nie chodzi ale jak juz zacznie moze byc zimno na dworze i stad tez moje pytanie.

gietka podeszwa, sztywna pięta, niewysokie, z lekkich oddychających materiałów. To na zimę, w domu boso lub w skarpetkach, żadnych kapci

Cytat
iaera
gietka podeszwa, sztywna pięta, niewysokie, z lekkich oddychających materiałów. To na zimę, w domu boso lub w skarpetkach, żadnych kapci



jakas konkretna firma godna polecenia?

ecco :) najwspanialsze buty świata

Ecco i Elefanten. Elefanten ma bardzo lekkie i elastyczne buciki.

z tego co slyszalam to do nauki dla dziecka do chodzenia to lepiej na bosaka:) albo w antyposlizgowych skarpetkach:)

Cytat
kalliope1987
z tego co slyszalam to do nauki dla dziecka do chodzenia to lepiej na bosaka:) albo w antyposlizgowych skarpetkach:)



tak zgadzam sie ale to w domku ale jak wyjde na dwor to juz trzeba zaopatrzyc sie w jakies buciki :)

Cytat
nefretete885
Cytat
iaera
gietka podeszwa, sztywna pięta, niewysokie, z lekkich oddychających materiałów. To na zimę, w domu boso lub w skarpetkach, żadnych kapci


jakas konkretna firma godna polecenia?

popieram wypowiedź iaera! ortopeda również nam tłumaczył, że takie buty są najlepsze!

Jeśli chodzi o firmy, to zależy od stanu portfela :) jeśli masz gruby polecam: Ecco, jeśli średni to: Bartek, jeśli troszkę mniej niż średni to: Elefanten z Deischmanna, Cool Club ze Smyka :) Polecam również zaglądać do sklepu internetowego Bartek, mają niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych!

bardzo dziekuje za odpowiedz :)

najlepsze buciki jakie mogą być to po prostu goła stopa.
Jeżeli jednak nie chcesz aby dziecko miało gołą stopkę to proponuję takie kapciuszki ale za kostkę z usztywnioną piętką. Jest teraz takich pełno na rynku.
A na pewno odradzam buty ortopedyczne to nie jest dla zdrowych nóżek więc szkoda męczyć dziecko.

ja powiem tak moje dziecko chodziło na boso lub s karpetkach z abs buty , pierwsze buty kupilismy jje w bartku za 170zł, kolejne tez nie były tanie ale z innych firm, i co moje dziecko po 3 latach ma płaskostopie i jedna nóżka źle chodzi ortopeda mow kupowac buty taki i takie a ona zawsze takie maiała, wydaje mi sie ze czlowiek nie uchroni nikogo przed tym co ma być,
natomiast ważne jest zeby but miał sztywna pięte, najlepbiej zeby były wyższe buciki ii profil w srodku....
lekarz odradził buty typu adidas nike puma itd gdyz zadna firam nie robi bucików dla dzieci z profilem w srodku i faktycznie szukałam i wszedzie gładko na wkąłdce a tez busty są drogie.

Mnie wytłumaczyła to tak- bucik ma być WYGODNY. Nie wciskać stópki w sztywne buty z ortopedycznymi wkładkami bo można zrobić tym krzywdę. Ortopedyczne wkładki jedynie na wyraźne zalecenie lekarza. Dodała też, że ona generalnie nie widzi różnicy pomiędzy butami BARTEK, a całkiem zwykłym bucikami z małego sklepiku. Ja w Deichmanie kupiłam CAREN- SCHUHE. Są identyczne jak Elefanten z tą różnica że cena jest bardziej przystępna, bo na przecenie daliśmy 39 zł:) I Michał smigał aż miło:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KIEDY NAJLEPSZY CZAS NA RODZEŃSTWO?