Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co zrobić,żeby dziecko polubiło mleko i produkty mleczne typu serki,jogurty itd? Syn ma 3 lata,na śniadanie i kolacje wypija Bebiko 4R oraz je parówki.Nic innego nie chce.A już o produktach mlecznych nie chce nawet słyszeć.Przyznam,że ułatwiło by mi to sprawę,jakbym dała mu na śniadanie jakiś serek albo zupkę mleczną,ale on tego nie tknie.Rok temu jadł Danonki a teraz nawet tych serków nie chce jeść.Macie może taki problem mleczny?

Miałam - nie zmuszałam.
Po roku dziecko samo wróciło do nabiału.

jak byłam mała też nie chciałam jeśc takich rzeczy... do czasu jak nieświadoma mama w końcu poszła ze mną na jakąś konsultację do dietetyka i okazało się, że mam skazę białkową. nie chciałam jeśc mlecznych pokarmów bo zawsze mnie od nich mdliło.

Moze przejadly mu sie-jak non sytop je jadl

rób mu naleśniki z twarożkiem lub dania, gdzie ser jest "schowany". Ale jeśli nie chce, to nie zmuszaj.

Cytat
pisaczkixd
jak byłam mała też nie chciałam jeśc takich rzeczy... do czasu jak nieświadoma mama w końcu poszła ze mną na jakąś konsultację do dietetyka i okazało się, że mam skazę białkową. nie chciałam jeśc mlecznych pokarmów bo zawsze mnie od nich mdliło.

tez pomyslałam o skazie białkowej...skonsultuj sie z lekarzem na wszelki wypadek...

Jak mu nie smakują, to może niech nie je? Mój brat do 6 roku życia żywił się pomidorami, kanapkami z pomidorem bądź keczupem. Nie jadł żadnych przetworów mlecznych (czasem płatki tylko, ale sporadycznie) i jest zdrowy. Po 3 roku życia dziecko nie potrzebuje takiej ilości nabiału, wcześniej wystarczy ludzkie mleko (że matki).
Jest też możliwość, że ma skazę białkową i nie je ich, bo się źle po nich czuje.

Mama miała ze mną ten sam problem jak byłam mała;p Nigdy świadomie nie wypiłam szklanki mleka ani nie zjadłam serka. Mam to do dziś. Z produktów mlecznych to tylko masło i jogurty. A na zdrowie nie narzekam ani nawet nigdy nie złamałam żadnej kości;) Jeśli Twój mały podrośnie i będzie chciał, to się nauczy to jeść:) Albo rzeczywiście oszukuj go ''chowając'' ser w posiłkach, tak jak ktoś napisał.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak oduczyć dziecko karmienia piersią ?