Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

Meble

1 minutę temu

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:38:35

Hej dziewczyny,mam do Was pytanie i proszę o szczere Wasze opinie....mam 36 lat i dziewiecioletnią córkę.Bardzo chciałabym,aby Martynia miała rodzeństwo...jednak zawsze coś było ważniejsze...a to szkoła,a to mąż nie miał stałej pracy.Obecnie mam jeszcze do odbycia rok stażu....jak przerwę,to znowu się odwlecze zarabianie jakichś normalnych pieniędzy _wiecie ile jest na stażu?Najniższa krajowa...Jednak czas ucieka,latka lecą....a decyzję podjąć jest coraz trudniej.Do tego mąż nie bardzo chce...Ja pochodzę z piątki rodzeństwa,teraz mamy ze sobą świetny kontakt i fajną ,dużą Rodzinkę!!!Poradżcie co robić,poczekać do końca stażu,do 2012 do października?Jak nie,to potem będzie znów trudno dokończyć,mogą mnie zwolnić i będę szukała nowej apteki,a w tej pracuję już 7 lat!Nie wiem,ta myśl wraca do mnie za każdym razem,gdy widzę małe dzieciaczki ;( a czasu coraz mniej....Poradźcie proszę!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-24 18:44 przez gabrychnaja.

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:42:33

Nie ma czegoś takiego jak najniższa średnia krajowa, albo średnia krajowa albo najniższa płaca,to po pierwsze ;)
A odpowiadając na temat wątku-37 czy 38 lat to dość sporo jak na dziecko i może mieć jakieś wady,możesz poronić itd, choć wiadomo,że nie we wszystkich 'późnych' ciążach tak się dzieje. Masz ten plus,że macie już jedno dziecko a to pierwsza ciąża zwykle jest bardziej zagrożona. Ja na Twoim miejscu starałabym się już teraz o malucha-pieniądze nie są najważniejsze,a za ten rok możesz nie móc zajść czy coś i będziesz w brodę sobie pluła,ale nic już nie zmienisz..

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:44:18

sorry że tak Ci napiszę ,ale szukasz tutaj rad u 15-20 latek idz do psychologa o pomoc, jeżeli już naprawde nie wiesz co masz zrobic:))

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:44:40

Nie chcę być brutalna ani żeby to zabrzmiało nietaktownie, ale Ty za stara nie jesteś, za to Twoje jajniki niestety młodsze z roku na rok nie będą.. Nie mówię że nie można zajść w ciążę jak się ma 38 czy 40 lat, ale jest o to bardzo trudno.. Sama mam 33 lata córę urodziłam jak miałam 29 i od tamtej pory staramy się o drugie dziecko, i nie wychodzi.. Badania mieliśmy robione i wyszły w sumie dobrze, ale mój lekarz mi powiedział że jajniki już nie te niestety i może być ciężko.. Więc jeśli miała bym patrzeć na swoim przykładzie, to nie czekała bym ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-24 18:45 przez ilhami.

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:46:39

ja na Twoim miejscu bez wahania wybrałabym maluszka. Wiadomo, że czas leci. Staż zdążyć zrobić i karierę rozwinąć kiedy dziecko będzie już podchowane bo do emerytury masz jeszcze troche czasu. Na staż będzie czas, a na dziecko już niekoniecznie. Dlatego myśle że jak nie teraz to możliwe że już nigdy sie nie zdecydujesz. Trzymam kciuki i gorąco pozdrawiam!;*

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:46:55

w lutym urodziłam, w październiku będę miała 40stkę. Nic złego się nie dzieje, w ciąży kazali mi tylko leżeć przy każdej okazji. Spasłam się jak foka!

niezweryfikowana
Posty: 3.024
Ostrzeżenia: 1/5

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:48:23

Moja mama urodziła mnie w wieku 36 lat i z tego co mi mowiła wiele się wycierpiała w ciąży bo lekarze dawali mi małe szanse na przeżycie. Ale mowiła, że jakby cofneła czas to o wiele wiele wcześniej zdecydowałaby się na ciąże. Takie ciąże z reguły są zagrożone. Wydaje mi się, że nie masz na co czekać bo to ostatni dzwonek na potomstwo.

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:48:37

Nie czekaj! Będziesz żałować :) Życie jest zbyt krótkie, żeby cokolwiek odwlekać! A już szczególnie, gdy chodzi o uśmiechniętą małą buźkę, która będzie Cię kochać całym sercem :)

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:48:48

Mam w swoim otoczeniu jedną 37 i 36 latkę,które niedawno zostały szczęśliwymi mamusiami....decyzja też nie była łatwa,ale jakoś się udało...jeśli nie masz ochoty pisać na ten temat,to poprostu nie pisz,a nie wysyłasz mnie do psychologa....strasznie się napinasz....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-24 18:50 przez gabrychnaja.

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:49:04

Szczerze to ja co prawda dzieci nie mam jeszcze,bo też najpierw chcę skończyć studia,ale wiem że w późniejszym wieku może być wiele komplikacji zarówno dla Ciebie jak i dziecka,także jeśli naprawdę chcesz drugie dziecko to staraj się już teraz,bo też nie jest powiedziane,że zaraz zajdziesz w ciążę.
A stara nie jesteś tyle,że organizm już nie taki.
Powodzenia;)

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:51:12

Moja mama urodzila moich braci (blizniaki) jak miała 39 lat, więc wszystko jest możliwe... Tutaj chodzi o to że czym kobieta starsza to niestety ciężej zajść w ciążę niż jak się ma lat dwadzieścia parę.. Ja bym na Twoim miejscu nie czekała.. :)

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:51:23

Co za bzdura...38 letnia kobieta , nie jest za stara na urodzenie zdrowego dziecka., A ktoś kto pisze takie głupoty, że dziecko może mieć wady nie posiada elementarnej wiedzy z dziedziny genetyki, położnictwa i ginekologi. Po co się wypowiadać jak nie ma się pojęcia w danej dziedzinie....

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:51:40

Nie chce mi sie rozpisywac ale znam wiele przypadkow ciazy ok. 40 lat , swiat gwiazd itd...i wsrod znajomych - rok nie zrobi roznicy. Zajmij sie kariera zeby dziecku niczego potem nie brakowalo :]

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:52:57

Największe problemy mogłabyś mieć gdybyś dopiero teraz decydowała się na pierwszą ciąże ale to przecież ma być Twoje drugie dziecko. Moja mama mnie rodziła jak miała 37 lat i wszystko było i jest ok :)

Czy jestem za stara...?

24 lip 2011 - 18:52:58

po kiego Ci drugie? po co meza naramawiasz jak nei chce? nei rozumiem.... jedno tez fajnei a 5 0 lol masakra :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy Moj Syn ma nadwage?