Obecnie rozmawiamy o:

Projekt wnętrza

gorący temat

Sklep internetowy

9 minut temu

Biznes

13 minut temu

tabernakula sklep

32 minut temu

zakupy internetowe

57 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:13:47

witam .
chciałam się was poradzić bo ja juz poprostu nie mam siły , staram sie jak mogę ale nie daje rady , poprostu to mnie przytłacza i doprowadza do łez , nie mam z kim o tym pogadac a w obecnej sytuacji jestem strasznie załamana zachowaniem swojej 4 letniej córki , a wiec do rzeczy :
moja N na pozór śliczna wyglądająca jak aniołek , grzeczna córeczka , no właśnie na pozór , zawsze miała skłonnosci do nieposłuszenstwa ale jakos mozna bylo nad tym zapanowac a teraz to ja poprostu mam dosc , mam ochote uciec , łzy mam w oczach i nie wiem jak zapanowac nad córka ,od kad zaczeły sie wakacje jest problem z moja /N jest niegrzeczna , nieposłuszna jak cholera , ma kolezanke po sasiedzku która jest tez okropna a nawet gorsza , razem sie bawia it , teraz kolezanka na wakacjach i jest spokoj bo u nas był do tej pory dom wariatów z nimi ;|przejde do rzeczy od jakiegos czasu moja mała strasznie pyskuje az za bardzo , pozwalam jej grac na komputerze i ogladac bajki jak ją nosi po domu zeby czegos nie narobiła...ehh...jak ja siade na chwile to mi mowi : nalej mi pic a nie siedzisz caly czas na komputerze a mi nie puscisz (a sama przez ok godzinki gra) , mowie posprzataj a ona ty posprzataj a nie mi karzesz ,daj mi pic a nie sama pijesz , teksty cały czas jakies dokuczliwe , pyskowanie na kazde zawołanie , non stop przez cały dzien , dzisiaj to juz poprostu mam chyba nerwobóle bo mnie tak denerwowała ze juz popłakałam sie chyba z 5razy :( , przyszedl maz to ona do tatusia z skarzeniem poleciała ze jej mama powiedziała ze jest nieznosna i ze dostanie po dupie , ze mama jej klapsa dała - ten do mnie z wątami ze mam po niej nie krzyczec a dac jej ew klapsa jak juz naprawde zasłuzy , to mu mowie ze ma słuchac na słowo a nie dopiero jak po dupie dostanie bo ja jej nie chce bic , czasem klapsa dostanie ale w ostatecznosci a i tak to nie pomaga bo mała chce mi oddac :( ja nie wiem co mam zrobic bo mnie to wykancza , przez to ze ona mi pyskuje to sie z mezem kłoce , a dodam ze jak je przy nim cos mowie to ona mi głupie miny rozbi albo wredne usmieszki wali , poprostu wychowuje mała zmije na własnej piersi , kocham swoje dziecko ale ja juz dłuzej tak nie moge , w mezu widze wsparcia nie mam pod tym wzgledem , kary nie pomagaja bo i tak robi to samo , poprostu ja nie wiem co mam robic , maz z mala juz spia przed spaniem powiedzialam mu ze jestem jej matka i ona ma miec do mnie szacunek i ma byc posłuszna bo jak nie to dostanie takie lanie ze juz mnie na zawsze popamieta bo ja nie wytrzymam nerwowo i poprostu oberwie sie jej albo wezme i pojade w cholere a oni niech sobie robia co chca , rozpieszczam córke i chce by jej nic nie brakowało ale niestety jakies warunki musza byc(ostatnio pytałam was jaka jest najlepsza roznica wieku miedzy dziecmi , poniewaz zastanawiałam sie nad drugim , ale obecnej sytuacji nie chce wiecej dzieci bo oszaleje ) dziecko to pociecha a u mnie zgorszenie ,ile juz mi krwi zepsuła , nerwów !! pomóżcie jak mam reagowac na te zachowanie , jak mam z tym walczyc , co robic bo ja poprostu siedze i becze nad 4ero letnim dzieckiem , przykro mi strasznie ze tak jest , boli mnie to okropnie , moja wina widocznie jestem zła matka i nie nadaje sie wogole na matke skoro moje dziecko takie jest...
prosze was o pomoc , jak sie z tym uporac ? co robic?
z góry dzieki za odpowiedzi :)
chyba w was moja ostatnia nadzieja

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:15:57

nie mam dzieci więc nie radzę, ale pomogę utrzymać wątek

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:18:07

Niestety też nie pomogę, ale podbijam ;)

niezweryfikowana
Posty: 755
Ostrzeżenia: 1/5

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:18:49

a ona widzi jak płaczesz? nic ją to nie rusza?

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:19:36

Podbijam
I współczuje..

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:20:12

widzi i w dodatku mowi ty nie umiesz płakac , juz ja to nie rusza a ja wyje juz chyba od paru godzin , ja mam powaznie dosyc , co ja mam robic?

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:20:41

nie mam dzieci ale.........

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:21:33

dlatego boję się mieć dzieci...nie umiem pomóc bo kompletnie się nie znam, może jakaś poradnia dla dzieci?

zweryfikowana
Posty: 2.215
Ostrzeżenia: 1/5

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:21:37

kochana przedewszystkim pogadaj z mezem jesli oboje nie bedziecie obstawac przy jednym to corki nie wychowasz bo ty swoje a tatus swoje..to najgorsze co moze byc twoje dziecko nie jest złe poprostu zostało xle nauczone nie osądzam ciebie moze to jej koleżanka..przedewszystkim nie pokazuj jej ze sie denerwujesz jej zachowaniem niee placz nie krzycz bądz stanowcza ale nie popadaj w skrajne emocje np jesli ma posprzatac mowisz posprzataj ona sie smieje i mowi ze nie zrobi tego ty mowis posprzataj inacczej nie bedzie bajek..(przykladowo)dalej nie słucha? wychodzisz z pokoju mała mysli ze jest ok wyzlo po jej mysli ale wieczorem nie ma bajki jest wrzask ale wtedy ty zamykasz pokoj i nie reagujesz na jej kryzk trudne ale wytrwałosc poplaca .. mogłabym tak pisac i pisac..zycze powodzenia
pamietaj nie krzycz i nie pokazuj emocji pokaz dziecku ze cie jej zzzachowanie nie rusza..i za kazdym razem powtarzaj donosnym zdecydowanym glosem co jej wolno czego nie wolno ...

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:22:11

wprowadź regulamin i się go trzymaj. Powieś w widocznym miejscu tablicę na której będziesz przyznawała lub odbierał dziecku punkty. jasno wytycz granice ile czasu może oglądać tv i jak długo może siedzieć przy komputerze. Spróbuj zbliżyć się do córki np zaproponuj jej wspólne pieczenie ciastek :)
to mi przyszło do głowy
Przede wszystkim nie pokazuj jej że ma nad Tobą przewagę, mała nie długo z tego wyrośnie :)

niezweryfikowana
Posty: 349
Ostrzeżenia: 1/5

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:22:22

Nie reaguj na jej zachowania. Powiedz jej, że jak ładnie poprosi to dostanie. Że nie tolerujesz takiego zachowania i jak nie przestanie robić min, mama(Ty) nie będzie na jej zawołanie. Poprostu jak coś powiesz już to konsekwentnie się tego trzymaj!. Nie przychodz tyulić ją do snu, a tylko przez drzwi mów dobranoc. Za każdy dobry dzień nagroda, tlenie i buziaczek na dobranoc. A jak nie jest grzeczna to niech bawi się sama zabawkami, bez oglądania bajek i bez grania na komputerze. Może wiele łez poleci, ale po kilku dniach powinno się unormować. Dziecko powinno zrozumieć, że zachowywało się niewłasciwie i są tego konsekwencje.

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:23:24

wspolczuje, ja tez mam tak z cora ale nie az tak zle:( ja wiem ze moja corka jest nie znosna po mnie, ma moj charekter i wogole... zycze ci powodzenia i mam nadzieje ze ktos ci pomoze

zweryfikowana
Posty: 280
Ostrzeżenia: 1/5

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:24:03

hmm no ja juz nie wiem. najlepiej usiadz z mezem na spokojnie i mu powoli ze szczegolami wytlumacz co ta mala wyrabia jak maz jest w pracy. ze juz tego nie wytrzymujesz itp. a z mala roz tak ze dopuki np nie posprzata czy cos nie wyjdzie na dwr albo zero komputera niech krzyczy placze a ty nie reaguj 3 razy powtorz i jak np nie posprzat ato nie dostanie jakiejs zabawki czy np 2 dni zero kompa czy tam wyjsc na dwor wiadomo to bedzie trudne ale podziala oczywiscie trzeba duzo czasu i cierpliwosci;/ pozdrawiam trzymaj sie cieplutko;)
jaka ja sie tak naczytam tu to odechciewa mi sie byc mama;/ w sumie jak narazie nie planuje;)

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:24:18

sama mam dopiero półtoraroczną córkę, i powiem Ci, że niewiem co będzie dalej. Wiem, tylko, że trzeba być konsekwentnym. U mnie jest akurat tak, że ja jej nie rozpieszczam. Jak coś mam podnieść to podnosi, czasami musze to 20 razy powtórzyć, ale w końcu zareaguje. i tak jest również w innych sytuacjach. trzymaj nerwy na wodzy, niech krzyczy, robi co chce, nie daj się, bo wejdzie Ci na głowe. Konsekwencja!!!! Dasz rade, trzymam kciuki!

niezweryfikowana
Posty: 755
Ostrzeżenia: 1/5

proszę o radę bo ja wysiadam ;|

21 lip 2011 - 22:24:31

no spróbuj nie płakać, pewnie będzie ciężko ale ty musisz coś z tym zrobić. Pogadaj tak na poważnie z mężem. Myslę, że najwięcej złego zrobiła to koleżeństwo z tą inną dziewczynką. bądź stanowcza i nie załamuj się, bo ona to wykorzystuje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy jestem za stara...?