Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Sklep internetowy

31 sekund temu

Biznes

4 minuty temu

tabernakula sklep

23 minut temu

zakupy internetowe

48 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:06:13

Jak w temacie, jaki 'pierwszy' nocnik polecacie???Mój synek ma już prawie 9 miesięcy i chciałabym go powoli przyzwyczaić do nocnika. Wczoraj dostałam od teściowej takie krzesełko ale jest fatalny:/ za duży:/ mały nie sięga do podłogi no i cała pupa wpada mu tą dziurę:/ możecie mi doradzić w tej sprawie??? są różne rozmiary nocników???

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:14:15

Polecam zwykły, najnormalniejszy nocnik. Bez żadnych udziwnień, melodyjek itd. Ma być tylko stabilny i wygodny dla dziecka.

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:24:44

Podpisuje sie pod tym co napisała " pretty_woman", nocnik bez żadnych udziwnień, bez melodyjek, normalny ew. z jakimś obrazkiem ;)

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:29:12

Popieram pretty_woman
Bez bajerów, które odciągają dziecka uwagę od przeznaczenia nocnika. Dlatego często dziecko robi sobie z nocnika świetną zabawę i na tym się kończy.
A teściowa jak to teściowa chciała dobrze a wyszło jak zawsze ;)

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:29:22

Normalny. Najzwyklejszy, plastikowy.

Nasi znajomi mieli taki, który wygrywał fanfary jak dziecko siku zrobiło, tylko raz się zaciął i tak grał całą noc, na balkonie :D

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:41:12

ilmina wiem coś o tym jak sie nocnik zaciął i cały czas grał masakra trzeba było baterie wyjąć hehe:0 a co do nocnika najzwyklejszy ja córce kupiłam różowy z kubusiem puchatkiem zapachowy za 16 zł i służy cały czas

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:47:26

My mamy dwa nocniki - pierwszy Kuba dostał od moich koleżanek i jak na początek fajny, bo niski i nie ma za dużej dziury więc dziecko nie wpada do środka, to nocnik w takim stylu jak na zdjeciu poniżej


Drugi nocnik mój mąż kupił kilka miesięcy temu, też najzwyklejszy bez udziwnień, w kształcie krzesełka i jak dla nas super się sprawdza, teraz gdy Kuba jest większy, bo nocniczek jest wyższy a i otwór też ma większy więc nic nie ucieka na zewnątrz ;) Wygląda mniej wiecej tak ..


jaki nocnik??

09 cze 2011 - 12:58:47

Najlepszy jest zwykły na początek.Babcia kupiła Lence taki że jak siadała to grał a jak siku robiła to fanfary były.Lena to traktowała jako zabawke niz nocnik.I kupiliśmy zwykły i udało się :) Zwróc uwage żeby nie była za duża dziura bo bd dziecko wpadać :)

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 13:10:01

Cytat
pretty_woman
Polecam zwykły, najnormalniejszy nocnik. Bez żadnych udziwnień, melodyjek itd. Ma być tylko stabilny i wygodny dla dziecka.



Taki prosty jak ten pierwszy u Nusia83 , najlepszy wybór,łatwy w utrzymaniu czystości, tani możesz kupić dwa - jeden w domu, drugi do samochodu jak dużo jeździcie. Potem podobną nakładkę można dokupić na muszlę klozetową i super:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 13:27:28

My mamy taki
Rośnie razem z dzieckiem
Polecam
Nocnik - Drabinka KIDS KIT


jaki nocnik??

09 cze 2011 - 13:48:52

myślę, że najzwyklejszy jest ok, tylko, że mój mały jest dosyć ciężki i duży (ma 2 lata) i ten nocnik z kubusiem puchatkiem ugina się nieraz pod jego ciężarem i muszę małego łapać...u nas jest taki problem, że to był pierwszy nocnik małego i żadneg innego nie akceptuje. Mamy też grający...totalna porażka i niepotrzebnie wydane pieniądze.

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 15:25:06

9miesięcy i nocnik????
Kiedy dziecko jest gotowe?
Większość dzieci jest gotowa między 18 a 24 miesiącem życia. Można to poznać po następujących sygnałach:
• okazuje zainteresowanie nocnikiem
• próbuje naśladować innych członków rodziny (np. siadać na sedes)
• potrafi zasygnalizować potrzebę wydalania (lub przynajmniej wskazać, że już potrzebę załatwiło)
• potrafi samodzielnie ściągnąć i podciągnąć spodenki
• interesuje się bielizną "dużego dziecka" czyli majtkami
• denerwuje się, gdy ma mokrą pieluszkę
• pieluszka pozostaje sucha przez dwie godziny
Nauka dziecka siadania na nocnik jest niewskazana, ponieważ kiedy dziecko już wie po co jest nocniczek, a narobi w pieluchę, jest to dla niego bardzo stresujące. Czytałam też, że dziecko naturalnie potrafi trzymać mocz, dopiero ok 2 roku życia. Niestety mamusie chcą, aby ich dzieci były NADZWYCZAJ zaradne i lepsze od innych dzieci - chodziły mając "pół" roku, albo mówiły mając "miesiąc". Niepotrzebnie..

jaki nocnik??

09 cze 2011 - 15:31:15

najlepszy zwykły nocnik. ewentualnie taki z którego można wyjąć tylko zbiorniczek do którego dziecko się załatwia i nie trzeba brać do opłukania całego nocnika. Poza tym żadnych udziwnień. Też myślę, że 9 m-cy to dużo za wcześnie. Pierwsze sporadyczne próby proponuję zacząć ok 18 m-cy, a sukces przyjdzie pewnie w okolicach 2 latek:)
Powodzenia

jaki nocnik??

10 sie 2011 - 13:34:20

Miała moze któraś z was ten nocnik ?



jaki nocnik??

12 sie 2011 - 21:21:05

9 m-cy trochę za wcześnie, bo tak małe dziecko zupełnie nie wie po co te ceregiele i niczego nie przyspieszysz. Moją córeczkę zaczęliśmy "odstawiać" od pieluch gdy skończyła 1,5roku, czekaliśmy do lata, bo dużo łatwiej :)

Zwykły, zielony nocnik IKEA za 6zł, moja Zuzka moment się nauczyła zrobić zwoje i sio, żadnego grania, mrugania to nie zabawka tylko trening czystości. buziaki i powodzenia w boju :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-12 21:25 przez magica.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jakie mleko na dokarmienie??