Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

Pogrzeb

11 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

dzisiaj o 12:06

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

11 kwi 2011 - 14:15:53

Witajcie
Mam pytanko-moja córcia ma 3 miesiące i zastanawiam się co wprowadzić do jedzonka :) od kiedy i co Wy wprowadzałyście w "jadłospis"Waszych pociech? :)

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 09:14:51

Dla trzymiesiecznego malenstwa tylko mleko. Za wczesnie na wprowadzanie czegokolwiek.

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 09:21:26

to za wczesnie... sprawdz sobie kalendarz zywienia dzieci i niemowlat!!!!

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 09:35:08

zdecydowanie za wcześnie, choć iektóre mamuse już praktykują, czego kompletnie nie rozumiem. Ja swojej dawałam pierwsze posiłki ok 5 miesiąca, a nie DOKŁADNIE w dniu, kiedy skończyła 4 m-ce. Naukowo, żołądek maluszka, by przyjąć inny pokarm niż mleko, musi dojrzeć w ciągu 120 dni- tak kiedyś gdzieś wyczytałam.

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 09:48:22

ale tp za wcześnie!!!tylko i wyłącznie mleko jest podstawą u takiego maleństwa!!

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 09:54:40

ja znam przypadek,że kobieta dawała normalnie swojemu dziecku zupki już od 3 miesiąca a od 6miesięcy już to dziecko jadło normalne dania dla dorosłych,ja byłam w szoku, ale ona zawsze robiła wszystko na opak,mleka nie jadło to dziecko już od 6miesięcy, a w nocy nigdy nie jadło od niemowlaka tylko przepajała ją wodą żeby się nie nauczyła jeść w nocy.teraz dziecko niby normalne,je ładnie wszystko ale jest bardzo niziutkie jak na swój wiek tylko nie wiem czy to wina jedzenia czy genów.

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 10:11:20

Masakra.. Zrób mu kromke chleba i daj pęk kielbasy...

A tak serio trzymiesieczny maluch moze jesc tylko mleko i TYLKO mleko mu wystracza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-13 10:11 przez calineczka0109.

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 10:15:24

moje dziecko po ukonczeniu 3,5miesiaca dostało 0,5 łyżeczki soczku wyciśniętego z marchewki ale mała jest dość duża jak na swój wiek.machewka musi być dokladnie umyta obskrobana i spażona () ale najwazniejsze ze nie może być taka kupona byle gdzie.po 4 miesiacu dodałam soczek z jabłuszka.dzis mala ma 5 miesiec i podaje jej raz dziennie zupke z marchewki i ziemnieczka a czasem z buraczka.ale oczywiscie caly czas karmie piersia.tyle tylko ze trzeba wszystko wprowadzac bardzo powoli i ostroznie.pediatra powiedziala ze mozna w taki sposób wprowadzac nowosci szczególnie gdy widac ze dziecku nie wystarcza mleko matki.u mnie jest wszystko ok jak do tej pory wszystko ksiazkowo

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 10:55:47

zalezy czy karmisz piersia czy butla,
moja coreczka na sprobowanie, bardziej do polizania dostawala rozne produkty pod koniec 4 miesiaca,
normalne porcje dostaje od konca 5 miesiaca
obecnie ma pol roku, oprocz sloiczkow (obiadek raz dziennie) czasem deser owocowy
dostaje surowe jablko, banana, itp... i gotowane : kurczaczek, marchew, ryz, ziemniak

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 11:06:37

Nie wiem czeku tak szkalujecie biedną kobietę///

Otóż wszystko zależy indywidualnie od dziecka
moj teraz 4 miesieczny syn od ponad miesiaca je juz kaszki i kleiki
bo po prostu potrzebuje wiecej niz inne dzieci

i sami lekarze kazali mi wprowadzic kaszki bo mleka potrafil zjesc 170 co 2h
a teraz zje 120 kaszki i na 4h jest spokoj

sloiczki zaczelam wprowadzac dopiero teraz w 4/5 miesiac

jak na moj gust powinnas zqapytac lekarza

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 11:26:46

Jak na butli to za miesiąc sprobuj od musu z jabłek ze sloiczka. Dlaczego ze słoiczka? bo teraz są pryskane jabłka w sklepach, bo to nie sezon. Jak będzie sezon na jbłka to już sama oczywiście będziesz przecierać. Ale ogólnie zaczyna się albo od przecieru z jabłek, albo z marchewki. 1 produkt na tydzień o ile wcześniej nie zaobserwowałaś alergii. Ale tak jak mówię, za miesiąc najwcześniej. A jak piersią to później, ale to już się nie orientuję, bo nie karmiłam piersią od 3 meisiąca Jasia.

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 11:55:04

Cytat
Agulek84
ale tp za wcześnie!!!tylko i wyłącznie mleko jest podstawą u takiego maleństwa!!

zgadzam się z koleżanką, za wcześnie żeby cokolwiek wprowadzać w 6 m-cu owszem

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

13 kwi 2011 - 13:30:02

Cytat
goothica
Nie wiem czeku tak szkalujecie biedną kobietę///

Otóż wszystko zależy indywidualnie od dziecka
moj teraz 4 miesieczny syn od ponad miesiaca je juz kaszki i kleiki
bo po prostu potrzebuje wiecej niz inne dzieci

i sami lekarze kazali mi wprowadzic kaszki bo mleka potrafil zjesc 170 co 2h
a teraz zje 120 kaszki i na 4h jest spokoj

sloiczki zaczelam wprowadzac dopiero teraz w 4/5 miesiac

jak na moj gust powinnas zqapytac lekarza

Ale to nie o to chodzi,że ktoś ją szykaluje czy coś tylko o to,że takie 3 miesięczne maleństwo ma jeszcze tak malutki żołądek który nie jest jeszcze gotowy na takie rzeczy!!!Ja rozumiem po 4 miesiącu dać marcheczke czy ziemniaka ale nie w 3!!!!o zgrozo...

Do AUTORKI postu:naprawdę nie spiesz się bo nie ma po co...A najlepiej skonsultuj to z pediatrą.Zrobisz jak zechcesz!

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

01 lip 2012 - 15:35:02

jeśli od urodzenia karmisz butelką - mlekiem modyfikowanym to z zasady można już próbować podawać specjały ze słoiczka ok. miesiąca wcześniej niż podane na etykiecie ( jak masz po 5 msc to można po 4 itd. ) , wszystko zależy jak zareaguje maluch - jeśli nie wystąpi wysypka, problemy z trawieniem czy tym podobne to można urozmaicać dietę o kilka łyżeczek ( dla najmłodszych jest to marchew ).


Jeśli karmisz "cyckiem" to trzymaj się tabelki żywieniowej ( układ trawienny nie jest wtedy jeszcze na tyle gotowy aby przyspieszać bo mleko matki jest lekkostrawne a modyfikowane ciężej )

Moja dwójka tak była żywiona ( na butli ) - żyje, ma się świetnie, nie choruje, nie ma upośledzeń i innych przyjemności jakie niektórzy wymyślają.

jedzonko dla 3 miesięcznego Maluszka

01 lip 2012 - 15:48:06

ja mojemu dawalam juz w 3 miesiecu tare jabuszko a takie inne produkty dawalam mu jak mial 3 i pol miesiaca

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Łobuziak.Co robić?