Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 14:49:45

Witam:)
Postanowiłam załozyc watek dla Mam dzieci urodzonych w 2008 roku:)
Jak tam rozwijaja sie Wasze Maluchy?

Ja zacznę:)

Mój Synek urodził sie w sierpniu 2008r. wazy 13 kg i ma ok.94 cm wzrostu, obecnie ma 2,5 roczku.
Pampersów juz nie uzywamy od 21 miesiąca zycia Synka. Mówi wszystko i bardzo duzo:)
Jest strasznie ruchliwy, az nieraz za bardzo.

A jak sie bawicie ze swoimi maluchamy na zabicie nudy???

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 15:38:10

Mój synek jest z grudnia 2008:) jest drobny 12kg i 87cm. Podobie jak twoj synus tez mowi bardzo duzo i woła siku od 23 mc.
Teraz przechodzi tz bunt dwulatka.... wszystko jest na NIE :)

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 15:45:30

Oj tak ten bunt dwulatka...
Mój Fabian wpada w histerie jak ma sie ubierac na dwór, cały blok go słyszy, oby do wiosny...

Nefii- spi twój Synus jeszcze w dzień?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 16:14:00

Hej.
Moja Majka urodziła się 23-09-2008
Jest bardzo ruchliwa i rozgadana.
Oczywiście także przechodzimy bunt dwulatka ale widzę ze to normalne:)
Jedyny problem to brak apetytu
Waży nie całe 13kg
Wzrost 92cm (właśnie pozwoliła się zmierzyć)
Na nocnik wiła od niedana chociaż nie miała okresu przejściowego typu troszkę woła troszkę w pampersa. Stało się to z dnia na dzień:) I od razu na 100% powodzenia.
Uwielbia oglądać bajeczki

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 18:02:41

No to moja najstarsza :) ur. 2.01.2008 roku tak więc już 3 latka :) 95cm i 15kg, jesteśmy już po buncie, z sikaniem różnie zdarzają się niestety wpadki :( , nie mamy za to problemu z jedzeniem zjada wszystko co dostanie, Laura jest bardzo ruchliwym dzieckiem uwielbia wszystko co ma związek z ruchem, jeździ na rowerze, hulajnodze, uwielbia grać w piłkę nożną i tenisa, nie bardzo za to bawi się lalkami :) Spać w dzień przestała gdy skończyła 2 latka :) Co do mowy tu jest gorzej ponieważ miesza dwa języki :( nadal ma dużo tzw. swoich słówek.

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 18:21:08

Cytat
klaa21
Mój Fabian wpada w histerie jak ma sie ubierac na dwór, cały blok go słyszy, oby do wiosny...

Oj mamy to samo przy ubieraniu jeden wielki krzyk nie cierpi się ubierac no ale tak jak piszesz oby do wiosny :))

Cytat
klaa21
Nefii- spi twój Synus jeszcze w dzień?
Zazwyczaj nie kłade go juz spac w dzien chyba ze jest zmeczony to wtedy go usypiam-bo niestety bez usypiania ani rusz:/
Ale jak nie spi w ciągu dnia to pada koło 19ej:)

Cytat
Anika110
Laura jest bardzo ruchliwym dzieckiem uwielbia wszystko co ma związek z ruchem, jeździ na rowerze, hulajnodze, uwielbia grać w piłkę
nożną i tenisa, nie bardzo za to bawi się lalkami :)

Juz na rowerku jezdzi? Super ! Ja własnie zastanawialam sie czy mojego synka nie zaopatrzyc w rowerek ale boje sie ze jest jeszcze za mały i sobie nie poradzi...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-06 18:30 przez Nefii.

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 19:25:57

Fabian równiez je wszystko co mu sie pod nos podstawi, uwielbia kaszki mleczne:)
Co do bajeczek to równiez lubi ogladać, i od komputera nie da sie go odginic niestety:(
W dzień juz nie spi, ale tak jak pisze Nefii pada kolo 19 stej:)
Nieraz sie zdarzy że jest bardzo zmeczony to wtedy go troszke uspię:)

Kupiłam mu hulajnoge i tez na niej zasuwa:)
rowerka jeszcze nie mam ale na wiosne sie zaopatrzymy:)

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 19:31:23

A jedzą jeszcze wasze maluszki w nocy? Bo ja mojego nie moge oduczyc... kasza manna przed snem i w nocy obowiązkowa!
Klaa21 a jak u was z siusiakiem? My mielismy w piątek spózniony bilans dwulatka no i niestesty dostalismy skierowanie do chirurga bo napletek za bardzo nie chce schodzic :( Dzisiaj przy kąpaniu go troche "męczylismy" i schodzi z oporem ale Kuba przy tym strasznie płacze i martwie sie bo slyszlam o nacinaniu na żywca.... brr!! Mam nadzieje ze to nieprawda.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-06 19:39 przez Nefii.

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 20:02:27

Mój syn urodził się 09.08.2008.
Wzrostu ma 92 cm i waży 14 kg.
Od 18 miesiąca zaczął siadać na nocnik a teraz już od jakiś 4 miesięcy na ubikacje i już sam nawet siada i sam się wyciera oczywiście ja mu sprawdzam ale on sam. Sam musi jeść wszystko nie chce żeby go karmić. Rano wstaje i zjada 250 ml kaszki i na noc oczywiście też musi być bez tego nie może się zacząć i kończyć dzień ale ja sama gotuję mleko i kaszkę manną błyskawiczną do tego to mam na dwójkę dzieci 1 litr na dzień. Lubi oglądać bajki na play hause (tak się chyba to pisze). Z ubieraniem nie mam żadnego problemu bo on sam się ubiera ja mu tylko troszkę pomagam. Ja znam przypadek z nacinaniem napletka i jest to na żywca ale niby to nie boli jak mi kuzynka opowiadała że niema co się martwić. Obawiam się tylko jak to będzie jak pójdzie od września do przedszkola.

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 20:16:52

Moja Julia -Laura urodziła się 15 stycznia 2008 r
Waga urodzeniowa 3340 i 57 cm długości .
Mimo że urodziła się z wadą genetyczna to dzięki ciężkiej rehabilitacji świetnie się rozwija. Zaczęła chodzić jak miała 18 miesięcy .Sama je .Nie używa już pampersów .Sama chodzi do toalety .Jest dzieckiem bardzo ruchliwym .Wszystko było by super gdyby jeszcze więcej mówiła,bo mówi bardzo mało .Ale na wszystko potrzeba czasu .Najlepiej jej wychodzi jeżyk dziecięcy czyli chiński

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 20:23:48

Nefii- mój Fabian miał zabieg na stulejke.
Dostalismy skierowanie do chirurga i zrobili zabieg, ale nie było to na zywca:) tylko pod narkoza, wiadomo ze przed zabiegiem strasznie panikowałam a najbardziej bałam sie tej narkozy! rano pojechalismy do szpitala, ok. 10 zrobili zabieg który trwał jakies 15 min, Synek spał jakies 2 i pół godz. Żeby w ten sam dzień wyjśc ze szpitala musiał zrobic co najmniej 3 razy siusiu, na szczęście nie mielismy z tym problemu i ok. 18 stej wyszlismy.
Najgorsze to zaczeło się po wyjsciu, znieczulenie przestało działać, a do kontroli która odbyła sie 3 dni pózniej musielismy codziennie rano i wieczorem moczyc pupke w nadmanganianie potasu, naciągac napletek do samego końca i smarowac Detromecyną. Synek zawsze strasznie płakał:(

Na kontroli okazało się że napletek znowu zaczął sie przyklejać, oczywiscie obwinili mnie, że zle naciagałam, doktor kazał za rok przyjechac.

Jednak tydzień temu byłam u pediatry, sprawdziła mu siuraczka i jest juz ok, ale naciagamy przy kazdej kapieli i smarujemy maścią.

A co do jedzenia w nocy, mój od jakiegos 5 msc zycia juz nie jada:)
EVITA42- ciezka praca zawsze wychodzi na dobre:)
I tego wam zyczę:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-06 20:26 przez klaa21.

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 20:57:16

Moja Natalka jest z grudnia 2008. Ma ok. 96 cm (na bilansie było 94), waży ok. 14. Wczoraj wyrósł jej siedemnasty ząb, z czego jest bardzo dumna ;) Dużo mówi, lubi tańczyć, śpiewać, rysuje, bawi się najchętniej plasteliną, gotuje lalom, rowerki ma dwa, ale pedałować nie chce. Hulajnogę planujemy kupić na wiosnę, bo bardzo ją interesują wszelkie jeżdżące pojazdy. No i bardzo kocha naszą kotkę, ale chyba bez wzajemności. Pieluch nie nosi odkąd skończyła półtora roku. W dzień śpi, zgodnie ze żłobkowym rozkładem dnia ;) Jak jest w domu zdarza jej się nie spać w dzień. Od września idzie do przedszkola.

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 21:19:34

Nie macie obaw co do przedszkola. A mam jeszcze pytanie co do żłobka bo ja mam córkę rok młodszą od syna i chce ją posłać do żłobka ponieważ muszę iść do pracy i mam obawy czy oni dadzą sobie z nią radę.

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 21:19:46

Mój Radek ur.03.11.2008,waży 13 kg.około94 cm.Niestety jeszcze nie woła na nocnik,wysadzamy go od niedawna systematycznie,ale sam nie chce wołać.Straszny z niego niejadek,najbardziej jadłby słodycze i tic-taki,lubi oglądać bajki na mini mini,uwielbia siedzieć w łazience przy pralce i kręcić bębnem ,oczywiście jak pralka pierze to nie przegapi tego.Teraz mamy bunt 2 latka,wszystko jest na nie.Od września Radek idzie do przedszkola.A za pare dni urodzi mu się braciszek:)

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)

06 mar 2011 - 21:25:41

Nasza gwiazda też od września do przedszkola :) W nocy przestała jeść gdy skończyła roczek :) Co do spania chodzi spać o 21.30 dokładnie o tej godzinie zbiera swoje miśki i sama udaje się do swojego pokoju kładzie się sama i zasypia, tak więc problem z usypianiem u nas odpada :) Co do wstawania to przeważnie pomiędzy 8 a 9 rano jest już na nóżkach. Jest dzieckiem żywiołowym w miejscu mogą ją zatrzymać jedynie: ciastolina, farma ze zwierzętami, klocki, PinyPon -y i ostatnio Polly pocket :) nie bawi się wogóle kuchnią a lalki typu dzidziusie leżą w koncie :( Uwielbia układać puzzle teraz już 30 częściowe a poza tym jak pisałam wcześniej ruch ruch i ruch, bajki i komputer mogłyby nie istnieć, ma może z 2 bajki które jest w stanie oglądnąć całe :) i są to bajki raczej dla chłopców :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dziwne porady dotyczące karmienia i wychowywania