Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 17:02:17

zastanawiam się czy mogę podać mojej 5-cio miesięcznej córci kaszkę z butelki?na 150 ml wody 4-5 łyżek kaszki wychodzi dość płynna konsystencja,myślę że mogę podać małej kaszkę z butelki zamiast jednego posiłku mlecznego,na przykład przed snem?co o tym myślicie?

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 17:05:36

mojej córci podaje kaszkę z butelki codziennie przed snem od kiedy skończyła 5 miesięcy, przez specjalny smok do kaszy z NUKA

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 17:11:57

mój synek ma 4,5 miesiąca i daję mu do butelki z mlekiem nan1 kaszkę bananową ,na 100ml dodaje 1,5 miarki,myślałam że będzie przesypiał po niej troszkę dłużej,ale niestety budzi się po 4-5godz

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 17:14:45

moja mała już się nie budzi w nocy,ale powoli urozmaicam jej dietę i tak się zastanawiam czy kaszka ją ''przetrzyma''tak jak mleko

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 17:23:05

Moja 17-nastego skończyła 4 mies i podaję jej
kaszki BoboVita 2 x dziennie
Na mleku: na 150ml ok 3,5 łyżek stołowych kaszki
Na wodzie: na 150 ok 5 łyżek stołowych
Mam butelkę Avent i smoczek nr 3 ładnie przechodzi
Kaszki z Nestle są duże gęściejsze. Podaję 1 raz dziennie
Na mleku: na 160ml na ok żeby było gęste chyba to jest ok 4,5 łyżek
Na wodzie: na 160 ok 8 łyżek
I to podaję z butelki Avent smoczek trójprzepływowy

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 1/5

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 17:25:17

kaszka z butelki??? jak za naszych babć
ja to myślę, że lepiej z łyżeczki na śniadanie podawać...
a tak poza tym to kaszka tuczy, tak jak i kleik, DR mi odradziła dawania na noc , no bo nie chcemy mieć grubaśnych bobasków



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 17:27 przez justyna_2124.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 18:59:12

moja lalka od kiedy skonczyla 10 miesiecy sniadanie i kolacja kasza:) zdrowa wielka kobitka:) i nie jest grubasna:) do około 2 latek piła kasze z butli teraz juz lyzeczka i coraz czesciej sie zdarza ze kasza tylko przed snem a sniadanko chlebek platki itd:)

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 19:05:08

Cytat
osak04071983
mój synek ma 4,5 miesiąca i daję mu do butelki z mlekiem nan1 kaszkę bananową ,na 100ml dodaje 1,5 miarki,myślałam że będzie przesypiał po niej troszkę dłużej,ale niestety budzi się po 4-5godz
MOJA MA 18 MIESIĘCY I TEŻ BUDZI SIĘ NA KASZKĘ PO 5 GODZINACH WOŁA MAMO AM AM CO O TYM MYŚLICIE NIEKTÓRZY MÓWIĄ ,ŻE POWINNA PRZESYPIAĆ JUŻ CAŁĄ NOC.


<moderacja> "Regulamin forum pkt. 12 "Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 20:17 przez moderator.

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 19:49:56

Moim zdaniem kaszka na kolacje i śniadanie jest idealna, zawsze to coś ciepłego i pożywnego.... Mój maluch ma 15 miesiecy a podaje mu kaszke na wodzie na śniadanie i na kolację na mleku je z butelki i nie jest jakiś grubas ani nic z tych rzeczy, poza tym tyle co on sie rusza w ciągu dnia to nie ma szans na grubaska:P a zaczęłam podawać jak miał ok 4 -5 miesiący - też chciałam aby przesypiał dłużej w nocy ale nei było szans:P wstawał co 3 godziny:P

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 19:55:58

Cytat
agnieszka_i_kacper
Moim zdaniem kaszka na kolacje i śniadanie jest idealna, zawsze to coś ciepłego i pożywnego.... Mój maluch ma 15 miesiecy a podaje mu kaszke na wodzie na śniadanie i na kolację na mleku je z butelki i nie jest jakiś grubas ani nic z tych rzeczy, poza tym tyle co on sie rusza w ciągu dnia to nie ma szans na grubaska:P a zaczęłam podawać jak miał ok 4 -5 miesiący - też chciałam aby przesypiał dłużej w nocy ale nei było szans:P wstawał co 3 godziny:P

popieram:)))

moaj corcia ma 2.5 roczku kasza jest minimum 1 dziennie. biega cale dnie wiec nie ma rowniez szans na grubaska, chyba ze pozniej po mamusi odpukac:)) hihi

co do przesypiania to chyba zalezy od dziecka, bo moja mała przesypia cale noce od 6 m-ca :)

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 20:03:37

Cytat
kinnkaa
Cytat
agnieszka_i_kacper
Moim zdaniem kaszka na kolacje i śniadanie jest idealna, zawsze to coś ciepłego i pożywnego.... Mój maluch ma 15 miesiecy a podaje mu kaszke na wodzie na śniadanie i na kolację na mleku je z butelki i nie jest jakiś grubas ani nic z tych rzeczy, poza tym tyle co on sie rusza w ciągu dnia to nie ma szans na grubaska:P a zaczęłam podawać jak miał ok 4 -5 miesiący - też chciałam aby przesypiał dłużej w nocy ale nei było szans:P wstawał co 3 godziny:P

popieram:)))

moaj corcia ma 2.5 roczku kasza jest minimum 1 dziennie. biega cale dnie wiec nie ma rowniez szans na grubaska, chyba ze pozniej po mamusi odpukac:)) hihi

co do przesypiania to chyba zalezy od dziecka, bo moja mała przesypia cale noce od 6 m-ca :)


zgadzam się moja ma 9 miesiecy i na sniadanko i kolacje dostaje ok 140 ml kaszy truskawkowej, pozatym je normalne posiłki jak my. zaczełam podawac chyba w 3 miesiącu. kasza to dobre żródłoenergii i w dodatku pożywne jedzonko

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 21:02:15

ja też mojej małej daję kaszkę z butelki bo łyżeczką nie chce jeść o ile pamiętam w mojej rodzinie akurat wszystkie dzieci tak jadły:)

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 22:14:17

Ja daję kaszkę łyżeczką, ale ostatnio jest bunt i muszę chyba zmienić łyżeczkę na butelkę. A na kolacje daję Bebiko Smaczny Sen.

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 22:57:53

Ja dawałam od początku łyżeczką. Potem jest trudno dziecko przestawić z butelki na dorosły sposób jedzenia... A przecież nie chcemy żeby dzieci miały wady zgryzu ;) Zresztą w tym wieku to już moje dziecię butli coraz rzadziej używało, od kiedy miała 4 miesiące dawaliśmy jej niekapek.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

kaszka z butelki?

24 lut 2011 - 23:42:10

Mój synek nie chciał w ogóle ani kaszy ani mleka pić z butelki to jak skończył 5 miesięcy to je kaszę łyżeczką -teraz ma 2 latka i najczęsciej to już tylko na kolację bo śniadanka jada różne.Ale jak tak sobie podje na wieczór to ślicznie mi śpi bo czasami jak zjadł coś innego to się przebudzał i wtedy dużo pił z kolei.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jabłko od 1 miesiąca życia?