Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Sklep internetowy

3 minuty temu

Biznes

7 minut temu

tabernakula sklep

26 minut temu

Budowa domu

56 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pępek nie chce odpaść

06 mar 2011 - 14:30:31

WITAM U MNIE BYŁO TAK SAMO.PĘPOWIN BYŁA GRUBA. ZE SZPITALA DOSTAŁAM PREPARAT W AREOZOLU DZIĘKI KTÓREMU PĘPUSZEK ŚLUMACZYŁ SIE U NASADY. NA WIESZCHU BYŁO NIBY OK.NASZ PEPUSZEK TRZYMAŁ SIE 2 MIESIACE.PROPNUJE ZROBIC TAK DORADZILA POŁOZNA.PROSZĘ WZIASC PATYCZKI DO USZU I PRZEMYWAC U NASADY ROZCIECZONYM SPIRYTUSEM.TYLKO NIE JEDNYM PATYCZKIEM ALE KILKOMA TZN.OD DOLU JEDYM Z BOCZKU KOLEJNYM ITD.SKÓRKA WCALE SIE NIE PODRAZNIA .STARA METODA ALE SKUTECZNA.NAM GROZIŁA DZIEKI NOWYM PREPARATOM NA PEPUSZEK INTERWENCJA CHIRURGA.POWODZENIA

Cytat
ilo07
Hmm, mnie na szkole rodzenia uczą, że najlepiej Octonisteptem lub czymś tam, czego nazwy nie pamiętam. Ze spirytusu zrezygnowano, bo zdarzały się poparzenia skóry wokół kikuta. Zdecydowanie zabroniono nam używania wacików i patyczków do uszu - bo zostawiają kłaczki (nawet, jak ich nie widzimy) i mogą doprowadzić do zakażenia. Tylko gaziki.
Tak piszę, co mi tydzień temu mówili, bo sama jeszcze nie mam doświadczenia;-)

MI TEZ TAK MÓWILI SKUTKI BYLY OPLAKANE POLECM SPIRYTUS I PATYCZKI DZIEKI TEMU MOJA NIUNIA UNIKNELA INTERWENCJI CHIRURGA
Octonisteptem TO JEST WŁASNIE TEN PREPARAT ZE SZPITALA USUWA BAKTERIE TYLKO Z WIERZCHU A DÓL SIE ŚLUMACZY



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-06 14:35 przez werka09.

pępek nie chce odpaść

16 sie 2019 - 10:51:31

Najlepiej jest skontaktować się z lekarzem i zapytać o środki, które nie podrażnią skóry. Do mycia kikuta wykorzystywałam gaziki do pępka, jeżeli postępujesz zgodnie z zaleceniami lekarzy, wszystko powinno być w porządku.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 2/5

pępek nie chce odpaść

06 lip 2020 - 22:19:00

Nie przejmuj się - w końcu odpadnie! Ty dalej rób swoje. Ja pielęgnowałam pępek swojego syna Octeniseptem. Aby dotrzeć pod kikut trzeba było wspomóc się patyczkiem. Octenisept jest na tyle skuteczny, że dobrze odkazi to miejsce i zrobi to całkowicie bezboleśnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wszystkie dzieci rocznik 2008 :)