Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 10:27:52

Mojemu synkowi też długo się trzymał. Położna poradziła nam udanie się do pediatry i pani doktor go ukręciła. Wygląda ślicznie :)

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 10:30:34

mojemu synkowi odpadl prawie po 2 miesiacach;)
polozna poradzila zeby lekko go uniesc i kropelke piochtaniny wpuscic tak pod spod.
napewno odpadnie i dopóki nic sie z nim nie dzieje dziwnego to nic nie szkodzi;)
powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-22 10:31 przez ola1805.

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 10:32:39

Nie martw się - na pewno odpadnie :)

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 11:05:45

Nie martw się, odpadnie. Nam trzymał się 3 miesiące!!! Aż lekarz się dziwił, że tak długo. Wietrzyliśmy, ruszaliśmy a i tak się trzymał. Najważniejsze, żeby nie doszło do jakiegoś zakarzenia.

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 11:08:18

kikut pępowinowy powinien być przemywany spirytusem receptę dostajemy w dniu wypisu do domu i nie patyczkiem do uszu czy wacikiem kosmetycznym tylko gazikiem gdyż nie zostawia pyłków i nie dochodzi do zakażenia. czas odpadania zależy od częstego i dokładnego przemywania go tym spirytusem, należy kikut złapać w dwa palce i lekko odciągnąć i przemyć, odciągamy do momenty zobaczenia połączenia skóry z kikutem i tak kilka razy dziennie.

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 11:11:27

mojemu synkowi odpadl po 6 tyg

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 11:19:25

mi też położna doradziła abym używała spirytusu i patyczka,po 10 dniach przy zmianie pieluszki sam odpadł.Używałam też pieluszek z wycięciem (heppy-chyba,nie pamiętam)na pępek.

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 11:24:53

Hmm, mnie na szkole rodzenia uczą, że najlepiej Octonisteptem lub czymś tam, czego nazwy nie pamiętam. Ze spirytusu zrezygnowano, bo zdarzały się poparzenia skóry wokół kikuta. Zdecydowanie zabroniono nam używania wacików i patyczków do uszu - bo zostawiają kłaczki (nawet, jak ich nie widzimy) i mogą doprowadzić do zakażenia. Tylko gaziki.
Tak piszę, co mi tydzień temu mówili, bo sama jeszcze nie mam doświadczenia;-)

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 11:38:18

ja mojemu synkowi przykladalam gazik LEKO i pepuszek odpadl mu po niecalym tygodniu:)

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 11:52:32

u nas też były gaziki leko :) polecam

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 12:13:34

tez uzywalam gazikow LEKO ale byly dla mnie troche niewygodne ,nie moglam dokladnie wyczyscic twgo pepka,i przy wlasnie zmianie pieluszki odpadl.... ale tak czy inaczej mi polozna srodowiskowa kazala przemywac ogolnie pepek bo zarazki moga tam sie mnozyc itd i chyba nie wolno zostawiac i go nie ruszac tylko wrecz przeciwnie,po kapaniiu dobrze go przczyscic to on sie bedzie wysuszal,zmniejszal i wkoncu odpadnie

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 12:24:51

Ja powiem na przykladzie mojej osoby.Absolutnie nie chce nikogo straszyc :) Wiem,wielu z was wyda sie to niemozliwe,ale mi osobiscie pozostalosci suchego pepka odpadly dopiero w cizay :) Tak,tak-moze to i smieszne,ale nigdy nie mialam wypuklego pepka,a taka bardziej dziurke.I pamietam jak juz od malego nieraz probowlam wyjac sobie jakis czarny "kamyczek" z niego.Nigdy nie moglam,bo jak udalo mi sie go uchwycic,to zaczynalo ciagnac.Dopiero w ciazy,wraz z rosnacym brzuchem,pepek mi sie uwypuklal i pod koniec ciazy juz bylo mi nawet pod bluzka widac taki suchy patyczek.Wszyscy wkolo mowili,ze to niemozliwe,zeby w wieku 25 lat jeszcze pepek nie odpadl :) Jedyna osoba,ktora sie temu nie dziwila,byl moj ginekolog,ktory kazal "wlewac" sobie do pepka oliwke.Wszystko ladnie odpadlo :) Nawet polozna po porodzie mnie wysmiala jak jej opowiedzialam :)

pępek nie chce odpaść

06 mar 2011 - 13:20:04

Pępka nie trzeba przemywac niczym specjalnym. Grunt, zeby byl czysty i dobrze wytarty o kapieli. Corci odpadl po 4 dniach, ale to pewnie cecha indywidualna.

pępek nie chce odpaść

06 mar 2011 - 14:08:26

Cytat
mamapatryka
Witam.Moja córka ma miesiąc i 2 dni a kikut z pępka dalej się trzyma.Jest suchy,nic się niepokojącego z nim nie dzieje ale odpaść nie chce.Co robić?Mojemu synowi po ok.tygodniu kikut odpadł.Tydzień temu była u mnie położna i mówiła,że niby to jest normalne ale miała nadzieję,że do dziś odpadnie,ale nie odpadł.Miałyście tak?Ile taki pępek może się jeszcze trzymać?


prosze moczyc dobrze podczas kąpieli

pępek nie chce odpaść

06 mar 2011 - 14:23:58

Cytat
urwisek85
Cytat
mamapatryka
Witam.Moja córka ma miesiąc i 2 dni a kikut z pępka dalej się trzyma.Jest suchy,nic się niepokojącego z nim nie dzieje ale odpaść nie chce.Co robić?Mojemu synowi po ok.tygodniu kikut odpadł.Tydzień temu była u mnie położna i mówiła,że niby to jest normalne ale miała nadzieję,że do dziś odpadnie,ale nie odpadł.Miałyście tak?Ile taki pępek może się jeszcze trzymać?


prosze moczyc dobrze podczas kąpieli
Tak.Właśnie od tamtej pory zaczęłam moczyć pępek i odpadł 28 lutego.W końcu:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

molestowanie seksualne dziecko dziecko