Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 07:04:12

Witam.Moja córka ma miesiąc i 2 dni a kikut z pępka dalej się trzyma.Jest suchy,nic się niepokojącego z nim nie dzieje ale odpaść nie chce.Co robić?Mojemu synowi po ok.tygodniu kikut odpadł.Tydzień temu była u mnie położna i mówiła,że niby to jest normalne ale miała nadzieję,że do dziś odpadnie,ale nie odpadł.Miałyście tak?Ile taki pępek może się jeszcze trzymać?

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 08:07:40

Cytat
mamapatryka
Witam.Moja córka ma miesiąc i 2 dni a kikut z pępka dalej się trzyma.Jest suchy,nic się niepokojącego z nim nie dzieje ale odpaść nie chce.Co robić?Mojemu synowi po ok.tygodniu kikut odpadł.Tydzień temu była u mnie położna i mówiła,że niby to jest normalne ale miała nadzieję,że do dziś odpadnie,ale nie odpadł.Miałyście tak?Ile taki pępek może się jeszcze trzymać?

To rzeczywiście dziwne... teraz już się niby nie robi nic z tym kikutkiem, ale moze sprobuj go polac fioletem albo spirytusem...

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 08:16:49

Nam też bardzo długo nie odpadał chyba ze 2 miesiące
i też sie tym denerwowałam
nawet do lekarza poszłam z tym pępkiem bo wszedzie czytłaam ze kilka dni tydzien lub dwa i pepek odpadnie a tu nic z tego
skubany dlugo sie trzymał
ale powiem ci ze próbowaliśmy wszystkiego do pepka i na sam koniec juz zaczela spirytusu uzywać (oczywiście rozcienczonego)
i bardzo dokladnie czysciłam (patyczlkiem do uszu we wszystkie zakamarki i dosyc mocno to robiłam no może nie mocno ale zdecydowanie)
po kilku dniach odpadl
ale jak pisalam wczesniej dlugo to trwalo
najlepeij jak masz watpliwosci idz do pediatry swojego moze cos zaradzi

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 08:24:11

Cytat
klauduska
To rzeczywiście dziwne... teraz już się niby nie robi nic z tym kikutkiem, ale moze sprobuj go polac fioletem albo spirytusem...

Nie polewaj niczym, spirytus tylko wysuszy skórę, a po fiolecie mało będzie widać. Przed kąpielą kładź maluszka na brzuszku, niech go sobie troszkę obrusza, możesz sama go delikatnie ruszać, tylko czystymi łapkami;) Nie zakładaj na niego pampersa, tzn albo podwijaj brzeg, albo wycinaj miejsce zakrywające pępuszek. Podobno są też specjalne pieluszki z otworami. Mojej córce pępek trzymał się trzy tygodnie, przed kąpielą zdejmowałam gazik, chciałam przytrzymać kikut, w tym momencie mała strzeliła takiego bąka (oj potrafią być niedyskretne nasze pociechy), że szarpnęłam odruchowo rękę i pępek został mi w dłoni. Mała nawet się nie skrzywiła. Bez tego wypadku pewnie by się trzymał jeszcze długo, ale pamiętam, że położna radziła, że jeśli jest suchy, to można go delikatnie ruszać kilka razy dziennie, to szybciej odpadnie.

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 08:46:55

dziwne,ja codziennie czyscilam pepek spirytusem 70% i odpadl jej po pierwszym tygodniu zycia. to nie uzywalyscie Panie s[irytusu w ogole??mi polozna kazala codziennie czyscic zeby zwalczyc zarazki....
tylko ze ja nie polewalam spirytusem tylko bralam na patyczek od uszu lub taki specjalny dla dzieci i dokladnie czyscilam jej,wysuszal sie ten kikut bo o to chodzi i wkoncu odpadl.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-22 08:47 przez Katy19.

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 08:52:59

Cytat
iaera
Cytat
klauduska
To rzeczywiście dziwne... teraz już się niby nie robi nic z tym kikutkiem, ale moze sprobuj go polac fioletem albo spirytusem...

Nie polewaj niczym, spirytus tylko wysuszy skórę, a po fiolecie mało będzie widać. Przed kąpielą kładź maluszka na brzuszku, niech go sobie troszkę obrusza, możesz sama go delikatnie ruszać, tylko czystymi łapkami;) Nie zakładaj na niego pampersa, tzn albo podwijaj brzeg, albo wycinaj miejsce zakrywające pępuszek. Podobno są też specjalne pieluszki z otworami. Mojej córce pępek trzymał się trzy tygodnie, przed kąpielą zdejmowałam gazik, chciałam przytrzymać kikut, w tym momencie mała strzeliła takiego bąka (oj potrafią być niedyskretne nasze pociechy), że szarpnęłam odruchowo rękę i pępek został mi w dłoni. Mała nawet się nie skrzywiła. Bez tego wypadku pewnie by się trzymał jeszcze długo, ale pamiętam, że położna radziła, że jeśli jest suchy, to można go delikatnie ruszać kilka razy dziennie, to szybciej odpadnie.
Ruszam nim dosyć często ale chyba zbyt delikatnie bo się boję,że coś dziecku zrobię.Gmeram też wacikiem do uszu ale skubany trzyma się w jednym miejscu dosyć mocno.Kładę dziecko na brzuchu ale ona zaraz marudzi bo nie lubi na brzuchu leżeć.Nic tylko zostało mi czekać.W końcu musi kiedyś odpaść.Słyszałam,że jak kikut za długo się trzyma to takie dziecko idzie na zabieg jego usunięcia.Chciałabym tego uniknąć
Cytat
Katy19
dziwne,ja codziennie czyscilam pepek spirytusem 70% i odpadl jej po pierwszym tygodniu zycia. to nie uzywalyscie Panie s[irytusu w ogole??mi polozna kazala codziennie czyscic zeby zwalczyc zarazki....
tylko ze ja nie polewalam spirytusem tylko bralam na patyczek od uszu lub taki specjalny dla dzieci i dokladnie czyscilam jej,wysuszal sie ten kikut bo o to chodzi i wkoncu odpadl.
Ja stosuję Octenisept.To takie coś w sprayu wysuszającego.Pielęgniarki to stosowały w szpitalu,w którym rodziłam do przemywania pępków i mi poradziły.Spirytus stosowałam u syna ale pępek strasznie się ślimaczył (dziwne bo szybciej u niego odpadł)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-22 08:58 przez mamapatryka.

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 08:56:18

Cytat

dziwne,ja codziennie czyscilam pepek spirytusem 70% i odpadl jej po pierwszym tygodniu zycia. to nie uzywalyscie Panie s[irytusu w ogole??mi polozna kazala codziennie czyscic zeby zwalczyc zarazki....
tylko ze ja nie polewalam spirytusem tylko bralam na patyczek od uszu lub taki specjalny dla dzieci
i dokladnie czyscilam jej,wysuszal sie ten kikut bo o to chodzi i wkoncu odpadl.

Nam zabronili spirytusu używać, że to przestarzałe i w cale nie pomocne, przemywać przegotowaną wodą albo Octaniseptem, czy czmś o podobnym działaniu.I to mowili i w szkole rodzenia i w szpitalu położne podkreślały i same miały takie coś do psikania. Tego samego używałam do dezynfekcji rany krocza po nacinaniu , jest super, bo nie piecze. Teraz dziecku tym przemywam wszystkie zdrapania, bo pazurki ciągle w ruchu. Ale tak na prawdę, to po prostu przemywać czymkolwiek byle odkażało, albo było czyste.

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 08:59:09

W szpitalu położna mowiła o spirytusie, ale podała nam nazwę specjalnego preparatu do psikania jaki używają w szpitalu kosztował 30 parę zł. ale pępek odpadł w niecały tydzień:) 2-3 razy dziennie się psikało:)

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 09:07:33

U naszego Michała pępek trzymał się miesiąc... Tylko nam położna kazała dokładnie 3 razy dziennie przemywać go 40 % spirytusem patyczkami do uszu, odchylać i przemywać tam gdzie jest przytwierdzony. O tym do psikania też mówiła ale stwierdziła że jak dla niej to mało skuteczne.

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 09:23:00

Cytat
Katy19
dziwne,ja codziennie czyscilam pepek spirytusem 70% i odpadl jej po pierwszym tygodniu zycia. to nie uzywalyscie Panie s[irytusu w ogole??mi polozna kazala codziennie czyscic zeby zwalczyc zarazki....
tylko ze ja nie polewalam spirytusem tylko bralam na patyczek od uszu lub taki specjalny dla dzieci i dokladnie czyscilam jej,wysuszal sie ten kikut bo o to chodzi i wkoncu odpadl.

jak ja młodego rodziłam(3 lata temu),to tez kazała wacik moczyc w spirytusie zawijac na kikut !w szpitalu tez tak robili!3 dni i było po sprawie

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 09:24:19

mi tez sie długo trzymał ,ponad miesiąc ,tylko spirytus -jak spirytus może byc przestarzały??? Czwórkę dzieci spirytusem smarowałam .To te nowe wynalazki mogą być do niczego jak zawsze cos nowego wymyślą ,zeby kasę na nas zarobić .Nic się nie mart jak nic się nie sączy a położna będzie przychodzić do Was tak długo jak pępek nie odpadnie więc to w jej interesie będzie żeby szybko odpadł:)

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 09:33:09

Cytat
Katy19
dziwne,ja codziennie czyscilam pepek spirytusem 70% i odpadl jej po pierwszym tygodniu zycia. to nie uzywalyscie Panie s[irytusu w ogole??mi polozna kazala codziennie czyscic zeby zwalczyc zarazki....
tylko ze ja nie polewalam spirytusem tylko bralam na patyczek od uszu lub taki specjalny dla dzieci i dokladnie czyscilam jej,wysuszal sie ten kikut bo o to chodzi i wkoncu odpadl.


dokładnie tak samo robiłam

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 09:37:05

Cytat
natuska35
mi tez sie długo trzymał ,ponad miesiąc ,tylko spirytus -jak spirytus może byc przestarzały??? Czwórkę dzieci spirytusem smarowałam .To te nowe wynalazki mogą być do niczego jak zawsze cos nowego wymyślą ,zeby kasę na nas zarobić .Nic się nie mart jak nic się nie sączy a położna będzie przychodzić do Was tak długo jak pępek nie odpadnie więc to w jej interesie będzie żeby szybko odpadł:)
No właśnie.U syna była dwa razy a teraz już miesiąc przychodzi;)

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 10:06:00

też mi się wydaje to dziwne mojej niuni odpadł po tygodniu, a teraz gdy ma już 3 tygodnie pępek jest już bardzo ładny. Pozatym położna nie powinna Was tak z tym zostawić, tylko coś doradzić, poradzić. Najlepiej idzcie do llekarza jak nie odpadnie na dniach
a no i my smarowałyśmy OCTONISTEPTEM to co w szpitalu polecają 40zł, ale duża butla;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-22 10:07 przez klaudia270.

pępek nie chce odpaść

22 lut 2011 - 10:24:14

Moim zdaniem nie powinnaś nic robic. Mojej córce też dłudo się trzymał, aż w koncu po 5 tygodniach odpadł i wszystko jest ok. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

molestowanie seksualne dziecko dziecko