Obecnie rozmawiamy o:

atrakcyjne przedszkole

gorący temat

Gdzie na wakacje?

dzisiaj o 18:19

osprzęt przepięciowy

dzisiaj o 17:26

Własna firma

dzisiaj o 17:07

Gl 4 80w90

dzisiaj o 16:17

zakupy w sieci

dzisiaj o 15:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PIERWSZE KOLCZYKI - WĄTEK ZBIORCZY

16 wrz 2009 - 08:30:37

3 mies. to nie jest za szybko moja Nicola miała tez juz w tych pierwszych miesiacach przebite uszy mysle ze to dobry czas co najmniej do roku gdyz dziecko nie ma jeszcze tak rozwinietych miesni w uszku co powoduje ze nawet nie czuje tam bulu moze jedynie przestraszyc sie dzwieku z pistoletu nic po za tym z reszta wiem z doswiadczenia kolezanki gdzie zwlekala z przebiciem uszkow dosc dlugo ..... Jej corka ma teraz 4 lata i kolczyki miala gdy miala ok 3l. niestety musieli wyciagnac gdyz mala za duzo dostykala i grzebala palcami przy nich i wdalo sie zakazenie

16 wrz 2009 - 10:15:50

my z córcią poszliśmy do kosmetyczki jak skończyła roczek kolczyki dostała na chrzciny ale czekaliśmy do roczku to moim zdaniem najodpowiedniejszy wiek i trzeba pamiętać żeby dbać o uszka po przebiciu. kosmetyczka wszystko wam wyjaśni :) pozdrawiam

16 wrz 2009 - 12:54:51

Przecież to nie chodzi o to że dziecko ma samo decydowac w wieku np.5 lat o wszystkim,ale o przebiciu uszu chyba zdecydować moze? ja nie przebijam z tego względu , że jak będzie miała kilka lat i sama powie że chce to będzie to dla niej jakieś wielkie wydażenie, będzie czuła się jak dama, bedzie zadowolona że ma kolczyki jak mama :) A teraz po co jej te kolczyki? Są tylko i wyłącznie kaprysem mamy....

16 wrz 2009 - 13:17:08

Moja córcia miała kolczyki w wieku 2 lat uważam,że to dobry czas,ale 3 miesiące do lekka przesada

18 wrz 2009 - 20:50:57

Cytat
dejra
Moja córcia miała kolczyki w wieku 2 lat uważam,że to dobry czas,ale 3 miesiące do lekka przesada

Przekłuwanie uszu małym dzieciom budzi różnego rodzaju odczucia, często wywołuje nawet kontrowersje. Nasz ekspert wypowiedział się w tym temacie. Uważam, że jego wypowiedź zawiera kilka wartościowych informacji i co najważniejsze nie jest stronnicza. Zachęcam do zapoznania się z nią: http://mamopedia.pl/10-11mies/zdrowie/przekluwanie-uszu

Ela, redaktorka Mamopedii

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

18 wrz 2009 - 22:00:42

Też się zastanawiałam nad przebiciem uszek mojej Julce, ale u kosmetyczki dowiedziałm się że dopiero od 3 lat oni przebijają dzieciom... więc poczekamy ;)
A dlaczego chciałam teraz... bo wnet roczek, a włosków u nas brak i jak kolejny raz usłysze ''ale śliczny chłopiec'' to mnie rozsadzi! Przcież w różowym chodzi, spódniczki sukienki ma... ech... więc o kolczykach pomyślałam...

18 wrz 2009 - 23:23:53

Moja córa ma 6 lat i dopiero teraz miała przebite uszy, choć mam koleżanki , ktor przebijały dzieciom uszy w wieku 6-9 miesiecy, rozmawialam z kosmetyczka i np w Erisie przebijaj dopiero powyżej roczku, ale jak juz zostalo napisane kazda mam decyduje sama, bo tylko ona zna swoje dziecko najlepiej- jak widac nie ma reguły :)

19 wrz 2009 - 03:07:16

My córce przebilismy uszka u kosmetyczki jak miała 10 miesięcy.... powiem że jeśli kosmetyczka ma dobry sprzęt (pistolet do przebijania uszu) i przekona dziecko do siebie, tzn. będzie z córką opowiadac co robi i ciągle ją zagadywac to idzie to szybko i bezboleśnie. Nasza w tym wieku już była ruchliwa, dlatego po jednym uszku musiałam odwrócic jej uwagę bo trochę ją to zabolało, ale ogólnie było to sprawnie wykonane. Acha i dajcie dziecku wybrac kolczyki, to dla małej duża przyjemnośc i radośc, bo to w końcu ona będzie w nich chodzic :) Powodzenia życzymy :)

19 wrz 2009 - 08:38:24

witam.Ja bardzo chciałam swojej córeczce przebic uszka na roczek jednak dużo osób odradziło mi to robić w tym kosmetyczka ponieważ w uszku są receptory które mimo wszystko się uszkadza przebijając uszka. Zrezygnowałam i powiedziałam sobie że gdy niusia będzie większa i powie że chce miec kolczyki to wtedy jej przebijemy. A nie zaprzeczam że bardzo mi sie dziewczynki podobają w kolczykach jednak zawsze można nakleić jej kolczyki-naklejki.

19 wrz 2009 - 09:26:57

Cytat
domisia1982
hej:)
a moja córcia miala przebite uszka jak skonczyla 3 mies!!!!I to wcale nie jest za wcześnie!!!dziecko jest jeszcze "głupiutkie" i nie kojarzy!Mala wogole nie płakala a uszka momentalnie się zagoiły!!!

jaka z ciebie matka skoro uważasz swoje dziecko za głupiutkie....ręce opadają

19 wrz 2009 - 11:51:58

Cytat
dasich
Cytat
domisia1982
hej:)
a moja córcia miala przebite uszka jak skonczyla 3 mies!!!!I to wcale nie jest za wcześnie!!!dziecko jest jeszcze "głupiutkie" i nie kojarzy!Mala wogole nie płakala a uszka momentalnie się zagoiły!!!

jaka z ciebie matka skoro uważasz swoje dziecko za głupiutkie....ręce opadają
domisia napisała "głupiutkie"-czyli np.mało świadome.........

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-19 11:52 przez gato30.

25 paź 2009 - 22:46:17

moja była mała kruszynka jak przebijałam jej uszka i absolutnie nie uwazam bym zle zrobiła i nie traktuje małej jak zabawki tylko dlatego ze ma kolczyki skonsultowałam to pediatra robiłam to w sprawdzonym salonie specjalizujacym sie przekłuwaniu uszu maluszkom corcia nawet nie uroniła łzy szybciorem sie zagoiło i uwazam podobnie jak jedna z mam ze taka nieswiadomosc jest zdrowsza jak strach w oczach starszej dziewczynki i mamo nuli nie chcesz nie rob ale nie krytykuj i nie oceniaj mam ktore maja wiecej odwagi niz ty ...

26 paź 2009 - 02:05:57

Cytat
dagmara26
moja była mała kruszynka jak przebijałam jej uszka i absolutnie nie uwazam bym zle zrobiła i nie traktuje małej jak zabawki tylko dlatego ze ma kolczyki skonsultowałam to pediatra robiłam to w sprawdzonym salonie specjalizujacym sie przekłuwaniu uszu maluszkom corcia nawet nie uroniła łzy szybciorem sie zagoiło i uwazam podobnie jak jedna z mam ze taka nieswiadomosc jest zdrowsza jak strach w oczach starszej dziewczynki i mamo nuli nie chcesz nie rob ale nie krytykuj i nie oceniaj mam ktore maja wiecej odwagi niz ty ...

niestety drugi spotykamy się i mamy odmienne zdania, ale po to jest forum aby wymieniać się poglądami.
Zadajemy ból dla własnego kaprysu! nie jedna mama tu napisała że zabolało i przestało, popłakała i przeszło, Po Co ?!! Co takim maleństwom brakuje w urodzie przez następne 5 czy nawet 7 lat? według mnie nic, to bez sensu ozdabiać coś co jest piękne same w sobie, a dzieci to nie nasza własność, to nie nasze ciało i choć jesteśmy odpowiedzialne za nie to jednak nie własność!
Osobiście miałam przekłute w wieku 6 lat,u sąsiadki, owszem bolało ale chciałam, trochę za namową prababci bo dostałam kolczyki, bo dziewczynki mają itd. I twierdzę że to było bez sensu, bo fakt że nie było wtedy takiego parcia i mody na takie czy inne wzory, teraz to nawet związane jest z bajkami, filmami. W podstawówce ściągnęłam bo nie raz zahaczyłam i mnie to bolało, wkurzało. Założyłam będąc nastolatką kiedy zaczęłam się "stroić" na dyskoteki, przy wielkich świętach i do dzisiaj noszę odpowiednie do odpowiedniego stroju, jak jestem na sportowo to nie mam, to taka ozdoba którą mogę a nie muszę mieć. Dajmy dzieciom samym zadecydować czy chcą mieć, czy nie bo takim sposobem to również można przekłuć nosek, albo brew, mały tatuaż najlepiej z imionami rodziców - będzie tak "ładnie wyglądało"!!!

26 paź 2009 - 07:40:10

ja mojej przebiłam równo na pół roczku a moja jest mega ruchliwym dzieckiem jak skończyła rok zmieniłam na inne bo te pierwsze to takie nity były z czerwoną perełka teraz ma cudne złote

26 paź 2009 - 08:24:23

Kajka od 2 tygodni ma kolczyki, czekałam aż skończy 4 miesiące. W salonie powiedzieli mi, że to najlepszy okres (od3 do6 miesiąca) bo chrząstki są jeszcze mięciutkie i dziecko nie odczuwa bólu. Więcej zabawy było z zaznaczeniem dziurek mazakiem, bo mała srasznie się wierciła, później 2 szybkie strzały pistoletem i koniec. Zero płaczu, zero bólu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niemowlę boi się obcych