Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wcześniak-jak się rozwija??

28 lut 2011 - 21:55:27

mój wcześniaczek ma teraz 2,5 roku 99cm i 16kilo wagi jest typowym żywym sreberkiem, świetnie sie rozwija, lecz czasami za dużo rozumie...
jednak jak się urodził nie było tak wesoło. miał1670g 45cm, urodził się w 32 tyg. z zamartwicą i niedojrzałością mózgu i brzuszka.
ja miałam gestozę, ciśnienie 220/130, odklejało mi się łożysko (dużo tego:)), skończyło się tylko stanem przed-rzucawkowym.
gdy się urodził przez miesiąc nie płakał, nie ruszał się. ale powoli wracał do życia. karmiłam go w nocy do 15razy piersią. warto było:)
zresztą jak miał 2 miesiące ważył już 4,5kilo:) warto było się trochę pomęczyć:) miał cięższy start niż jego rówieśnicy, ale jest teraz silniejszy niż jego rówieśnicy:)
dziewczyny, nie ma się czego obawiać:) byle tylko nie było trwałych uszkodzeń...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-28 21:57 przez martagawda.

Wcześniak-jak się rozwija??

28 lut 2011 - 22:27:02

moja Kalinka urodziła się w 30 tyg czyli 2,5 miesiąca wcześniej dostała 9 punktów potem 10
27 kwietnia skończy 2 lata
miała 48 cm i 2 kg zaczeła chodzić w dzień gdy skończyła rok i 3 miesiące teraz ma 13 kg wzrost 86 cm jest wysoka i szczupła nie odbiega jak dla mnie od innych dzieci urodzonych w terminie mówi bardzo dużo ale strasznie szybko i tylko obcująca z nią osoba wie w 80% co gada :) nawija strasznie i buzia jej sie nie zamyka nie choruje chyba że katar manualnie jest sprawna nie ma żadnych oznak wcześniactwa jak na razie
nie była karmiona piersią tylko butelka ja całą ciąże spędziłam w szpitalu brałam strasznie dużo leków i antybiotyków i wiadomo było od razu że nie urodzi się w terminie ale i też nikt z lekarzy nie dawał jej szans na przeżycie bo nikt nie zakładał że tak długo będę w ciąży po usunięciu raka szyjki macicy tak naprawdę lekarze nie zakładali że będę mamą a tu Kalinka mnie sobie wybrała i ze mną została to że dziecko urodziło sie wcześniej wcale nie oznacza że ma odbiegac od innych dzieci pozdrawiam i głowa do góry wszystko będzie dobrze

Wcześniak-jak się rozwija??

03 mar 2011 - 20:02:35

nie wiem czy moją córkę można nazwac wcześniakiem bo urodziłam w 36 tygodniu ciąży. Miała 46cm i ważyła 1830g Była taka kruszynka. Miała podłączone różne rurki do siebie że nawet nie było jej widac bo była taka maleńka, przez tydzień sama nie oddychała, przez 3 tygodnie leżała w inkubatorze. Ja miałam hypotrofie płodu więc musiałam wcześniej urodzic bo jak lekarze powiedzieli że mogłabym poronic jak bym później do szpitala poszla. Teraz ma 18 miesięcy i bardzo dobrze się rozwija, przed roczkiem zaczeła chodzic, jeszcze nie mówi ale za to wszystko rozumie co się do niej powie. Jest poprostu małą łobuziarą hehe :)

Wcześniak-jak się rozwija??

03 mar 2011 - 20:53:18

pozdrawiam,





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-03 20:54 przez iwaszela.

Wcześniak-jak się rozwija??

11 kwi 2011 - 23:51:56

hej. moja corcia miala 2390 jak sie urodzila i 48 cm, wczesniak z 36 na 37 tydzien. lekarze ostrzegali ze moze sie wolniej rozwijac itp a ja sie martwilam. ale okazalo sie ze nie. corcia miala prawie 7 mies jak powiedzialam mama, zaczela siedziec majac 6 miesicey, chodzic jak rok i wszystko bylo ok. super sie rozwija i jest bardzo madra. w wiekrzosci wszystko robila wczesniej niz inne dzieci i to mnie cieszy. co prwda najgorzej jest z mowieniem bo ma 3 lata prawie i malutko mowi(czytam i rozmawiam z nia bardzo duzo, ma kontakt z dziecmi i inne). moja druga corcia nie urodzila sie jako wczesniak ale juz sie wolniej rozwija, ma 14 mies i nie chodzi bo woli raczkowac:(, siedziec zaczela jak miala 7 lub 8 mies, 11 jak raczkowac. szok. ale za to jak zaczyna mowic:) powtarza duzo slow. kazde dziecko sie rozwija inaczej:) najwazniejsze ze kochamy i dbamy o swoje malenstwa jak najlepiej
wczesniakiem jest dziecko do poczatku 37 tygodnia ciazy,:) a moje obie tez wszystko rozumieja co sie do nich mowi:) to najwazniejsze:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-11 23:54 przez ania-anulka.

Wcześniak-jak się rozwija??

12 kwi 2011 - 07:12:17

wczesniaki wymagaja dużo więcej uwagi i opieki.Jednak szybko robią postępy.Mój synek urodził się w 32tygciązy z wagą 2kg,50cm.wzrostu.Dziś ma 17miesiecy,waży 14kg,i jest zdrowym i pogodnym chłopcem.Głowa do góry!Będzie dobrze.
<moderacja> Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-12 13:18 przez jolka23_1711.

Wcześniak-jak się rozwija??

12 kwi 2011 - 09:46:41

moj wczesniak jest na zdjeciu w profilu, wtedy mial 10 mcy, ten w wozku:) a 3 maja skonczy roczek:)
urodzil sie w 33 tyg, wazył 2100 mierzył 42 cm, malenstwo:) najpierw 9 punktów w skali apgar potem spadło na 6 i musiał byc podlaczony do CPAPu czy jak to sie tam nazywa, miał ostra niewydolnosc oddechowa, zoltaczke, hipoglikemie i nieokreslona infekcje wrodzona wiec od poczatku antybiotyki:(
ponad tydzien w inkubatorze ale odciagalam pokarm wiec od poczatku byl na miom mleku:) po 2 tyg wyszedł ze szpitala, i dopiero w domku zaczal ssac piers i nadrabiac zaległosci,
niestety musiał przejsc serie badan, w tym 5 razy badanie dna oka (ostatnie jak miał pol roku, na szczescie wszystko ok, ale i tak tyle razy go meczyli:( na szczepienia jezdzimy do poradni szczepien w krakowie ale przynajmniej czesc szczepionek ma gratis a normalnie trzeba płacic np pneumokoki,
rozwijał sie dobrze, chociaz wolniej, długo nie przekrecał sie na brzuszek dlatego trafilismy do osrodka wczesnej interwencji na rehabilitacje ktora poskutkowała i teraz mały juz chce chodzic - mam z nim urwanie głowy bo wstaje o wszystkie meble i puszcza sie co konczy sie upadkiem ale nic go to nie uczy i ciagle jest to samo:) ale mnie to cieszy bo widac ze chłopak super sie rozwija i moze do pierwszych urodzin postawi pierwsze kroczki...:)
apetyt ma niesamowity, chyba wiekszy niz jego starszy brat:)
w kazdym badz razie teraz wczesniaki maja lepsza opieke wiec nie ma sie co martwic na zapas, musza tylko byc pod stala kontrola lekarzy zeby w razie problemow szybko zareagowac, tak jak było u nas z ta rehabilitacja ( np tesciowa twierdzila ze po co rehabilitacja skoro dobrze sie rozwija, no a ze wolniej to nic bo wczesniak, ja tam wolałam jezdzic z nim i cwiczyc nawet jesli to nie było konieczne, nie zaszkodziło a efekty było widac:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-12 09:52 przez kojack18.

Wcześniak-jak się rozwija??

12 kwi 2011 - 10:04:33

nie ma się czym martwić wcześniaki dają sobie świetnie radę....wiem co mówię moje bliźnięta to wcześniaki :)ur. w 36tyg i 5dni waga 2190 i 2300 teraz dogonili o 2 miesiące starszą siostrę cioteczną nie widać różnicy wagowej haha

Wcześniak-jak się rozwija??

06 lis 2011 - 19:02:05

Rany jak ten czas leci, jeszcze nie dawno zakładałam ten watek( mając konto 'tuska19' ) martwiąc się o mojego wcześniaczka a teraz mój synek ma już roczek waży 10, 5 kg świetnie się rozwija, nie odbiega niczym od rówieśników, apetyt mu dopisuje od małego, jeśli chodzi o jego stan zdrowia wszystkie kontrolne badania typu okulista, kardiolog, neurolog, laryngolog itp są już za nami i co najważniejsze wszystko jest ok :) Strasznie ciesze się, że wszystko ułożyło się dobrze, mimo iż był wczesniakiem urodzonym w 32 tyg, walczyło zycie pod respiratorem. Miał duzo siły do walki :) Także mamy wcześniaków- głowa do góry :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI