Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 17:46:32

Witam...

Córcia 2 dni temu przewróciła się 2 kroki tuż obok mnie grając balonem..i rozcieła sobie bródke:(założyli jej 2-3 szwy..czy będzie bolało zdjęcie tego?sama nigdy nie miałam więc nie mam pojęcia.A jeszcze najgorsze przedemną bo muszę plaster jutro odlepić i smarowac rane...eh:(

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 17:56:58

nie .podobno nie boli .rozcina sie je takimi specjalnymi szczypcami i one same wyskakują,wiem bo miesiąc temu zdejmowali dla mego męża

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 17:58:15

Acha...tylko facet ma więcej cierpliwości....ciekawe jak to moja córcia przejdzie.:(*

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 18:00:33

teraz głównie uzywane są rozpuszczalne szwy, nikt ich nie zdejmuje:) więc nie boli

zweryfikowana
Moderator
Posty: 88

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 18:01:35

Mój synio miał dwa szwy na główce, płakał jak tylko zobaczył lekarza (ma syndrom białego fartucha haha) zawsze tak reaguje, pielęgniarka zrobiła to szybko dosłownie trwało to sekundę, wyszliśmy z gabinetu do auta i mały już pewnie nawet nie pamiętam. Myślę, że nie boli, ja miałam ściągane po 2 cięciach cesarskich, raz wyciągałam sobie sama i nic nie odczułam nawet ukucia czy ciągnięcia. Bądź spokojna to tylko chwila i po wszystkim.

Cytat
80doti
teraz głównie uzywane są rozpuszczalne szwy, nikt ich nie zdejmuje:) więc nie boli
Ja też tak myślałam, ale niestety są i w użyciu te nierozpuszczalne :) ja przy pierwszej cc miałam niby rozpuszczalne i lekarz nie kazał jechać na ściągnięcie sama znikną ... jakie było zaskoczenie gdy po 3 tyg poszłam do chirurga, że coś nie tak bo szwy nadal mam...na co chirurg PANI TO NA ŚCIĄGANIE SZWÓW JUŻ ZA PÓŹNO one nie były rozpuszczalne, część ściągnęłam sama wcześniej bo mi przeszkadzały część pielęgniarka ... a synio miał również nie rozpuszczalne, przy drugim cięciu też miałam nie rozpuszczalny ale o dziwo szyją w szpitalu już inaczej u mnie i zszyli mnie jedną "niteczką" jakieś 15 cm :)

Także są i takie i takie stosowane :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-17 18:06 przez tygrysek241.

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 18:14:16

Jestem w szoku, bo miałam już dwie operacje, i wszystko rozpuszczalnymi....a jak dla dziecka to wydaje mi się tym bardziej.
Szkoda ze nie wszyscy i wszędzie stosują te rozpuszczalne.

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 19:58:10

NIc się nie martw poczuje tylko małe uszczypnięcie ja bałam się strasznie a to nic nie boli i nie denerwuj się bo udzieli się dziecku powodzenia

Czy zdejmowanie szwów boli?

17 paź 2010 - 20:12:47

nie boli:) prynajmniej mnie po cc nie bolalo

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

autyzm u dzieci w wieku szkolnym