Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 14:52:07

moje dziecko strasznie boi się ścinania włosów ,odgłosu maszynki do włosów nożyczek próbowałam już wszystkiego zabawa w wannie lala obcinaliśmy włoski nic.Ma już strasznie długie no i pani w żłobku powiedziała ze muszę mu obciąć bo główka mu się poci tylko jak to zrobić może wy mamusie macie jakieś sposoby(nie przeszkadzało by to gdy to nie był chłopczyk)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 15:34 przez moderator.

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 14:58:46

Z moim synkiem wybrałam się przed 2 urodzinami do fryzjera.Było ciężko ale udało się.;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 15:16:26

Mój synek bardzo lubi chodzic do fryzjera oraz jak sama by obcinam włoski. Robimy to bardzo często, średnio raz na 1,5 miesiąca.

Może daj dziecku maszynkę i niech się nię chwilę pobawi. Niech idzie z tata do fryzjera niech zobaczy że tata tez obcina włosy, a jeśli robi to sam w domu maszynką to niech robi to w obecności dziecka a jeszcze lepiej gdyby dał mu obciac troszkę włosów :D Nie mam pomysłu szczerze powiem, Robercik sam bierze maszynkę i mówi MAMA CIACH CIACH :D

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 15:18:23

Mój 2 latek obcinany jest maszynką do włosów na reklamach albo na bajkach bo się wtedy zapatrzy i nie zauważa nawet,że jest strzyżony.Nozyczkami próbowałam kilka razy ale nie dało rady bo się wiercił,uciekał i po obcięciu wygladał tak jakby go ślepy fryzjer dopadł.Może posadż go przed dużym lustrem jak masz,niech widzi co się dzieje i będzie ciekawy co ty mu na włosach robisz

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 15:21:08

A moja córka jak była młodsza zawsze mówiła AŁA, nawet jak jej jeszcze nie dotknęłam to mówiła AŁA. A teraz obcinam sama nożyczkami i to zazwyczaj na bajkach, bo ona strasznie ruchliwa jest i bardzo krótko potrafi spokojnie usiedzieć na miejscu :D Do fryzjera nawet nie idę, bo pewnie ucieknie z fotela :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 15:28:29

filmik jak mały siedzi u fryzjera, filmik trwa chwilę bo padła mi bateria w telefonie :(
ale tak wygląda jego cała wizyta u fryzjera


jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 15:38:55

mój starszy synek dawniej też niechciał się obcinać,więc zaczęłam od męża,oczywiście mąż mówił ciągle jak fajnie i wogóle a on się przyglądał,i synek słówkami się przekupił,a młodszy 2 latka to samo zaczynam od starszego i pózniej on,w trakcie gdy ich strzygę daję im małe lusterko i tłumaczę im żeby patrzyli czy dobrze obcinam czy zle,i oni zajęci przyglądaniem nawet niewiedzą że już kończę,to lusterko bardzo dużo pomaga

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 16:07:24

Cytat
mamapatryka
Mój 2 latek obcinany jest maszynką do włosów na reklamach albo na bajkach bo się wtedy zapatrzy i nie zauważa nawet,że jest strzyżony.Nozyczkami próbowałam kilka razy ale nie dało rady bo się wiercił,uciekał i po obcięciu wygladał tak jakby go ślepy fryzjer dopadł.Może posadż go przed dużym lustrem jak masz,niech widzi co się dzieje i będzie ciekawy co ty mu na włosach robisz

Mój właśnie przestła się bać maszynki jak zobaczył się w lustrze :)) Bez tego nie ma obcinania :))) Ja tylko mówię, że obcinamy, wchodzi do łazienki i mówi: ale zdejmij lusterko, bo ja MUSZĘ widzieć!!! ;) Powoli oswój go z maszybką, włącz, pokaż i wytłumacz :) Powodzenia :)

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 16:30:00

Ja na szczescie nie mam takiego problemu. Moja corcia uwielbia chodzic do fryzjera. Zreszta Pani ktora ja obcina ma fantastyczne podejscie do dzieci. Pierwszy raz bylam z moja corcia tydzien po skonczeniu 12 miesiecy i od tamtego czasu chodzimy srednio co dwa miesiace.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 16:50:53

Cytat
CHRUPEK
Mój synek bardzo lubi chodzic do fryzjera oraz jak sama by obcinam włoski. Robimy to bardzo często, średnio raz na 1,5 miesiąca.

Może daj dziecku maszynkę i niech się nię chwilę pobawi. Niech idzie z tata do fryzjera niech zobaczy że tata tez obcina włosy, a jeśli robi to sam w domu maszynką to niech robi to w obecności dziecka a jeszcze lepiej gdyby dał mu obciac troszkę włosów :D Nie mam pomysłu szczerze powiem, Robercik sam bierze maszynkę i mówi MAMA CIACH CIACH :D

właśnie, wydaje mi się że tata jest kluczem do sukcesu. mówcie małemu przez cały tydzień, że w sobotę mają męski dzień, bez bab, więc mama niech sie nie wtrąca. i niech rano pójdzie z nim do fryzjera, najpierw niech młody zobaczy jak fajnie tatę pani strzyże, cały czas niech tata podkreśla jakiego ma dużego i mądrego syna. myślę że dzieciak od razu będzie chętniejszy poczuć się "dorośle". oczywiście po fryzjerze dalsza część męskiego dnia, cokolwiek - zoo, piłka nożna, lody, pomysłów jest mnóstwo:)

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 17:03:10

moj ma 15 miesiecy i takie loczki cudne chyba nigdy mu nie zetnę :)

chciałam wstawic zdjecie ale jakos nie moge

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 17:34:08

Mój synek pierwszy raz miał ścinane włoski u fryzjera zaraz po pierwszych urodzinach nic z tego nie pamięta bo cały ten moment przespał oczywiście zdziwił tym fryzjerkę:) ale kiedy się obudził i mu pokazałam w lustrze fryzurkę to niestety mi się
dostało plaskacza wszyscy którzy byli przy tym mieli niezły ubaw . Następnym razem już go sama strzygłam maszynką nie jest to łatwe bo krzyczy przy tym i się kręci ale po godz. walki jakoś się udaje i mniej więcej mam na 3 miesiące spokój.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 17:47:07

Też bym poleciła wizytę u fryzjera z tatą, ja ze swoją chodze też jakoś co 1,5 miesiąca i jest taka dumna że była u fryzjerki i jakoś tam siedzi spokojnie a w domu nie da sobie obciąć.
Czasem co prawda wymag to 2 wizyt bo nie zawsze pozwoli się dotknąć, ale fryzjerka już ją zna i nie ma nic przeciwko że czasem wychodzimy z histerią. To tylko dziecko.

jak obciąć 2 latkowi włosy?

06 paź 2010 - 19:10:02

mój maluch też boi się odgłosu maszynki...więc u nas tak to wygląda, że sieda u babci na kolanach, puszczam w w komputerze ulubione piosenki lub w tv bajki...babcia zabawia telefonami itp a ja obcinam....w gre wchodza tylko nozyczki...moja maluch ma 17 miesiecy i w ten sposob obcinam go odkiedy skonczyl 10 miesiecy...wlasnie kilka dni temu walczylismy :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nerwy u 2 latka i nagła niechęć przy ubieraniu