Obecnie rozmawiamy o:

SPORT

gorący temat

Meble na wymiar Warszawa

36 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

53 minut temu

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 22:24

kredyt

wczoraj o 18:12

Budowa domu

wczoraj o 17:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Lutowe dzieciaczki

04 paź 2010 - 13:55:09

Hej dziewczyny! Mam 7 miesięczną córkę 8.października 8 miesięczną i mam taką prośbę niech wypowiedzą się mamy dzieciaczków w tym wieku powiedzcie ile dzieciaczki mają ząbków czy raczkują a może nawet już chodzą!! Może jeszcze innymi osiągnięciami chcecie się pochwalić?

Maja ur.8.02.2010
2 zęby, główny posiłek to pierś, wstaje,raczkuje i zaczyna mi chodzić no i oczywiście ''palec wtykalec'' który wszędzie wkłada,gaworzy i''śpiewa'' mrucząc po swojemu

Lutowe dzieciaczki

04 paź 2010 - 14:20:56

Mój synek jest z 17 lutego 2010
Właśnie wyżynają mu się pierwsze zęby (3)
Nie raczkuję dopiero przyjmuje pozycję i się kiwa
Chętnie by stał przy poręczy ale pani doktor odradziła bo szkoda nóżek:)
Też dużo gaworzy wykrzykuje i śpiewa
Niestrudzenie rozwala wieżę z klocków i interesuje go wszystko oprócz własnych zabawek ,
które już się znudziły:) Wyciąga mniejsze przedmioty z większych:) i uwielbia obserwować starszego brata:)
Podstawowy posiłek pierś ale próbuje już niemal wszystkiego
Ma 9kg i jest na 75 centylu-klocuszek:) Ostatnio kupiłam pajacyka na 80 i za mały :( A urodził się 3500g

A jak często i długo śpi Twoja córeczka bo u nas jest bardzo różnie małego w dzień budzi każdy odgłos:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-04 14:24 przez delfina_brzycka.

Lutowe dzieciaczki

04 paź 2010 - 14:41:30

U mnie maja śpi 3 razy w dzień idzie spać o 19-20 niestety nocy całej nie przesypia bo często się budzi do jedzenia my ważymy 10 kg i mamy ciuchy na 86!!! Urodziła się z wagą 4450 i miała 52 cm maja tylko by chodziła za ręce masakra!!!!!! też je wszystko ostatnio spróbowała bigosu!!!! bałam się jak cholera ale o dziwo nic jej nie było!!! ale jak tu jej nie dać jak człowiek je obiad a ona przypełza i paczy na człowieka oczkami jak kot ze shreka:))) wyciąga raczke i mowi da da

Lutowe dzieciaczki

04 paź 2010 - 15:56:04

Hej, moją Agnieszke urodziłam 17 lutego, ważyła 3,500kg i miała 55cm. Waży 10kg, zębów jeszcze nie ma, siedzi sama już jakiś miesiąc, nie raczkuje jeszcze ale jak złapie ją za rączki kiedy siedzi to sztywno prostuje nóżki, wstaje i potrafi utrzymać swój ciężar. Mówi już mama i baba, jej ulubiona zabawa to A kuku, zabawki już też się jej znudziły, za to lubi kapcie i czyjeś stopy. Jej ulubiona piosenka to Monopol - Lans :) Moja niunia pije mleko modyfikowane, poza tym je kaszki i obiadki mojej roboty. Wczoraj dostała pierwszego chrupka kukurydzianego ale coś jej nie smakują. W nocy bywa u nas różnie. Zasypia ok 20.00 , budzi się czasem raz lub dwa bo chce smoczka ale zasypia dalej, a czasem poprostu otwiera oczy i się śmieje jak do niej zaglądam i nie myśli o spaniu, ale wtedy daje jej herbatke, do buzi smoczka i jakoś zasypia. I codziennie jak w zegarku pobudka o godzinie 7.00. W dzień ma 3 dżemki.

Lutowe dzieciaczki

04 paź 2010 - 16:09:56

Cytat
rencia163
Hej, moją Agnieszke urodziłam 17 lutego, ważyła 3,500kg i miała 55cm. Waży 10kg, zębów jeszcze nie ma, siedzi sama już jakiś miesiąc, nie raczkuje jeszcze ale jak złapie ją za rączki kiedy siedzi to sztywno prostuje nóżki, wstaje i potrafi utrzymać swój ciężar. Mówi już mama i baba, jej ulubiona zabawa to A kuku, zabawki już też się jej znudziły, za to lubi kapcie i czyjeś stopy. Jej ulubiona piosenka to Monopol - Lans :) Moja niunia pije mleko modyfikowane, poza tym je kaszki i obiadki mojej roboty. Wczoraj dostała pierwszego chrupka kukurydzianego ale coś jej nie smakują. W nocy bywa u nas różnie. Zasypia ok 20.00 , budzi się czasem raz lub dwa bo chce smoczka ale zasypia dalej, a czasem poprostu otwiera oczy i się śmieje jak do niej zaglądam i nie myśli o spaniu, ale wtedy daje jej herbatke, do buzi smoczka i jakoś zasypia. I codziennie jak w zegarku pobudka o godzinie 7.00. W dzień ma 3 dżemki.
rencia163 jak ja ci zazdroszcze przespanych nocek żałuje w takich chwilach ze nie karmię butelką:))))

Lutowe dzieciaczki

04 paź 2010 - 16:17:44

Ja byłam zmuszona karmić butelką bo na piersi bardzo słabo na wadze przybierała. W szpitalu po urodzeniu dużo starciła na wadze bo z 3,500 spadła nawet do 3,190kg a mając 3 tygodnie ważyła dopiero 3,580kg. No i od tamtej pory jest na butli.

Lutowe dzieciaczki

04 paź 2010 - 16:33:31

Ja pierwszą córkę miałam na butelce i powiem ci że jest ogromna różnica w zachowaniu dziecka niż przy piersi. A przede wszystkim nie jesteś tak ''uwięziona"
Mało się nas wypowiada ale widać że chociaż z jednego miesiąca to każde dziecko jest inne
no mamusie czekamy!!!!!!!!!!!!!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-05 11:32 przez tusia148.

Lutowe dzieciaczki

12 paź 2010 - 13:28:25

Może mi ktoś napisać jak wygląda u was jadłospis 8 miesięcznego dziecka?

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Lutowe dzieciaczki

12 paź 2010 - 13:51:20

Już chyba był podobny wątek :)
Mój Szymuś dziś skończył 8 miesiecy, ma dwa ząbki, waży prawie 10kg, dobrze juz sam siedzi ale nie wykazuje zainteresowania raczkowaniem, najchetniej stałby na nóżkach :)
mówi cały czas coś w rodzaju gigi gaga,
nadal ssie cycusia, śpi trzy razy w ciągu dnia , raz około 1,5godz.i dwa razy po pół , na noc zasypia około 20 a budzi sie około 6 rano.

Lutowe dzieciaczki

12 paź 2010 - 13:57:03

Cytat
margaretka77
Już chyba był podobny wątek :)
Mój Szymuś dziś skończył 8 miesiecy, ma dwa ząbki, waży prawie 10kg, dobrze juz sam siedzi ale nie wykazuje zainteresowania raczkowaniem, najchetniej stałby na nóżkach :)
mówi cały czas coś w rodzaju gigi gaga,
nadal ssie cycusia, śpi trzy razy w ciągu dnia , raz około 1,5godz.i dwa razy po pół , na noc zasypia około 20 a budzi sie około 6 rano.
a możesz napisać jaki jest jego jadłospis w ciągu dnia?

Lutowe dzieciaczki

12 paź 2010 - 14:19:15

przykładowy jadłospis mojej córci ( 1 października skończyła 8 miesięcy)

I śniadanko kaszka z owockiem ze słoiczka
II śniadanko jogurcik lub biszkopcik
obiad: zupka własnej roboty lub obiadek ze słoiczka
podwieczorek: np 2 "flipsy" i owocek lub np. kisiel
kolacja: 220ml kaszki "na dobry sen" z butli
w nocy raz 150 ml mleczka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-12 14:19 przez kessy_3105.

Lutowe dzieciaczki

12 paź 2010 - 14:29:12

Bo ja moją od dwóch miesięcy karmie tak samo i czas chyba coś z tym zmienić, tylko że moja Aga ma skaze białkową i mam ograniczone możliwości, np. nie moge jej zrobić budyniu bo mleka modyfikowanego nie można gotować, jogurciki też odpadają. A je tak:

7.30- 160ml kaszki owocowej
11.00- 150ml mleka
14.00- obiadek (warzywa z mięsem)
17.30- 150ml mleka
20.30- 200ml kaszki

W między czasie soczki lub herbatka, jeden owoc, kilka chrupków. Moim zdaniem za dużo tego mleka, ale wole się was poradzić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak obciąć 2 latkowi włosy?