Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co wasze 17sto miesieczne dzieci już potrafia same robic?

Chodzi, biega, sama je ale jeszcze nie wszystko, uklada klocki, dużo mówi codziennie cos nowego, wszystko o co ja poprosze to rozumie, jak dzwoni telefon a jestem w kuchni to sama przynosi, wszedzie wejdzie sama nawet na krzesełko do karmienia, na nocnik siada i mówi sisi ale jak ją posadzę bez pampersa to od razu ucieka, ma bardzo dobrą pamięć ostatnio jak wpadł jej smoczek pod łóżko to na drugi dzień zaglądała i szukała cycy, a tak w ogóle to moja mama twierdzi ja taka mądra w jej wieku nie byłam :)))

podobno dziewczynki szybciej się wszystkiego uczą :) mój maluch biega i broi na całego, ostatnio nauczył się gdzie w domu wyrzucać smieci, papierki porwane przez niego...hehehe Łyżeczką sam jeść nie umie :( na nocnik siada jak na fotel, żeby sobie posiedzieć jedynie :) mówi głównie po swojemu, rozumie, że np.ma komuś coś dać, przynieść...ale to jak ma ochote, bo nieraz w ogóle nie słucha jak go wołam albo do niego mówie...aha dodam, że uczy się szybko tylko głupot a najlepiej od innych dzieci...im coś głupsze tym ciekawsze dla niego.

Tańczy do muzyki zmieniając rytm w zależności od tego co słyszy, śpiewa piosenkę Elmo, robi fikołka- przewrót w przód nawet na twardym podłożu. Naśladuje dzwięki zwierząt, deszczu, gotowania i inne. Ściera kurze, wyciera podłogę, wkłada pranie do do pralki ( zabawa w pomaganie mamusi). Układa drewniane układanki, w których trzeba dopasować kształt do otworka, koloruje obrazki, karmi lalkę nasladując mlaskanie. Karmi naszego psa krusząc mu bułkę, wyciera psa ręcznikiem kiedy wraca mokry ze spaceru. Je sama widelcem i buntuje sie gdy ktoś chce ją wyręczyć. Przykleja i odkleja cienkie magnesy z lodówki. Sama zakłada czapkę. Używa rozumnie słów tak i nie. Wbija jajka do miski kiedy robimy jajecznicę. Sama szczotkuje zęby, myje się. Woła sisi niestety narazie w chwili kiedy to robi. Jak jest chwila ciszy to wiem że ...broi! Moczy ręce lub zabawkę w wodzie psa, spuszcza w kiblu skarpetki, wyjmuje ze śmietnika, kładzie ścierkę kuchenną w miejscu siodła, dosiada psa i udaje konika lub siedzi w jego legowisku. Otwiera szuflady, które są niebezpieczne dla palców lub szafę suwaną i podkrada moje korale. Książki nasze mam pozdejmowane do 3 półki ale już i to zaczyna sięgać. Rozumie zakazy i umie pokazać palcem ojojoj. Rośnij, kruszynko bo mamusia osiwieje;-)

lusia87 - dziewczyno jak się tak marwisz chodzeniem Twojej córci to nie zakłądaj setnego wątku o tym samym tylko idz z nią do lekarza.

Dokładnie .Zreszta glupota jest porownywanie dzieci w tym samym wieku, wogole porownywanie jest niemadre bo kazde dziecko rozwija sie w swoim tepie.

Nie wiem czemu jesteście takie niegościnne dla Lusi, wątek jak tysiące innych w stylu co mówią wasze 12 miesięczne dzieci. Mnie takie rzeczy interesują. Jak jakaś gówniara opisuje swoje problemy z mężem z dokładnością co kto komu powiedział to otrzymuje fachową poradę ciotek klotek i jest ok, to Lusi tym bardziej dajcie spokój.

O chodzeniu załozyla juz nie jeden watek ( chyba jeden zostal nawet usuniety ), wszedzie pisze ze jej corka chodzic nie potrafi, ze lekarze nie widza nic niepokojacego a wizyte u neurologa ma za miesiac - myslisz ze porownywanie umiejetnosci dzieci pomoze jej w czymkolwiek ? Kazdy madry wie ze dzieci sie nie porownuje ! Sama sie nakreca .Ilez mozna pisac ze pewnie jest wszystko ok i mala w koncu zacznie biegac ? Gdybym ja byla na jej miejscu to albo bylabym juz po prywatnej wizycie u neurologa albo dałabym spokoj bo po co sie nakrecac ? Kazdy wie ze dzieci nie sa komputerami zaprogramowanymi na konktreny czas - robia co chca i kiedy beda chciały.

A swoja wypowiedzią udowodniłaś tylko jaki masz stosunek do osób tutaj - skoro dla Ciebie ktos moze byc "gówniarą" to my mozemy twierdzic ze to kolejny bez sensu temat .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-03 16:42 przez Goplanda.

Forum to takie miejsce, w którym pisze się na zadany przez autora wątku temat, a temat tego wątku nie mówi o problemach z chodzeniem. W związku z tym nie masz prawa domniemywać do jakich celów służą autorowi odpowiedz na ów temat. To tak jakbyś wspomnianej nastce nie podała przepisu na urodzinowy tort dla dziecka bo w innym wątku pisze o problemach z mężem w związku z tym niech się lepiej za pieczenie nie bierze tylko ratowanie związku. Nie chcesz porównywać , nie porównuj, nie dopisuj się, nie bywaj w tym wątku. Porównywanie jest naturalnym procesem, który poprostu się dzieje kiedy siadasz w jednej piaskownicy z równieśnikami. Porównywanie nie niesie za soba niczego złego jeśli z inności nie wyciągamy konsekwencji. Porównuję zastanawiając się jaką zabawkę mojemu dziecku podsunąc żeby rozwinąć ją w konkretnym kierunku, korzystam z pomysłów i inwencji innych mam. Ucze się od nich. Nie zostawiam rozwoju córki przypadkowi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-03 17:17 przez SzufladaPati.

SzufladaPati masz zupełną rację...sama nauczyłam mojego maluszka paru rzeczy, które wypatrzyłam u innych...więc dlaczego nie dowiadywać się tego co potrafią inne dzieci, szczególnie gdy w domu jest jedno dziecko....myslę, że przy [pierwszym dziecku rodzic są trochę bardziej zestresowani rozwojem.......ja już przestałam się martwić, bo widzę, że jak przychodzi odpowiedni czas to mój maluch sie sam uczy....dzisiaj zaczął jeść sam łyżeczką i nieźle mu to szło a wczoraj jeszcze nie miał na to ochoty.
Z chęcią poczytam co umieją maluszki i może znajdę coś czego mógły mój uparciuch się nauczyć w tym wieku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-03 17:57 przez sylwia-weronika.

moja pocieszka Viktorka 11-tego kończy właśnie 17 miesiączek i nie potrafie juz ogarnąć tych jej umiejetności....chodzi to mało powiedziane,jest jak błyskawica:)słów już zliczyć nie umiem bo codziennie powtarza i przyswaja nowe,zapamietuje miejsca gdzie coś lezy kojarzy przedmioty z wydarzeniami,układa klocki....i mase iinnych różności jednym słowem mówiąc rośnie,uczy się i łobuzuje hehehe pozdrawiam:)

fajnie gdyby wypoweidziala się mama jakiegoś chłopczyka, bo chłopcy chyba troche inaczej się uczą, bo jak czytam wypowiedzi mam, które mają córeczki to można się podłamać :(

mysle ze w tym watku nie podjelam rozmowy o chodzeniu jak co niektorzy twierdza i dziekuje tez za tolerancje niektorych mam... po prostu jestem mloda mama ktora ma jedno dziecko i tez ciekawi mnie co inne np dzieci juz potrafia w tym wieku.... a jak co niektorym sie nie podoba to prosze nie czytac i nie pisac.. a co do corki jak juz pisalam bylam z nia u lekarzy (2 pediatrow i nic niepokojacego nie stwierdzili a do neurologa mamy wizyte za 3 tyg) a corka jak ma dzien sama przejdzie juz ok 5 krokow a jak ma dzien to w ogole nie chodzi.....wazne ze zaczyna

witam wszystkie mamy
mam córkę która skonczyla 17 mies umie raczkowac chodzic na kolanach z sylwektka w pionie potrafi raczkowac w taki sposob ze iddzie na stopach porusza sie znakomicie wrecz biega przy jezdziku pchaczu potrafi chodZc przy meblach w lozeczku przy lozku umie chodzic za reke-chwyta moj jeden palec i idzie .... samodzielnie od krzesla do krzesla lub od krzesla do lozka daje 2-3 czasem 4 kroki ale potem wraca na kolanka... czasem raz przejdzie 3-4 kroki i potem przez dwa dni nic sie nie puszcza czy jest leniwa? a moze gdy miala w wieku 14 mies upadek teraz rowniez boi sie upadku? a moze ma cos z rozwojem nie tak??? potrafi robic to co wyzej i rysowac (gryzmolic) kredkami po podlodze meblach i kartkach potrafi zbudowac wieze z 3 klockow potrafi zalozyc kuleczka na palik(taka wiezyczka od najwiekszego koleczka do najmniejszego) potrafi samodzielnie jesc i pic-choc przy pisiu jej pomagam bo nie ma odruchu ze jak jest mniej picia w kubku niekapku rzeba podniesc raczki... samodzielnie usypia samodzielnie potrafi wejsc i zejsc z lozka potrafi pokazac "oj oj" umie bawic sie w kosi kosi lapki, akuku, baran barna buc, w gonionego, umie nakarmic lalke , wie do czego sluzy tel komorkowy, slucha 5 min bajek-pozniej zaczyna sie nudzic, co do mowy to potrafi powiedziec słowa takie jak mama tata baba nie acha czy z jej rozwojem jest ok mimo tego ze nie potrafi jeszcze dobrze i samodzielnie chodzic????

pewnie,ze się dobrze rozwija :)a nie chce chodzić ,bo raczkuje i tak jej wygodnie :) ostatnio był taki wątek o chodzeniu ,tez mama się denerwowała,ze jej dziecko w wieku 17 miesięcy nie chodzi ,poszukaj tam- było dużo odpowiedzi,a jak sie martwisz to najlepiej idz do pediatry :)Sama zobaczysz,ze nagle zacznie chodzić...powodzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

haloween ? co robic ?