Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:02:40

Postanowiłam założyć wątek na temat przygotowań komunijnych.Razem możemy się wspierać...pomagać .. wtedy będzie nam łatwiej przygotować wszystko co jest potrzebne .
Właśnie dziś miałam pierwsze zebranie dotyczące pierwszej komunii. Odbędzie się 8 maja 2011 o godz 10.45
Pierwsze składki na różańce,medaliki i książeczki .Cena 55 zł. Niby to nie jest duża kwota...ale potem będą też inne składki np.na kwiaty itp. A jak jest u innych matek dzieci komunijnych?

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:04:01

juz?
dopiero wrzesien mamy a tu juz z komunia to ja sobie wyobrazam co bedzie sie działo w kwietniu

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:08:56

A no już :-( Czas zleci szybko. Miałam już komunię starszego syna 5 lat temu.Wtedy mieszkaliśmy z moimi rodzicami.Powiem szczerze że było mi łatwiej z pomocą mamy to zorganizować.Teraz jesteśmy na swoim.Komunię będzie miał średni syn...a młodszy ma dopiero dwa i pół roczku.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:17:17

Witam-u nas ma na dniach też być spotkanie dzieci pierwszo- komunijnych,ale na razie nie było.Pewnie ruszy coś na dniach:)
To moja pierwsza komunia-bo to starszy synek-emocje pewnie będą.Lokal już mamy zarezerwowany,ale nic po za tym.Acha i albę mam-jak na razie wydaje się do skrócenia,ale do kwietnia nic nie będę z nią robiła.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:48:53

Ja pierwsze spotkanie komunijne mialam juz 17 wrzesnia.I nasza komunia bedzie 14 maja o godz.12.30.Narazie zadnych skladek nie mielismy.Co do różańcy to u nas dzieci dostają je w prezencie,mają je dostać teraz 2 pażdziernika i ma przyjechać Arcybiskup Nycz i je poświęcić.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:52:18

Widzę,że tylko u nas tak do tyłu:(

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:01:19

U mnie w Parafii obowiązują alby, a u Was ?? Szyje je siostra zakonna która ma przyjsc do szkoły i wziaść miarę z każdego dziecka.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:10:11

U nas też alby i jestem za tym,choć pewnie gdybym miała córkę-wolałabym poszaleć-hahhahaha:)

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:21:20

Ja w tym roku mam komunię drugiej córki,pierwsza miala rocznicę w tym roku.Jesteśmy po pierwszym spotkaniu,narazie skladka 10 zl na rózaniec.Dzieci dostaną je w drugą środę października.Jeszcze nie mamy terminu,albo 1 albo 8 maja o 9.00.Jak pamietam u pierwszej córki skladaliśmy się po 200 zl.To jeszcze rozsądna cena.Obowiązują alby,ale każda mama we wlasnym zakresie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 22:22 przez topola.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:29:50

hmmm to i ja sie przylacze.W tym roku czeka mnie komunia corki.troche sie tym stresuje,poniewaz na mojej glowie bedzie doslownie WSZYSTKO:(...bez wsparcia rodziny,pomocy...grunt to miec sile;)...

U mnie spotkanie bedzie 3pazdziernika,wiec zobacze co ksiadz powie...pozniej sie wypowiem:),,,a i komunia tyle wiem ze bedzie 8MAJA.

Komunia...przygotowania.

29 wrz 2010 - 08:08:57

Co do alby to mam ją po starszym synu ale niestety jest za ciasna dla mojego Michałka. Zapewne alby będą szyte dla całej grupy według jednego wzoru.

Komunia...przygotowania.

29 wrz 2010 - 10:14:33

To ja dołączam do klubu też mam komunię na razie nie wiem co i jak ,ale jak zawsze kupa kasy i zawracania gitary .Mój synek idzie do komuni albę już mam i wiem ,że bedzie dobra na szczęście garniturek jasny juz mam kupiłam na szafce jest śliczny :)Dziewczyny w razie czego mam albę dla dziewczyny na 134 i sukienkę do przebrania i biały sweterek i wełnianą pelerynkę jakby któraś chciała to dajcie znać chętnie się pozbędę bo mam już tylko synków przed komunią ,

bermanka to ładny zarobek będą mieli na równych albach ......a mamy wydatek,u mnie chcieli,żeby dzieci miały równe różańce co uważam za głupotę bo moja córa dostała piękny różaniec od babci a ja musiałam jej kupić taki jak wszyscy .....

Komunia...przygotowania.

06 paź 2010 - 15:41:23

natuska35... mój syn różaniec dostał podczas niedzielnej mszy św. Wszystkie dzieci komunijne ładnie ustawiły się w jednym rzędzie i ksiądz proboszcz uroczyście rozdawał różance.Oczywiście wszystkie były jednakowe i dzieci nie musiały się chwalić który to różaniec ładniejszy.

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Komunia...przygotowania.

06 paź 2010 - 15:49:17

Dołączam do Was dziewczyny.
Komunia Maciusia jest ustalona,termin mamy na 15 maja o godzinie 10.
W niedzielę mieliśmy poświęcenie różańców.
U nas dzieci nie muszą mieć jednakowych.
Mojemu Maciusiowi teściowa przywiozła z Watykanu,
bo była w tym roku na pielgrzymce.
U nas już od dawna obowiązkowy strój to alba.
Są od 3 lat jednakowy fason,żeby była możliwość odkupienia.

My robimy komunie w szkole,na świetlicy.(obok naszego bloku,kościoła)

Komunia...przygotowania.

06 paź 2010 - 16:11:17

My juz tez dostalismy różańce w tą sobote co była.Wszyscy dostali jednakowe :),Rozdawał je ksiadz który prowadzi u nas w niedziele msze dla dzieci:).Pod koniec tego spotkania przyjechal Arcybiskup Nycz i poblogosławił dzieci oraz poświęcił im różańce.Teraz spotkanie rodziców mamy 22 pażdziernika i zobaczymy czy bedą juz jakies opłaty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 16:14 przez mikitka1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wczesniak czy nie?