Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

48 minut temu

elektryka sklep

54 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:02:40

Postanowiłam założyć wątek na temat przygotowań komunijnych.Razem możemy się wspierać...pomagać .. wtedy będzie nam łatwiej przygotować wszystko co jest potrzebne .
Właśnie dziś miałam pierwsze zebranie dotyczące pierwszej komunii. Odbędzie się 8 maja 2011 o godz 10.45
Pierwsze składki na różańce,medaliki i książeczki .Cena 55 zł. Niby to nie jest duża kwota...ale potem będą też inne składki np.na kwiaty itp. A jak jest u innych matek dzieci komunijnych?

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:04:01

juz?
dopiero wrzesien mamy a tu juz z komunia to ja sobie wyobrazam co bedzie sie działo w kwietniu

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:08:56

A no już :-( Czas zleci szybko. Miałam już komunię starszego syna 5 lat temu.Wtedy mieszkaliśmy z moimi rodzicami.Powiem szczerze że było mi łatwiej z pomocą mamy to zorganizować.Teraz jesteśmy na swoim.Komunię będzie miał średni syn...a młodszy ma dopiero dwa i pół roczku.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:17:17

Witam-u nas ma na dniach też być spotkanie dzieci pierwszo- komunijnych,ale na razie nie było.Pewnie ruszy coś na dniach:)
To moja pierwsza komunia-bo to starszy synek-emocje pewnie będą.Lokal już mamy zarezerwowany,ale nic po za tym.Acha i albę mam-jak na razie wydaje się do skrócenia,ale do kwietnia nic nie będę z nią robiła.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:48:53

Ja pierwsze spotkanie komunijne mialam juz 17 wrzesnia.I nasza komunia bedzie 14 maja o godz.12.30.Narazie zadnych skladek nie mielismy.Co do różańcy to u nas dzieci dostają je w prezencie,mają je dostać teraz 2 pażdziernika i ma przyjechać Arcybiskup Nycz i je poświęcić.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 21:52:18

Widzę,że tylko u nas tak do tyłu:(

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:01:19

U mnie w Parafii obowiązują alby, a u Was ?? Szyje je siostra zakonna która ma przyjsc do szkoły i wziaść miarę z każdego dziecka.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:10:11

U nas też alby i jestem za tym,choć pewnie gdybym miała córkę-wolałabym poszaleć-hahhahaha:)

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:21:20

Ja w tym roku mam komunię drugiej córki,pierwsza miala rocznicę w tym roku.Jesteśmy po pierwszym spotkaniu,narazie skladka 10 zl na rózaniec.Dzieci dostaną je w drugą środę października.Jeszcze nie mamy terminu,albo 1 albo 8 maja o 9.00.Jak pamietam u pierwszej córki skladaliśmy się po 200 zl.To jeszcze rozsądna cena.Obowiązują alby,ale każda mama we wlasnym zakresie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-28 22:22 przez topola.

Komunia...przygotowania.

28 wrz 2010 - 22:29:50

hmmm to i ja sie przylacze.W tym roku czeka mnie komunia corki.troche sie tym stresuje,poniewaz na mojej glowie bedzie doslownie WSZYSTKO:(...bez wsparcia rodziny,pomocy...grunt to miec sile;)...

U mnie spotkanie bedzie 3pazdziernika,wiec zobacze co ksiadz powie...pozniej sie wypowiem:),,,a i komunia tyle wiem ze bedzie 8MAJA.

Komunia...przygotowania.

29 wrz 2010 - 08:08:57

Co do alby to mam ją po starszym synu ale niestety jest za ciasna dla mojego Michałka. Zapewne alby będą szyte dla całej grupy według jednego wzoru.

Komunia...przygotowania.

29 wrz 2010 - 10:14:33

To ja dołączam do klubu też mam komunię na razie nie wiem co i jak ,ale jak zawsze kupa kasy i zawracania gitary .Mój synek idzie do komuni albę już mam i wiem ,że bedzie dobra na szczęście garniturek jasny juz mam kupiłam na szafce jest śliczny :)Dziewczyny w razie czego mam albę dla dziewczyny na 134 i sukienkę do przebrania i biały sweterek i wełnianą pelerynkę jakby któraś chciała to dajcie znać chętnie się pozbędę bo mam już tylko synków przed komunią ,

bermanka to ładny zarobek będą mieli na równych albach ......a mamy wydatek,u mnie chcieli,żeby dzieci miały równe różańce co uważam za głupotę bo moja córa dostała piękny różaniec od babci a ja musiałam jej kupić taki jak wszyscy .....

Komunia...przygotowania.

06 paź 2010 - 15:41:23

natuska35... mój syn różaniec dostał podczas niedzielnej mszy św. Wszystkie dzieci komunijne ładnie ustawiły się w jednym rzędzie i ksiądz proboszcz uroczyście rozdawał różance.Oczywiście wszystkie były jednakowe i dzieci nie musiały się chwalić który to różaniec ładniejszy.

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Komunia...przygotowania.

06 paź 2010 - 15:49:17

Dołączam do Was dziewczyny.
Komunia Maciusia jest ustalona,termin mamy na 15 maja o godzinie 10.
W niedzielę mieliśmy poświęcenie różańców.
U nas dzieci nie muszą mieć jednakowych.
Mojemu Maciusiowi teściowa przywiozła z Watykanu,
bo była w tym roku na pielgrzymce.
U nas już od dawna obowiązkowy strój to alba.
Są od 3 lat jednakowy fason,żeby była możliwość odkupienia.

My robimy komunie w szkole,na świetlicy.(obok naszego bloku,kościoła)

Komunia...przygotowania.

06 paź 2010 - 16:11:17

My juz tez dostalismy różańce w tą sobote co była.Wszyscy dostali jednakowe :),Rozdawał je ksiadz który prowadzi u nas w niedziele msze dla dzieci:).Pod koniec tego spotkania przyjechal Arcybiskup Nycz i poblogosławił dzieci oraz poświęcił im różańce.Teraz spotkanie rodziców mamy 22 pażdziernika i zobaczymy czy bedą juz jakies opłaty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 16:14 przez mikitka1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wczesniak czy nie?