Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 09:50:30

Witam, dostałam polecenie od mojej pediatry żeby bezwzględnie wprowadzić dziecku gluten do diety. Widziałam w sklepie zupkę gerbera z kaszką manną i nie bardzo wiem czy mogę podać go małemu:( lekarka narobiła mi totalnego zamieszania mówiąc coś o łyżeczkach, tygodniach, dawkowaniu- w rezultacie kompletnie nie wiem jak mam Misiowi wprowadzić ten gluten. Myślicie że te słoiczki to dobry pomysł??? Mogłabym mu ugotować ale boję się że przedobrzę...:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-21 09:53 przez lamia1234.

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 09:55:29

A ile ma dzieciaczek?

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 09:57:05

Właśnie skończył 6 miesięcy:)

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 09:58:51

spokojnie- gluten teraz to sie juz wprowadza w 4-5 mcu- a z tego co widze maly ma juz 6 mcy, wiec smialo mu mozesz podawac sloiczki z manna:)

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 09:58:57

A czemu nie kaszka?

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 10:00:16

Specjaliści zalecają, by zaczynać od maleńkich porcji: 2-3 gramów (1/2 łyżeczki!) kaszy manny lub kleiku pszennego dodanego do 100 ml zupy. Taką mieszankę początkowo podajemy raz dziennie.

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 10:00:38

Pewnie, ze mozesz, jak najbardziej. Mi tez lekarka bardzo mieszala jak mowila o prawidlowym schemacie zywieniowym. Ja sie w koncu zdenerwowalam, bo za kazdym razem mowila inaczej i :
1) podawalam wszystko, jakos specjalnie nie zwracalam uwagi co pisze na kszkach czy zupkach (od kiedy mozna dawac),
2) zmienilam lekarza ;)

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 10:18:34

Moja córcia ma skończone 7 miesięcy a lekarka nawet nic nie wspomniała o wprowadzaniu glutenu, Zawsze jak ide do lekarza czy po porade czy na szczepienie to jest takie zamieszanie, tyle dzieci, że chyba zapominają o takich szczegułach, byleby zbadać i następne prosze.

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 10:20:36

Cytat
rencia163
Moja córcia ma skończone 7 miesięcy a lekarka nawet nic nie wspomniała o wprowadzaniu glutenu, Zawsze jak ide do lekarza czy po porade czy na szczepienie to jest takie zamieszanie, tyle dzieci, że chyba zapominają o takich szczegułach, byleby zbadać i następne prosze.


hmmm to chyba raczej nie jest szczegół - bo to akurat ważne, wiec albo sama zapytaj, albo najlepiej wprowadź juz dzieciaczkowi:)

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 10:22:08

Cytat
rencia163
Moja córcia ma skończone 7 miesięcy a lekarka nawet nic nie wspomniała o wprowadzaniu glutenu, Zawsze jak ide do lekarza czy po porade czy na szczepienie to jest takie zamieszanie, tyle dzieci, że chyba zapominają o takich szczegułach, byleby zbadać i następne prosze.

Moja ma tak samo:) mnie powiedziała o glutenie jak poszłam po poradę w sprawie wprowadzania nowych pokarmów, powiedziała gluten coś o łyżeczkach i odczekaniu- nic nie zrozumiałam, a ona dziękuję i do widzenia. Czekałam aż ten mój amator cyca zje więcej niż 3 łyżeczki zupki, a przekonanie go do tego trwało ponad miesiąc:( teraz od 3 dni zjada pół słoiczka więc działam:)

Dzięki dziewczyny... Przynajmniej wy potraficie coś po ludzku wyjaśnić:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-21 10:25 przez lamia1234.

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

21 wrz 2010 - 10:27:59

gluten to bułeczka,to kaszka manna np.daje sie na poczatku pol lyzeczki,lub sloiczek (tam jest juz odpowiednia porcja),po udanej ekspozycji jak dobrze pamietam 2 m podwaja sie ilosc glutenu

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

22 wrz 2010 - 22:03:05

mój mały je słoiczki codziennie;p a jak nie to grysik wcina:)

ale i tak najbardziej lubi mleko bebilon i kiełbaskę wiejską + boczek wędzony;p

chłop z krwi i kości:)

Ekspozycja na gluten- Zupki gerber

23 wrz 2010 - 09:43:21

ja też właśnie wprowadzam gluten. kupiłam kaszę manną z nestle (lekarka mówiła coś o słoiczkach ale nie mogłam znaleźć w sklepie czegoś w słoiczku i z kaszą manna) i przygotowałam dzisiaj i podałam małej 2 łyżeczki. będę obserwować czy nie wystąpi jakaś alergia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wydzielina z pisi u dziewczynki???