Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krzywi prawą nóżke do środka

05 wrz 2010 - 17:53:15

Moja córcia trzymana za roczki prawą nóżkę krzywi bardziej do sodka i koślawi wszystkie kapcioszki . dodam że dobiero uczy sie chodzić i ma 11mies .. czy tak musi być czy którejś z was dziecko terz tak ma

Krzywi prawą nóżke do środka

05 wrz 2010 - 19:35:11

poczekaj az zacznie chopdzic,wtedy bedziesz sie martwic.

Krzywi prawą nóżke do środka

05 wrz 2010 - 19:44:02

Moja ma 16 miesięcy i tez miałam problem z nóżka,lewą chodziła do zewnątrz. 18 sierpnia byłam u neurologa i pytałam czy to normalne że tak przekrzywia tą nóżke, neurolog poleciła ewentualnie kupić sztywne buty w kostce Oczywiście nie kupiłam i dobrze bo od tygodnia córa pięknie prostuje nóżke Samo w momecie przeszło więc się nie martw, zacznie biegać to samo się wyprostuje :)

Krzywi prawą nóżke do środka

05 wrz 2010 - 21:39:28

mój maluch też tak miał...bardzo koślawił jedną nóżkę....kupiłam mu buciki profilaktyczne z usztywniana piętką i nosił je w domu jako kapcie. Teraz ma 16 miesięcy i jest już ok. Gdy dziecko zaczyna chodzić należy zakładać tylko takie buciki, żeby w przyszłości nie miało wad.

Krzywi prawą nóżke do środka

20 wrz 2010 - 15:32:32

Wazne by samemu z tym nie działać tylko iść do lekarza i posłuchać co on zaproponuje

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Krzywi prawą nóżke do środka

20 wrz 2010 - 17:32:09

Moja córcia też tak miała jak zaczęła chodzić , byliśmy u ortopedy , kazał obserwować i przyjść do kontroli bo twierdził że problem sam powinien się rozwiazać no i miał rację :) nie pamietam po jakim czasie ale jej to minęło i teraz ma prościutkie nóżki i chodzi normalnie :)

Krzywi prawą nóżke do środka

01 paź 2010 - 20:56:11

Moja córa tak ma. Byliśmy u lekarza i powiedział, że mamy kupić buty Nemo i przyjść z małą i butami za pół roku. Buty kupiłam. Sandałki po domu. Są wysokie i pięte mają usztywnione. Dziecko ma chodzić w nich 8 godzin dziennie... Co dalej, zobaczymy ;)

Krzywi prawą nóżke do środka

01 paź 2010 - 21:48:37

Moja corka niestet tez tak miała i poszłam do ortopedy i okazało sie ze ma stopy szpotawo cos tam bo nie pamietam dokładnie nazwy i niestety nosi buty ortopedyczne ale twoje dziecko jest za małe aby to stwierdzic i dopiero jak zacznie samo chodzic i bedzie dalej tak chodzic to powinnas zgłosic sie do ortopedy aby to zbadał.
POzdrawiam...

Krzywi prawą nóżke do środka

01 paź 2010 - 22:13:40

Buty Nemo mają takie specjalne buciki do nauki chodzenia. Są fajne, ale niestety strasznie drogie... Ja musiałam takie kupić, gdybym nie musiała kupiłabym jakieś usztywniane i wysokie żeby pięta była stabilna...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OPINIA LEKARZY!!??!!??!!