Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

oszalec mozna z ta pogoda teraz, np u mnie jest niby 20 stopni a jest jednak zimno wg mnie, jak wy ubieracie teraz dzieci? moj maly ma skonczone 3 miesiace i sama juz glupieje! jak wloze mu body na dlugi rekaw i sweterek , spodenki jesienne i buciki to mam wrazenie ze mu zimno..jak jest z tym u was?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-03 08:31 przez Ajjc.

Cytat
Ajjc
oszalec mozna z ta pogoda teraz, np u mnie jest niby 20 stopni a jest jednak zimno wg mnie, jak wy ubieracie teraz dzieci? moj maly ma skonczone 3 miesiace i sama juz glupieje! jak wloze mu body na dlugi rekaw i sweterek , spodenki jesienne i buciki to mam wrazenie ze mu zimno..jak jest z tym u was?

mój ma siedem i pół miesiąca ale jest zmarzlak od urodzenia :) ubieram body raczej na długi rękaw i bluze i spodnie a on ma nadal zimne łapki, za to córka 3,5 roku chodzi w krótkich spodenkach lub majtkach na boso bo mówi że jej gorąco -aż mnie trzęsie jak na nią patrze ale sama się rozbiera i ma tak od dawna :)))

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Cytat
magdalena1
Cytat
Ajjc
oszalec mozna z ta pogoda teraz, np u mnie jest niby 20 stopni a jest jednak zimno wg mnie, jak wy ubieracie teraz dzieci? moj maly ma skonczone 3 miesiace i sama juz glupieje! jak wloze mu body na dlugi rekaw i sweterek , spodenki jesienne i buciki to mam wrazenie ze mu zimno..jak jest z tym u was?

mój ma siedem i pół miesiąca ale jest zmarzlak od urodzenia :) ubieram body raczej na długi rękaw i bluze i spodnie a on ma nadal zimne łapki, za to córka 3,5 roku chodzi w krótkich spodenkach lub majtkach na boso bo mówi że jej gorąco -aż mnie trzęsie jak na nią patrze ale sama się rozbiera i ma tak od dawna :)))

no wlasnie, dzis u nas niby slonce ale wiatr straszny, jak ubiore za cieplo przegrzeje a to gorsze od wyziebienia... eh zglupiec mozna.

Cytat
Ajjc
Cytat
magdalena1
Cytat
Ajjc
oszalec mozna z ta pogoda teraz, np u mnie jest niby 20 stopni a jest jednak zimno wg mnie, jak wy ubieracie teraz dzieci? moj maly ma skonczone 3 miesiace i sama juz glupieje! jak wloze mu body na dlugi rekaw i sweterek , spodenki jesienne i buciki to mam wrazenie ze mu zimno..jak jest z tym u was?

mój ma siedem i pół miesiąca ale jest zmarzlak od urodzenia :) ubieram body raczej na długi rękaw i bluze i spodnie a on ma nadal zimne łapki, za to córka 3,5 roku chodzi w krótkich spodenkach lub majtkach na boso bo mówi że jej gorąco -aż mnie trzęsie jak na nią patrze ale sama się rozbiera i ma tak od dawna :)))

no wlasnie, dzis u nas niby slonce ale wiatr straszny, jak ubiore za cieplo przegrzeje a to gorsze od wyziebienia... eh zglupiec mozna.

no niestety......... my wczoraj byliśmy w mieście, mały w aucie się spocił, wyszliśmy a tu wiatr, dziś mały ma takie dziwne oczka jakby na chorobe, albo ja mam taką wizje już :))))))

Kochane nie zapominajcie,że zimne rączki nie są oznaką,że dziecku jest jakoś zimno...powinno się patrzeć na kark a nie na rączki...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Magdalena mam to samo, widze wiecznie ze jest chory obsesja jakas!
wczoraj polecialam kupic nowy termometr bo w pupie mial 37,7 a odejmuje sie 0,5..wiec tem dobra.. ale slyszalam ze elektroniczne strasznie zanizaja! a rteciowego w pupe nie wloze!

koszmar!!!!!!!

Cytat
edysia11
Kochane nie zapominajcie,że zimne rączki nie są oznaką,że dziecku jest jakoś zimno...powinno się patrzeć na kark a nie na rączki...

to wiem:) tylko moj ma zawsze goracy kark:) dzis lezy w domu w body na krotki rekaw i spodenkach krotkich rece, nogi zime a kark cieply;)

wiem ze tak sie ocenia czy dziecku jest cieplo czy zimno:)

chodzi mi bardziej o to czy juz zakladac dla maluszkow takich 3 miesiecznych kurteczki czy raczej jeszcze nie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-03 08:56 przez Ajjc.

Ja zakładam rajstopki, spodenki, bluzkę z długim, ciepłą bluzę i ocieplaną kurtkę. Z tego co widziałam wszystkie dzieci tak chodzą, tylko mają jeszcze czapki, a moja zdejmuje. I tak ma aż siną buzię ;) Dzisiaj wygląda że będzie cieplej, chociaż na termometrze za oknem mam teraz 10 stopni... Przez ostatnie dni było max 16 stopni...

Dziecko ubieramy po jedna warstwe wiecej niz my sami sie ubieramy.
Chyba lepiej zeby bylo chlodniej ubrane niz przegrzane..wtedy latwo zlapac jakies przeziebienie.
Mamuski, nie przesadzajcie...
Moja cora pod malenkiego byla chowana na chlopno.
A zimne raczki to nie jest oznaka ,ze dziecku jest zimno!!!!
Sprawdzajcie kark, ma miec cieply, jak zimny- to mu zimno, a jak mokry to logiczne goraco!
Nie przegrzewajcie maluchow!
Napewno musi miec rajstopki juz w taka p[pogodbe, ale nie zakladajcie dodatkowo skarpetek bo stopki sie bardzo ppoca.
Jakies body (niekoniecznie z dl. regawem) do tego bluzka z dl. rekawem, jakas bluza i hmm no tak jak teraz jest 13 stopci to kurtka ale jesienna a nie ocieplana gruba!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-03 09:14 przez temptress.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Cytat
majka51
Ja zakładam rajstopki, spodenki, bluzkę z długim, ciepłą bluzę i ocieplaną kurtkę. Z tego co widziałam wszystkie dzieci tak chodzą, tylko mają jeszcze czapki, a moja zdejmuje. I tak ma aż siną buzię ;) Dzisiaj wygląda że będzie cieplej, chociaż na termometrze za oknem mam teraz 10 stopni... Przez ostatnie dni było max 16 stopni...

a ile dziecko ma? bo wydaje mi sie ze jak na teraz to za cieplo....
ja np wkladam spodenki jeansowe, buciki, body na dlugi rekaw i sweterek...

Ja małemu (ma 9 miesięcy) zakładam body z długim rękawem, polarkowe spodenki i polarkowa bluzę, no i oczywiście skarpetki. Czapeczkę zdejmował, więc ma kapturek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-03 09:15 przez justyna1022.

A jak sadzicie... jak jest te 16 stopni (ale bez wiatru strasznego) to zakladac dziecku czapke?
Czy kapelusik jakis tylko czy wpogole?
dziecko ma prawie 1,5roku hm? Jak sadzicie?

Cytat
majka51
Ja zakładam rajstopki, spodenki, bluzkę z długim, ciepłą bluzę i ocieplaną kurtkę. Z tego co widziałam wszystkie dzieci tak chodzą, tylko mają jeszcze czapki, a moja zdejmuje. I tak ma aż siną buzię ;) Dzisiaj wygląda że będzie cieplej, chociaż na termometrze za oknem mam teraz 10 stopni... Przez ostatnie dni było max 16 stopni...

tez sadze,ze to za cieplo ubrane dzieciatko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-03 09:17 przez temptress.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Cytat
temptress
A jak sadzicie... jak jest te 16 stopni (ale bez wiatru strasznego) to zakladac dziecku czapke?
Czy kapelusik jakis tylko czy wpogole?
dziecko ma prawie 1,5roku hm? Jak sadzicie?

dziecko juz siedzi w wozku wiec ja bym czapke nakladala, bo uszy sa wazne, wiadomo co bedzie jak wiatr przwieje uszka..

ja swojego 3 miesiecznego jak byly uplay wozilam bez czapki ale jak nie bylo wiatru i zawsze mial budke zaciagnieta.

Mnie najbardziej dziwi jak mamuski w domu ubieraja dzieci grubo...
ostatnio odwiedzilam kolezanke , co prawda jeszcze nie grzeja w mieszkaniu u nich, ale pokna zamkniete, bylo cieplo a jej dziecko w rajstopkach, kapciach na nogach, bluzka z dl. rekawem i bluza... ehhh i ciagle biega lata i spocone ale ona twierdzi,ze jest akurat ubrane..
A moja lata w krotkich spodenkach i krotkiej koszulce, skarpetki obowiazkowo (kapci nie toleruje)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-03 09:22 przez temptress.

Zawsze lepiej dziecko wyziębić niż przegrzać. Na rajstopki itp rzeczy jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie!

heh... dobry temat
Ja słyszałam, że dopóki dziecko jest w fazie leżącej, powinno mieć o 1 warstwę więcej niż dorosły. Jak już chodzi to ubieramy niby tak samo jak siebie. Ostatnio też teściowa, stwierdziła, że moja mała jest za lekko ubrana bo nie ma pod spodniami rajstopek. Ale kurcze jak ja jej będę przy 15 stopniach zakładać rajstopki pod spodnie to co ja jej założę jak będzie 0?
W tej chwili jej ubieram bodziaka z krótkim rękawkiem i cieplejszą bluzę/sweterek, lub bodziaka z długim rękawem i cienką bluzeczkę. Czapka to juz obowiązkowo. + kurtka jesienna oczywiscie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-03 10:11 przez camika.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nagle moje zycie straciło sens..