Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 12:18:54

witam Was drogie mamy i prosze o rade.Moja coreczka ma 2 tygodnie i ma ogromny apetyt. Karmie ja butelka i co 2-3 godziny potrafi wypic 120 ml mleka na raz. Dodatkowo podaje jej herbatke ziolowa bo robi twarde kupki. Czy mozliwe sa jakies konsekwencje z tym zwiazane np.przejedzenie czy cos takiego ? bo to przeciez malutki brzuszek i niewiem czy to dobrze ze tyle je czy przesada? nie chce smoczka tylko butla ja uspokaja
co myslicie?

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 12:24:29

A ja nie znam powodów dlaczego nie karmisz piersią...............ale moim zdaniem tekst ze nie mam pokarmu np jest bez sensu! Kobiety po cesarkach a nawet te które adoptuja noworodki potrafią miec mleko! Jestem przeciwniczką butelki a juz na pewno u 2 tygodniowego dziecka. Zdecydowanie 120 ml mleka to za dużo i co 2 3 godziny- jak tak dalej pójdzie wychodujesz sobie grubaska na całe zycie. Tłuszcz ze sztucznych mieszanek niestety jest bardzo szkodliwy.

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 12:48:16

olimpia>>>zgadzam się z Tobą w 100% jak słyszę że któraś ma slaby pokarm, albo za mało to mnie grzeje........

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 12:51:01

Olimpia_21 millenka pyta o coś innego, a nie o ocenianie czy karmi piersią czy nie :) Nie znasz powodu dla którego karmi butlą a nie piersią. Może choruje? Może ma inne mniej sensowne powody, ale wątpię czy chciała być oceniania :) Zamiast oceniać poradź, jeśli orientujesz się w tym temacie, jeśli nie... postudiuj słownik ortograficzny :)

Millenka córeczka faktycznie dużo je. A to normalne, ze sztuczne mieszanki mogą powodować zaparcia, ale też zaspokajają apetyt na dłużej niż mleko matki. Popróbuj inne sposoby uspokajania małej, bo zgadzając się z poprzedniczką akurat w tej kwestii ( karmienia nie wyCHodowania... piszemy przez samo H ;) ) muszę stwierdzić, że mała rozciągnie sobie tylko żołądek i może mieć to przykre konsekwencje w przyszłości. A może ma taką przemianę materii? Nie wiem. Skonsultuj to z lekarzem może?

pozdrawiam.



Dziewczyny gdzie millenka napisała, że ma słaby pokarm??? Zamiast złośliwości i 'mądrości' pomóżcie jeśli potraficie, jeśli nie olejcie temat!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-24 12:52 przez Olusia78.

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 13:09:56

Cytat
Olusia78
Olimpia_21 millenka pyta o coś innego, a nie o ocenianie czy karmi piersią czy nie :) Nie znasz powodu dla którego karmi butlą a nie piersią. Może choruje? Może ma inne mniej sensowne powody, ale wątpię czy chciała być oceniania :) Zamiast oceniać poradź, jeśli orientujesz się w tym temacie, jeśli nie... postudiuj słownik ortograficzny :)

Millenka córeczka faktycznie dużo je. A to normalne, ze sztuczne mieszanki mogą powodować zaparcia, ale też zaspokajają apetyt na dłużej niż mleko matki. Popróbuj inne sposoby uspokajania małej, bo zgadzając się z poprzedniczką akurat w tej kwestii ( karmienia nie wyCHodowania... piszemy przez samo H ;) ) muszę stwierdzić, że mała rozciągnie sobie tylko żołądek i może mieć to przykre konsekwencje w przyszłości. A może ma taką przemianę materii? Nie wiem. Skonsultuj to z lekarzem może?

pozdrawiam.



Dziewczyny gdzie millenka napisała, że ma słaby pokarm??? Zamiast złośliwości i 'mądrości' pomóżcie jeśli potraficie,



popieram wszystko w 100%
Faktycznie ten Twój maluszek sporo je, moja córcia ma prawie 5 miesięcy i zjada 120 ml co 4-5 godzin. Czy Twoja córeczka dużo ulewa, bo to też jest istotne. Moja córcia zaraz po zjedzeniu wylewała z siebie praktycznie wszystko, przez to była nerwowa i jadła bardzo łapczywie (karmiona piersią i dokarmiana butelką), dopiero kiedy od 2 miesiąca została tylko na butelce uspokoiła się, zaczęła mieć codziennie normalne kupki, a nie jak wcześniej co 3-4 dni, jest spokojniejsza , wesoła i zdrowa :) . Karmię córkę mlekiem modyfikowanym i nie uważam się z tego powodu za wyrodną matkę, nie rozumiem natomiast oburzenia u niektórych osób.
Co do tematu, to najlepiej będzie jak skonsultujesz się z pediatrą. Lekarz na pewno najlepiej doradzi, zbada dziecko itp.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i maluszka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-24 13:24 przez kamilapolak.

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 13:20:12

Ja karmiłam piersią (niestety) więc jestem trochę nie w temacie, ale zerknęłam do schematu żywienia niemowląt karmionych sztucznie i jest napisane, że dziecko w 1 miesiącu życia może wypijać 90-110 ml 7 razy na dobę, więc to chyba nie tylko Twoja córka tak ma. Jeśli się martwisz, to powinnaś zapytać lekarza czy dziecko rozwija się prawidłowo...

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 13:32:35

ja z córcią miałam bardzo duży problem z jedzeniem, jadła bardzo duzo i czesto a pozniej chlustała, zmieniałam mieszanki tzn mleko az w koncu trafilam na to odpowiednie, dzięki włanie pani doktor, wybierz się do lekarza on na pewno pomoze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-24 13:33 przez kinnkaa.

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 13:36:47

Cytat
kinnkaa
ja z córcią miałam bardzo duży problem z jedzeniem, jadła bardzo duzo i czesto a pozniej chlustała, zmieniałam mieszanki tzn mleko az w koncu trafilam na to odpowiednie, dzięki włanie pani doktor, wybierz się do lekarza on na pewno pomoze
nasza milenka ma 2 konta na szafce na jednym oszukuje na teraz nowy prubuje i powoli jej wychodzi!!!!

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 13:53:15

no wlasnie moja wypija wszystko i nic nie ulewa, urodzila sie duza ,rozwija prawidlowo tylko sie martwie ze taki grubasek mi wyrosnie...

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 14:20:13

a mnie grzeje jak slysze teksty o przymusie karmienia piersia a niby dlaczego????co to za czasy??? wcale to takie nieodzowne nie jest i w niektorych przypadkach niewskazane wiec dajcie spokoj juz z tym"przymusem"cyckowym!! co do ilosci pokarmu moim zdaniem to duzo,radze spytac lekarza bo czy to dobrze czy nie to nie wiem,moje dziecie tyle nie jadlo

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 14:29:10

Cytat
millenka2
no wlasnie moja wypija wszystko i nic nie ulewa, urodzila sie duza ,rozwija prawidlowo tylko sie martwie ze taki grubasek mi wyrosnie...

ile ważyła po urodzeniu?

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 14:56:09

wiesz jak by się mała przejadła na pewno by ulała nie wiem ile takie maleństwo powinno wypić mleczka ja karmiłam piersią i nie mam pojęcia ile miałam w piersi ml heh ale na pewno dużo bo piersi miałam jak balony napełnione mlekiem

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 15:02:40

oo jaa ale w zwas zacofane ..prawdziwe matki polki! ha...ja nie mialam pokarmu wcale...na porodwce poleciala mi siara i na tym koniec...herbatki laktacyjne tabletki masaze i inne bzdury czary mary nie pomogly..piersi w ciazy tez mi nie urosly, i to juz dawalo mi do myslenia..mleka nie bylo i karmilam od poczatku sztucznym mlekiem co 3 4 godizny na pocztaku pozniej sie unormowal i co rowne 4 h pil..radze Ci troche cierpiliwosci mala ma dopiero 2 tygodnie zalapierytm i bedzie jadla normalnie co 4:) a pozniej co 5 6 zobaczysz:) moze mleko ktore uzywasz jest za malo tresciwe skonusltuj z perdiatra zmiane mleka na inne..zapewne pomoze:)teee takie madre i musza karmic na zadanie my mamy ten plus ze wiemy okotrej ansze dziecko bedzie jadlo:P i nie psuje nam to dnia ani planow...moj synek ma juz 10 miesiecy i wyglada lepiej niz jedno dziecko na cycu...a wy madrale karmcie swoje dzieci cyckiem nawet do 12 miesiaca i dluzej!!!!!!!!!!!! jesli macie takie potrzeby i nie krytykujcie innych!

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 15:49:28

Cytat
nefretete69
oo jaa ale w zwas zacofane ..prawdziwe matki polki! ha...ja nie mialam pokarmu wcale...na porodwce poleciala mi siara i na tym koniec...herbatki laktacyjne tabletki masaze i inne bzdury czary mary nie pomogly..piersi w ciazy tez mi nie urosly, i to juz dawalo mi do myslenia..mleka nie bylo i karmilam od poczatku sztucznym mlekiem co 3 4 godizny na pocztaku pozniej sie unormowal i co rowne 4 h pil..radze Ci troche cierpiliwosci mala ma dopiero 2 tygodnie zalapierytm i bedzie jadla normalnie co 4:) a pozniej co 5 6 zobaczysz:) moze mleko ktore uzywasz jest za malo tresciwe skonusltuj z perdiatra zmiane mleka na inne..zapewne pomoze:)teee takie madre i musza karmic na zadanie my mamy ten plus ze wiemy okotrej ansze dziecko bedzie jadlo:P i nie psuje nam to dnia ani planow...moj synek ma juz 10 miesiecy i wyglada lepiej niz jedno dziecko na cycu...a wy madrale karmcie swoje dzieci cyckiem nawet do 12 miesiaca i dluzej!!!!!!!!!!!! jesli macie takie potrzeby i nie krytykujcie innych!
Popieram.Też nie miałam pokarmu i przez to tylko się denerwowałam a pielęgniarki na porodówce na siłę przystawiały mi dziecko do piersi i nie pozwoliły karmić sztucznie.Pokarm nie leciał,dziecko było głodne i się darło a nie mogłam mu dać sztucznego mleka.Przez to nabawiłam się fobii na tym punkcie i boję się,że teraz sytuacja się powtórzy (19tc).W domu karmiłam Bebilonem co 2-3 godz. 30 - 90ml mleka(to zależało czy syn miał apetyt,czy nie) ale nie musiałam z tym cycem wywalonym siedzieć i męczyć się aż dziecko w końcu by sie najadło (kilka razy próbowałam mu dać pokarm w domu z piersi to siedziałam godzinę z dzieckiem na ręku,leciało mu kropelkami małymi a ja miałam łzy w oczach ze złości że nic nie leci,i ze zmęczenia)

przejedzenie u noworodka

24 sie 2010 - 15:55:50

własnie i takie zacofanie wpedza niejedna mloda matke w depresje,jejkkkuuu najgorsze ze lekarze starej daty tez tak reaguja brrr.koszmar cycowy jakis hehe:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

16 miesięcy i nocne jedzenie