Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

9 minut temu

Budowa domu

13 minut temu

Projekt wnętrza

47 minut temu

usługi stomatologiczne

50 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 21:29:12

Witam Was dziewczyny i proszę o radę:)Alex jest moim pierwszym bobaskiem i nie wiem czy normalne zachowanie , a mianowicie mój synek ma teraz 5 miesięcy i jak to dzieci w jego wieku odkrywa swoje ciałko najpierw były rączki, później kolana i stópki a teraz....Alex strasznie zainteresował się swoim sprzętem między nogami ,za każdym razem gdy zmieniamy pampersa to on chwyta się swojego przyrodzenia(ciągnie za jajeczka i pisiorka) przepraszam, za bezpośredniość :)I ewidentnie strasznie mu się to podoba , czy wasze dzieci też tak miały , może wam się to wydawać śmieszne , no ale ja nie wiem czy to normalne, niby każdy chłopczyk powinien się interesować swoim sprzętem , no ale w wieku 5 miesięcy też:)

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 21:31:47

Mój synek ma 8,5 miesiąca i od jakiegoś czasu, zwłaszcza podczas kąpieli podszczypuje się w te miejsca i z zainteresowaniem się przygląda ;)

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 21:34:17

No u mojego synka wygląda to tak jakby go podniecało robi przy tym taką fascynująca minę i wkurza się jak chcę mu z powrotem ubrać pampersa:)

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 21:44:57

ja wprawdzie nie mam chłopca tylko dziewczynki ale moja starsza córcia też dotykała sie w miejscach intymnych co jej papmersa zmieniałam ale wydaje mi sie to normalne i nie powinno sie tego zabraniać w koncu jakby nie było dziecko właśnie dotykiem poznaje swoje ciało:)

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 21:48:56

zupełnie normalne, nic sie nie martw :)

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 22:11:21

Moja prawie 9 miesięczna córka też tak robi. Całkiem to normalne

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 23:03:09

Moja córka też, to całkiem normalne. Jakiś czas temu czytałam w "Dziecku" albo innej gazecie tego typu artykuł o tym, jak znajdę tą gazetę to wrzucę.

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 23:04:01

Dla mnie zupełnie normalna sprawa, także w tak młodym wieku:). Dziecko odkrywa, że jest coś co ciągle mu chowają w pieluszkę i to też chce w końcu poznać. Nic dziwnego, że go to cieszy, bo dopiero ma okazję bliżej poznać tą część ciała. Myślę, że będzie szczęśliwy jak położysz go np. na jakimś podkładzie bez pieluszki, tak żeby na spokojnie mógł całościowo to swoje ciałko "ogarnąć". Jestem pewna, że mu to nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie. A jak się zdarzy przy okazji siusiu to dopiero się zdziwi:) bo pieluszki działają przecież tak, żeby dziecko nie czuło, że ma mokro.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Czy to normalne...?

31 lip 2010 - 23:37:16

Mój synek ma 2,5 roku i też od pewnego czasu zaczął sie interesować swoim "sprzętem". Ciągle go miętosi podczas oglądania bajek, dziś zauważył że ma dziurkę w pupie :D i ciągle się pytał "a co to jest?"

Czy to normalne...?

01 sie 2010 - 10:02:49

hehe mój też tak robi ;) wkońcu odkrył że "coś tam jest" :D
Tak samo z dziurkami w nosku hehe odkrył,chodzi z paluszkami w nosie hehe Najśmmieszniej wygląda jak wsadzi 2 palce na raz do jednej i drugiej dziurki hehe

Czy to normalne...?

02 sie 2010 - 13:56:30

Dzięki dziewczyny, ale i tak z tego co widzę to mój synuś jest fenomenem , że w tym wieku tak robi:)Pozdrawiam

Czy to normalne...?

02 sie 2010 - 18:09:51

Witam,mam dwójkę chłopców i powiem jedno:To normalne ;-)

Czy to normalne...?

02 sie 2010 - 19:53:14

hehe tak,moj synek tez zainteresowany bardzo;)

Czy to normalne...?

02 sie 2010 - 21:33:48

Dzieci są zabawne :) Moja córka odkąd zaczęła siedzieć to interesowała się swoim krokiem. Później jej to przeszło i był długo, długo spokój. Jak miała 1,5 roku to znowu jej się przypomniało, ale nic takiego nie robiła tylko pytała "co to?". Teraz ma dwa lata, wie że w kroku ma "sisie" i wczoraj odkryła że ma dziurkę, hehe.

Zaś od mojej siostry syn jak był mały to chodził i ciągnął się za swój "sprzęt" dlatego moja siostra zaczęła zakładać mu majtki i przestał to robić. Chodził tylko i pokazywał na krok i mówił wszystkim że ma jaja :D Teraz ma 3 lata i interesuje się krokiem mojej córki :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Czy to normalne...?

02 sie 2010 - 21:43:07

hehe Judy_ta rozbawił mnie twój post

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MALUSZKI STYCZEŃ 20101