Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 00:14:04

Mój 4 miesieczny synuś już 5 dzien nie zrobił kupki. Martwię się bo wczesniej była przynajmniej jedna kupka dziennie, Synek karmiony jest tylko piersią. Czy nadal powinnam wyczekiwać kupki czy moze udać się do lekarza? Mały jest pogodny, brzuszek go nie boli, nie płacze, gazy mu odchodzą (dość głośno) no ale jednak kupki nie ma :( czy Waszym dzieciom też zdarzało się coś takiego?? Co robic?

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 07:11:10

Nie denerwować się ;) Jeśli dziecko nie płacze, nie boli go brzuszek, to tak może być. Np. moja robiła raz na 5 dni kupkę i dowiedziałam się od lekarza że do tygodnia może nie robić.

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 07:25:08

Cytat
majka51
Nie denerwować się ;) Jeśli dziecko nie płacze, nie boli go brzuszek, to tak może być. Np. moja robiła raz na 5 dni kupkę i dowiedziałam się od lekarza że do tygodnia może nie robić.

Zgadzam się z wypowiedzią majka51
Nie ma powodu do niepokoju. Maluchy karmione piersią często robią kupkę co kilka, a nawet kilkanaście dni, bo mleko mamy trawi się i wchłania nie-mal bez reszty. Kupka jest zazwyczaj większa, gęstsza (ale nie twarda). Dieta matki nie ma tutaj żadnego znaczenia.

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 08:04:51

ja sie nie zdgadzam....5 dni to za duzo na nierobienie kupki... do 3 dni nie ma sie co martwić ale ja bym juz w 3 dniu podała czepek glicerynowy, a jak nie poszłabym do lekarza....
w razie pytań wejdz sobie na stronke www.dziecko24.pl i tam zadaj pytanie pediatrze ja czesto z tego korzytałam w ciazgu 1 godziny masz odpowiedz...

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 08:06:05

dzięki za te słowa, to w takim razie nadal cierpliwie czekamy:)

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 12:27:02

możesz spróbować podać Mu espumisan albo esputicon, czopek to według mnie ostateczność...;) trzymam kciuki:)

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 12:55:08

Dziecko karmione wyłącznie piersią może nie robić kupki nawet do 10 dni i ponoć jest to normalne.Tak powiedział mi mój lekarz pediatra. Mój 5 miesięczny synek też rzadziej robi kupkę w takie upały-raz na 3 dni. Właśnie dzisiaj zrobił po 3 dniach, ale brzuszek go nie boli, ma dobry humor i apetyt, też gazy mu odchodzą-wonne, niestety ;) Być może kupka jest efektem podania deserku jabłkowo-brzoskwiniowego-jak widzę, że może być problem z wypróżnieniem, to podaję troszkę jabłuszka w postaci musu, myślę, że pomaga.

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 13:31:43

Karmiłam córkę piersią przez 11 miesięcy i zawsze robiła po kilka kupek dziennie i lekarz mówił, że to normalne.
Po prostu każde dziecko jest inne i ma inną przemianę materii.
Pozdrawiam.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 15:35:22

jak widac ile mam tyle opini i ilu lekarzy tyle opini- moj pierwszy synek nie robil kupki nawet po 7 dni i lekarze mowili ze to norma, a byl karmiony tylko butleka!
drugie dziecko nie robilo kupki 4 dni a bylo i jest nadal tylko piersia i lekarz kazal podac juz czopek.. wiec jak widac kazdy inaczej.Ja bym juz cos podala.

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 19:30:07

moja córa najdłuższą przerwe miała 9dni w robieniu kupki, na piersi była, tylko raz tak miała

brak kupki juz 5 dzień!!!!

16 lip 2010 - 23:05:06

Nie chce straszyć,ale dziecko karmione piersia robi kilka kupek dziennie,natomiast dziecko na butelce zazwyczaj 1.Wiem to od wszystkich lekarzy na położnictwie (a spedzilam tam ponad tydzien)i pani neonatolog plus gazety dla mam.Moj synek nie robil kupki przez pare dni jak brał żelazo,ale pani neonatolog,ktora odwiedzalismy odradzala czopki bo podobno dziecko moze sie przyzwyczaic.przepisala syropek jakis na literke L(nie pamietam dokladnie bo to bylo rok temu)ale jest slodki i mały chetnie go pił.Po 2 dniach wydalil wszystko to,co mu zalegalo i brał syrop przez nastepne 2 tygodnie.Dodam ze tez byl karmiony piersią.Brzuszek go nie bolal,ale gazy mial śmierdzace jak stary chłop(hahaha).Mysle,ze wizyta u lekarza rodzinnego nie zaszkodzi.

brak kupki juz 5 dzień!!!!

17 lip 2010 - 10:50:37

Ja powiem ci z własnego doświadczenia.
Córcia jak była mała (4-5 miesięcy) robiła co najmniej raz dziennie i też była tylko na piersi no i właśnie tak jak u ciebie przyszedł taki czas,że nie robiła 5 dni i też ją nic nie bolało,nie płakała.Pojechaliśmy z mężem do lekarza i okazało się,że takie małe dziecko może nie robić kupki maksimum 3 dni,po 3 dniach nawet jeśli nic się nie dzieje należy iść do lekarza,a on ci przepisze(bynajmniej nam przepisał)czopki glicerynowe(ale zastosować w ostateczności,bo dziecko się może przyzwyczaić i robić kupkę tylko za pomocą czopka) oraz syrop w zawiesinie DEBRIDAT i wtedy powinno wrócić wszystko do normy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-17 10:55 przez mini22.

brak kupki juz 5 dzień!!!!

17 lip 2010 - 11:18:42

no wlansie mi tez lekarz powiedzial ze do 3 dni to ok ale po 3 dniach dac czopek glicerynowy, jakby sytuacja sie powtorzyła, to wtedy przyjsc bo czopkami nie mozna faszerowac wiecznie i dostala debridat.
a dziewczyny pisza ze 5 dni i jest ok, jak czlowiek dorosly to wytrzyma a dziecko??nie poważne to troszke.

brak kupki juz 5 dzień!!!!

17 lip 2010 - 12:47:08

Cytat
moniaa43
Nie chce straszyć,ale dziecko karmione piersia robi kilka kupek dziennie,natomiast dziecko na butelce zazwyczaj 1.Wiem to od wszystkich lekarzy na położnictwie (a spedzilam tam ponad tydzien)i pani neonatolog plus gazety dla mam.Moj synek nie robil kupki przez pare dni jak brał żelazo,ale pani neonatolog,ktora odwiedzalismy odradzala czopki bo podobno dziecko moze sie przyzwyczaic.przepisala syropek jakis na literke L(nie pamietam dokladnie bo to bylo rok temu)ale jest slodki i mały chetnie go pił.Po 2 dniach wydalil wszystko to,co mu zalegalo i brał syrop przez nastepne 2 tygodnie.Dodam ze tez byl karmiony piersią.Brzuszek go nie bolal,ale gazy mial śmierdzace jak stary chłop(hahaha).Mysle,ze wizyta u lekarza rodzinnego nie zaszkodzi.
ten syropek o którym piszemoniaa43 to pewnie LACTULOSUM,ja też go podawałm moje córci kiedy miała zapacia,zawsze pomagał,mozna go kupić w aptece bez recepty.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziecko spadło z łóżka!!!!!!!!!!!!