Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

do kiedy mleko modyfikowane?

16 lip 2010 - 21:13:51

Cytat
majka51
magdalena1 jesteś po medycynie?

kończyłam żywienie człowieka i dietetykę

do kiedy mleko modyfikowane?

16 lip 2010 - 21:45:45

Cytat
majka51
Nie wiem czy tu można wklejac linki, ale znalazłam coś takiego
http://butelkowy.blox.pl/2010/03/Do-kiedy-mleko-modyfikowane-Pediatrzy-zmieniaja.html
Najważniejszy wydaje mi się ten fragment
„Wielu pediatrów zaleca karmienie nim, aż malec skończy trzy lata. Oczywiście to jest sugestia - jeśli rodziców na to nie stać, można wprowadzić mleko krowie w drugim roku życia dziecka. Choć mleko modyfikowane jest dobrze dostosowane do potrzeb malucha, nie ma wiarygodnych danych o jego przewadze nad mlekiem krowim, jeśli poza tym dziecko ma zdrową i różnorodną dietę”.



Ja bym w życiu nie podała tak małemu dziecku mleka krowiego, mam zamiar trzymać się dotychczasowych wytycznych że do 3 roku zycia tylko modyfikowane. Wg mojej wiedzy (tzn. tego co czytałam dotąd w książkach i czasopismach ;)) można podawać np. jogurt, ale nie mleko krowie jako takie. Wydaje mi się że na czym jak na czym, ale na zdrowiu dziecka nie mozna oszczędzać ;) Córka przez 13 miesięcy była na piersi, kaszki miała robione na mleku modyfikowanym, przezz pierwsze pół roku życia pod moją nieobecność dostawała mleko modyfikowane, potem już nie chciała. Pytałam wtedy pediatrę czy ją zmuszać, ale powiedział mi, że niektóre dzieci nie lubią samego mleka, wtedy należy podawać kaszki na mleku, jogurt. Tego się trzymamy. Córka ma rok i 7 miesięcy i od kiedy przestałam ją karmić piersią (czyli od pół roku) nie piła ani kropli mleka. Dostaje na śniadanie i kolację kaszkę na mleku modyfikowanym, a w ciągu dnia jogurty, ewentualnie serki... rozwija się szybko, jest większa od rówieśników (91 cm, 12, 800 kg). Może negatywnych skutków podawania mleka nie widać od razu, ale ja bym nie ryzykowała... No ale to Wasz wybór, w końcu kiedyś w ogóle nie było mleka modyfikowanego i dzieci też żyły (co prawda mniejsze i bardziej chorowite, ale żyły).

sorka ale ty przeczytałas co napisałam????/ tu nie ma tematu CHCE DAC tylko NIE CHCE MODYFIKOWANEGO i o żadne oszczedzanie nie chodzi -bo i jakby 50zł modyfikowane kosztowało to bym kupowała ale nie chce widac czytanie ze zrozumieniem jest ci obce


dzieki dziewczyny!

do kiedy mleko modyfikowane?

16 lip 2010 - 21:51:48

ja znam pediatre-lekarza który wiele czasu spędził na konsultacjach w USA i on zaleca podawanie mleka krowiego od urodzenia jeśli kobieta nie karmi piersią

ale każdy ma swoje zdanie

do kiedy mleko modyfikowane?

16 lip 2010 - 22:45:58

Cytat
angel899


sorka ale ty przeczytałas co napisałam????/ tu nie ma tematu CHCE DAC tylko NIE CHCE MODYFIKOWANEGO i o żadne oszczedzanie nie chodzi -bo i jakby 50zł modyfikowane kosztowało to bym kupowała ale nie chce widac czytanie ze zrozumieniem jest ci obce

Jest temat "chcę dać mleko krowie rocznemu dziecku". Nie życzę sobie takich komentarzy, widzę że to do Ciebie nie dotarło o czym ja piszę ;) Ale jak już napisałam - róbta co chceta, ale ja jestem przeciw truciu dzieci i swojemu bym w życiu nie dała jak miało rok ;)

Tak ku pamięci:
Porównanie składu mleka kobiecego i krowiego
Pokarm kobiecy Mleko krowie
Białko (g/l 8,9 31,4
Alfa-laktoalbulina 40% 3%
Beta-lactoglobulina (1) brak 11%
Lactoferyna (2) 26% ślad
Czas trawienia białka (godz) 1,5 4

(1)- silny antygen wywołujący alergie
(2)- białko to umożliwia namnażanie się bakterii poprzez wiązanie żelaza
Porównanie składu mleka kobiecego i krowiego cd..
* W mleku kobiecym stwierdza się duże ilości Ig A oraz limfocyty T, limfocyty B, makrofagi, neutrofile, lizozym i czynnik bifidogenny.
* W mleku kobiecym stwierdza się znacznie zmiany poziomu tłuszców w ciągu doby a nawet jednego karmienia:
mleko pierwszej fazy – niska zawartość tłuszczów
mleko drugiej fazy – wysoka zawartość tłuszczów
* Dwukrotnie wyższa zawartość laktozy w pokarmie kobiecym sprzyja powstawaniu bakterii saprofitycznych i wchłanianiu wapnia oraz magnezu.
* Wysoka bioprzyswajalnośc żelaza
* Jony Na, Cl, K – trzykrotnie mniej niż w mleku krowim (co odciąża pracę nerek)


Właściwie to specjalistka od żywienia powinna to przytoczyć... A nie pisać że ktoś pisze bzdury :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-16 22:48 przez majka51.

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 00:28:27

A ja uwarzam że producenci mleka modyfikowanego zrobia wszystko zeby nas do siebie zachęcić, przykładem są upominki, darmowe próbki i sterty ulotek które dostajemy do domu tylko po to żeby nas zachęcić do kupna ich produktu.
Od niedawna zaczęli wprowadzać mleko do 1roku do 3lat, kiedy wcześniej dawało się już krowie.
A zapytam, na kim to mleko modyfikowane od 1do 3 roku zycia było testowane?

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 07:47:42

Cytat
80doti
A ja uwarzam że producenci mleka modyfikowanego zrobia wszystko zeby nas do siebie zachęcić, przykładem są upominki, darmowe próbki i sterty ulotek które dostajemy do domu tylko po to żeby nas zachęcić do kupna ich produktu.
Od niedawna zaczęli wprowadzać mleko do 1roku do 3lat, kiedy wcześniej dawało się już krowie.
A zapytam, na kim to mleko modyfikowane od 1do 3 roku zycia było testowane?

masz racje
a wedługtego porównania mleka wychodzi że to od krowy jest trujące, ciekawe.................
coś wam napiszę:
moja kuzynka jak była mała nie chciała pić żadnego sztucznego mleka. ciotka zmieniałam, kombinowała, nic nie pomagało, w efekcie była mała, chuda i chorowała. ciotka pojechała na wakacje z nią na wieś. tam od gospodarza kupiła mleko krowie, jak dała to mała na razy wypiła całą butelkę. od tej pory dostawała to mleko i przestała chorować. przytyła i urosła w dwa miesiące więcej niż przez poprzednie cztery.

moja córka ma rówieśniczkę-córkę mojej koleżanki. Jej córka po cycu dostałą mleko modyfikowane i choruje raz na dwa miesiące. moja dostała po cycu mleko krowy, przez 3 lata była raz chora.

wiadomo że najlepsze jest mleko matki, a biorąc pod uwage mleko modyfikowane i to od krowy nie powiedziałabym że krowie jest szkodliwe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-17 07:58 przez magdalena1.

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 08:35:22

Cytat
goniak
Cytat
majka51
No ale to Wasz wybór, w końcu kiedyś w ogóle nie było mleka modyfikowanego i dzieci też żyły (co prawda mniejsze i bardziej chorowite, ale żyły).
he he usmiałam sie z tego kawałka :-)
Czy któraś z tu obecnych mam jest mała albo bardziej chorowita przez mleko krowie? A moze tylko ja byłam takim karmiona,po odstawieniu od piersi?:-O
zgadzam się z toba,a tak wogóle to mój ma rok i siedem miesięcy i oprócz lekkiego kataru,który miał raz,to jeszcze mi nie chorował

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 09:40:27

Cytat
magdalena1

a wedługtego porównania mleka wychodzi że to od krowy jest trujące, ciekawe.................
Mleko od krowy natura przeznaczyła dla dziecka krowy.
Mleko kobiety natura przeznaczyła dla ludzkiego dziecka.
Mleko modyfikowane, jako że jest "podrabiane" na mleko kobiety, jest mniejszym złem niż mleko krowy. (o ile w ogóle jest złem, nie jestem fanatyczką karmienia piersią ;)




A wspominając o chorobach nie miałam na myśli przeziębień. Myślę że warto się zastanowić, jakie skutki takie karmienie przynosi na dłuższą metę... skład takiego mleka mówi sam za siebie...

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 10:27:18

no cóż, niektórym nie da się wytłumaczyć czym jest chemia czym natura. narazie. więcej nie mam nic do dodania.
na szczęście o swoich dzieciach i osobie decyduje ja!

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 10:30:35

Jak na razie nie próbowałaś mi niczego wytłumaczyć, ale ok ;) Pozostaje mi się cieszyć że o moim dziecku nie decydujesz ;)

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 10:34:00

Cytat
madziorek840529
ja swojemu daję krowie mleko od kiedy roczek skończył i nic mu nie jest.

wyjdzie zaraz na to że trujemy własne dzieci :):);):)
moje nie jadły nigdy sztucznych kaszek, mleka ani słoiczków. nie używam pampersów i dzieci są zdrowe i szczęśliwe, a my oszczędzamy przy okazji sporo kasy i choć żyjemy z jednej wypłaty dajemy rade po woli odkładać na budowe naszego domu. sama nie wyobrażam sobie życia bez mleka krowieko, musi być zawsze w lodówce i odkąd sięgam pamięcią piłam i jadłam wszystko z tego mleka, żyje i mam się dobrze :)
Cytat
majka51
Cytat
magdalena1

Mleko modyfikowane, jako że jest "podrabiane" na mleko kobiety, jest mniejszym złem niż mleko krowy. (o ile w ogóle jest złem, nie jestem fanatyczką karmienia piersią ;)

a ja jestem fanatyczką 'cyca'

Badania Wydziału Pediatrii Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku dowodzą, że dla niemowląt szkodliwe jest każde mleko z wyjątkiem mleka matki, a dla człowieka, który jest w stanie przyjmować pożywienie stałe, szkodliwe jest każde mleko. Udowodniono naukowo, że koty, które karmione są krowim mlekiem żyją o połowę krócej niż te, które nie były nim karmione w ogóle. Koty karmione krowim mlekiem zapadały na "ludzkie" choroby: artretyzm, łysienie, utrata zębów, marskość wątroby, choroby degeneracyjne mózgu i rdzenia kręgowego.

a tu cały artykułhttp://www.faceci.com.pl/mleko.html



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-17 11:06 przez magdalena1.

do kiedy mleko modyfikowane?

17 lip 2010 - 19:14:18

No więc właśnie o to chodzi :) Mleko krowy jest dla cielaka, mleko kotki dla kociaka, mleko kobiety dla dziecka ;) Wniosek jest jeden: dziecko nie powinno pić mleka krowy.

A czy nie sądzisz, że dla dziecka lepiej, kiedy je potrawy ze słoików i kaszki przeznaczone dla niego - wszystko produkowane z w pełni przebadanych ekologicznych produktów, niż żeby miało jeść marchewkę kupioną na bazarze i mięso ze "zwykłej" hodowli, a więc wszystko niewiadomego pochodzenia? No chyba że masz własny ogródek i własną krowę albo kupujesz w sklepach z żywnością ekologiczną... To już nie są te czasy kiedy my byłyśmy dziećmi, i dlatego nie mogę się zgodzić ze zdaniem jednej z mam, że modyfikowane znaczy niezdrowe ;) 25 lat temu może tak, ale teraz nie ma lepszego wyjścia... Nie wiem czy dobry jest tu argument z oszczędzaniem... Dużo bardziej naturalne wydaje mi się pójście do pracy, żeby móc zapewnić dziecku jak najlepsze warunki, niż siedzenie w domu, lenienie się i cieszenie się że mąż kosztem dziecka odkłada na dom.
Z pampersami się zgodzę, my używaliśmy, i żałuję tego do dziś, ale cóż - nie mieliśmy czasu bawić się w tetrówki, a trochę późno dowiedziałam się o istnieniu pieluszek wielorazowych (tych ekologicznych).



PS. Nie wiedziałam że były takie badania na kotach, ale teraz już się będę cieszyć że moja kotka nie chce pić mleka ;) I jeszcze bardziej że nie wpadłam na pomysł żeby dziecko tak truć ;)

do kiedy mleko modyfikowane?

18 lip 2010 - 07:14:02

My już drugą noc podaliśmy zwykłe mleko i jest GIT
Moja koleżanka ma teraz synka ok.4l i mówiła mi że jak przestała karmić piersią to karmiła go zwykłym mlekiem

do kiedy mleko modyfikowane?

18 lip 2010 - 08:16:36

No właśnie... wszystko to, o czym piszecie, jest oparte na doświadczeniach mam, ciotek, koleżanek... Czy to na pewno jest właśnie ta podstawa, na której warto opierać żywienie własnego dziecka?

do kiedy mleko modyfikowane?

18 lip 2010 - 08:59:25

Powiem Wam tak....
Nadia również z Nan 3r przeszła na mleko krowie(miała ok 18m-cy)Mleko przyjeła bardzo dobrze,zero bóli brzuszka itp.
Ok 2 m-ce temu mała uskarżała mi się na ból a raczej pieczenie krocza,porobiłysmy badania.Okazało się,że mała ma za wysokie PH w moczu bo ponad 7.Nie obniżenie PH może spowodować piasek w nerkach.Zrobiłam wielkie oczy i pytam sie OD CZEGO TO?Lekarz powiedział:za dużo nabiału!a Ja na to ,że mała od ponad roku nie pije mleka i je ok 1 jogucik/serek dziennie,a to chyba nie dużo......

W domu właśnie zaczęłam się zastanawiać czy nie są to skutki uboczne podawania mleka krowiego.Prawda jest taka,że od ponad roku mleka nie pije w ogóle ale kurcze nie mam pojęcia od kiegy Ona ma podwyższone te PH>:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziecko spadło z łóżka!!!!!!!!!!!!