Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ulewanie po kazdym karmieniu

03 lip 2010 - 12:16:05

dziekujemy z kolezanką za wsparcie,juz wiemy o co chodzi :) mała ma alergię na nabiał i tyle:) odstawiła kolezanka wszystkie przetwory mleczne i daje nutramigen i jest coraz lepiej,wysypka znika a dziecko nie ulewa po kazdym karmieniu,a jesli to niewiele(w normie),karmi piersią i co drugie karmienie nutramigen,jest bardzo zadowolona bo dziecko juz sypia i co najwazniejsze sie nie męczy ,pozdrawiam wszystkie i dziekuje

ulewanie po kazdym karmieniu

04 lip 2010 - 10:55:41

U nas nie dalo się karmić piersią m. in. przez ulewanie. Stosowaliśmy mieszankę A. R.

ulewanie po kazdym karmieniu

12 sie 2010 - 07:05:45

Witaj,mój Kubuś strasznie ulewał,i t nie było normalne.Czułam się nie spokojna jak spał,bo bałam się ze moze się zadławić,mówiłam lekarzowi jednak powiedział ze tak sie zdarza ze moze poprostu się przejada,nie odpusciłam wybrałam się do szpitala,okazało się ze ma skaze białkową.zmienili mleczko na nutramigen(okropienstwo),nie mogł sie przywyczaic,sama bym w zyciu tego nie wypiła,dlatego mieszałam po polowie Nan-u oraz tego nutramigenu.z czasem sie przyzwyczaił i przestał ulewac:),mozliwe ze Twoj dzidzius ma skaze białkową,mysle ze lepiej to teraz sprawdzic;)pozdrawiam:)

ulewanie po kazdym karmieniu

13 paź 2010 - 20:17:52

Moja córcia ma 8 miesięcy i dalej ulewa, jeju czemu to tak długo trwa? Kiedy to się wreszcie skończy? U was też to tak długo trwało?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

ulewanie po kazdym karmieniu

13 paź 2010 - 20:20:39

Moze za szybko i za łapczywie je i łyka za dużo powietrza. Róbcie przerwę w czasie posiłku na odbicie. Przydała by sie chyba też wizyta u lekarza.

ulewanie po kazdym karmieniu

28 lis 2010 - 11:07:11

tak jak pisalo czesc osob wyzej masywne ulewanie moze byc objawem refluksu a ten moze wiazac sie z nietolerancja na białko mleka krowiego. tak bylo u mnie. 3 infekcje u malucha a ulewanie ze 4 razy po kazdym karmieniu, całe szczescie ze dobrze przybierał na wadze. ma wlaczone leki - Debridat i Prazol( od tego ulewania mógl sie zrobic stan zapalny w pzrełyku), i na tym pełnym leczeniu tez jest roznie, raz lepiej, raz gorzej.Sama jestem na diecie bezmlecznej. jezeli dziecko nie choruje, przybiera na wadze to ulewanie do ok 6 miesiaca jest fizjologia. Warto jednak czasem przeprowadzic dokladniejsza diagnostyke, bo wiem ze bardzo duzo dzieci ma niedokrwistosc.

ulewanie po kazdym karmieniu

28 lis 2010 - 11:38:25

moja córcia ma 9 miesięcy i do tej pory ulewa. Nie po każdym karmieniu ale tak ze trzy razy dziennie. Do tego od miesiąca ma brzydki zapach z buzi co według pani doktor jest właśnie od ulewania. Córka nie miała żadnych badań robionych w tym kierunku więc zaczyna mnie to martwić. A ma skaze białkową i zmiana mleka nie zlikwidowała tych ulewań.

ulewanie po kazdym karmieniu

28 lis 2010 - 13:03:38

witam
mieliśmy podobny problem z ulewaniem po posiłkach, mój wnusio w wieku 2,5 miesiąca miał też szorstką skórę a nawet ranki na szyi zaniepokojeni tym stanem poszliśmy do lekarza.Podobnie jak u was lekarze nie kazali się martwić "to normalne i z czasem przejdzie"-bzdura.Przeszliśmy wszystkie mleka sprzedawane w aptekach. Inny lekarz doradził zagęszczacz,trochę pomogło ale ciałko Kacperka nie było tak ładne jak to u niemowlaczka.Postanowiliśmy szukać pomocy dalej i tak trafiliśmy do gastrologa dziecięcego.Ciężko się dostać ale jeśli się kocha wnusia to nic nie jest w stanie stanąć na drodze.Gastrolog (po wszystkich badaniach szczególnie kupki ) wydał diagnozę(uczulenie na produkty mleczne i mleczno podobne), przepisał specjalne mleko i dosłownie po kilku tygodniach było widać efekty.Ciałko było mile w dotyku,kupka śliczna i wnusio przybierał na wadze.Nie dawaliśmy nigdy leków odczulających.Do dzisiaj rozwija się prawidłowo i jest szczęśliwym siedmiomiesięcznym dzidziusiem.
pozdrawiam

ulewanie po kazdym karmieniu

28 lis 2010 - 15:15:07

rencia163 dziecko 9 mies które ulewa to już mnie martwi wybierzcie się do dobrego lekarza lepiej. a co do ulewania moja julka ulewała za każdym razem jadla robiliśmy przerwe do odbicia i jadla dalej i ulewała miałam wrażenie ,że wszystko ale przybierała na wadze dopiero jak zaczeła jeśc pokarm stały to wszystko się uspokoiło ale miała 4 mies jak zaczeła jeśc obiadki i wtedy przeszło jak ręką odjoł mój kuba od urodzenia ani raz nie ulał może z 3 razy troszke jak mu się odbiło ale to jak zjadł mega dużo mleka każde dziecko jest inne moja córka ulewała to co zjadła a syn wogóle
a jak leżałam z córką w rzeszowie na nerki to było dwóch chłopców 1,5 mies i 2 mies i mieli zabieg robiony bo mieli refluks nie przyjmowalo im pokarmu mieli zabieg trwał może 30 min dziecko ma malutką dziurkę potem je stopniowo 10 ml potem 20 potem 30 50 i w góre i trzeba sprawdzać czy nadal ulewa czy się zabieg udał. ale dzieciaczki były wygłodzone



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-28 15:19 przez nitka1991.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maruda:(