Obecnie rozmawiamy o:

Meble do sypialni

58 minut temu

Monitoring domu

godzinę temu

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wymuszanie płaczem

24 maj 2010 - 22:45:30

Drogie mamusie mam pewien problem mam 9miesieczna coreczke ktora strasznie wymusza i placze jak jej czegos nie dam;/poradzcie mi jak ja najszybcie i skutecznie tego oduczyc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-24 22:48 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Wymuszanie płaczem

25 maj 2010 - 08:34:33

Ja też to przerabiałam ze swoim synkiem, gdy miał 13 miesięcy. Konsekwentnie ignorowałam jego nerwusy, płacz a przy tym bicie głową np. w ścianę. Zachowywałam się tak, jakbym tego w ogóle nie widziała, trwało to z 3-4 tygodnie ale poskutkowało. Teraz gdy czasami mu się to zdarza, wówczas znowu to ignoruje i w ten sposób szybko mu mija. Najważniejsza jest konsekwencja !!!

Wymuszanie płaczem

25 maj 2010 - 09:38:10

Nusia83 u mnie jest to samo wali glowa w podloge np szkoda mi jej ale wiem ze musze byc konsekwentna dziekuje za pomoc mamusie:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Wymuszanie płaczem

25 maj 2010 - 09:41:26

Skąd ja to znam :D ok 12m Robert też tak robił, klękał i pukał głową o podłogę ale wychodziłam wtedy z pokoju i zostawał sam. Jak się zorientował że nie ma "widowni" to przestał tak robić. Parę razy jeszcze próbował ale jak widział że wstaje i wychodzę to przestawał i już więcej tego nie zrobił.

Wymuszanie płaczem

25 maj 2010 - 10:29:16

ignorancja kontrolowana- najlepsza z metod, moj tez swojego czasu walil glowa o kafelki i rozne inne powierzchnie plaskie, ale mu przeszlo=) i dobrze , bo w koncu nie ma sliwek na czole=)

Wymuszanie płaczem

25 maj 2010 - 11:25:24

Łatwo się mówi o ignorowaniu, ale najważniejsza jest konsekwencja. Prawie wszystkie mamy to przerabiają prędzej czy później. Mój prawie sześciolatek do tej pory próbuje czy czasem mamusia nie zmieniła strategii ;D. Wg. psychologii dziecko przeżywa okresy buntu co ok. 2 lata, życzę więc wytrwałości i konsekwencji (tatuś także musi się z tym pogodzić i nie popuszczać ;D). Teraz napad wymuszania trwa u nas góra 5 min.
Pozdrawiam

Wymuszanie płaczem

25 maj 2010 - 11:55:56

moj ma 11 miesiecy i po prostu np chce by usiadł a on sie kladzie i płacze z 15-10 minut ale tylko w domu:)

Wymuszanie płaczem

25 maj 2010 - 15:10:53

eh ta wlasnie teraz to przerabiam. moj 11 miesieczny synek az sie zanosi z placzu jak czegos nie dostanie albo zabierze mu sie cos czym nie powinien sie bawic a sobie wziol. tylko u mnie jest jeszcze jeden problem, a mianowicie mieszkamy z tesciowa czyli mama mojego meza i niestety ona na wszystko mu pozwala i daje wszystko co on chce.a ja momentami nie wiem jak mam z nia rozmawiac i jakie argumenty przedstawiac zeby nie dawala malemu wszystkiego co tylko chce :( niestety czasami to czuje sie jak bym mowila do sciany, ale nic na to nie poradze bo to ja jestem u niej a nie ona u mnie :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bunt dwulatka