Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 21:44:55

Drogie mamy mam do was pytanie:)gdyz ostatnio rozmawialam z kolezanka ktora wychodzi z zalozenia ze przed slubem dziecko zawsze jest nie chciane a po slubie oczywiscie jak najbardziej chciane:)co wy myslicie na ten temat

W skrocie ja mam coreczke i nie bralismy jeszcze slubu ale chcielismy jak najbardziej miec dzidziusia dla mnie normalne jest to ze aby miec dzidzie nie trzeba brac od razu slubu;:)ale dla nie ktorych niestety nie;//

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 21:57:55

jak pobrałam się z małżem laurka miała 9 lat a lenka pół roczku,obie chciane i kochane a ta starsza miała super balange u nas na weselu,ostatnia zeszła z parkietu,śpiewała z zespołem,pierwsza jej całonocna impra:)bardziej sie podniecała niż ja...bzdura z tym stwierdzeniem,koleżanka się myli:)

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 22:09:52

Jakaś wierutna bzdura.
Ja mam dwóch synów,kocham ich nad życie.
Termin ślubu jak ustalaliśmy nie byłam w ciąży(termin na 27.04.02) ,no ale w styczniu dowiedziałam się że jestem w ciąży,byłam najszczęśliwszą osobą pod słońcem.
Nie przekładaliśmy terminu,nie przyspieszaliśmy,ani nic z tych rzeczy.

Moje siostry 2 miały dzieciaczki nie będąc jeszcze po ślubie,i też cieszyły się ogromnie,one jak i ich partnerzy.
Teraz są obie już po ślubie i są szczęśliwymi rodzinami.

Powiedz koleżance że głupoty opowiada.

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 22:35:36

Ja też uważam, ze to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, żeby rodzice dziecka się kochali:)


[embed_image f58c43e0f3f3dc8ff0c303ec38fb9bea]

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 22:35:39

bez sensu takie gadanie!
Ja zdecydowałam się na dziecko po paru miesiącach znajomości - dokładnie poznaliśmy się 18 marca a w wakacje pojechaliśmy nad morze żeby spłodzić potomka. Była to przemyślana decyzja, nikt nikogo do tego nie namawiał, wyszło to samo z siebie. Zakochaliśmy się i postanowiliśmy że chcemy miec dziecko. Jak zaszłam w ciąze za 1 razem byliśmy w 7 niebie. oboje tego chcieliśmy, nie moglismy sie doczekać dnia w którym nasze dziecko będzie już z nami, niestety po prawie 4 miesiącach straciliśmy nasze dziecko. Była to dla nas niewyobrażalna strata, do dziś jak o tym rozmawiamy to mam łzy w oczach. Bardzo nas zbliżyło to przeżycie i utwierdziło w naszej miłości. Jak tylko można było to zaczeliśmy starania o kolejne dziecko. Nasz syn ma już prawie 2,5 roku i jest naszym oczkiem w głowie, ślubu jak nie mielismy tak nie mamy.
Tak więc paplanie że dziecko bez ślubu jest niechciane to nic innego jak tylko stek bzdur! Co za różnica czy po ślubie czy przed slubem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-21 22:37 przez CHRUPEK.

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 22:37:52

Dla mnie rzadna roznica bo sama mam dziecko bez slubu ale dla nie ktorych jednak jest roznica chodz nie umiem tego zrozumiec;/

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 22:53:55

coraz więcej ludzi w ogóle nie widzi sensu w instytucji małżeństwa, więc mają być skazani na życie bez potomstwa? sama mam ślub już prawie 3 lata po, Mały dziś kończy 9 miesięcy ale nie potępiam ludzi, którzy decydują się na życie bez ślubu- to ich wybór.

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 23:02:20

My też mamy synka bez ślubu. Bardzo dziecka chcieliśmy i na pewno nie robiliśmy nic żeby zapobiec "wpadce" - jak to zwykle ocenia się nieślubnego malucha. To był nasz świadomy wybór - a o ślubie nawet nie myślimy - przynajmniej na razie :) Za to drugi bobasek już mi krąży po głowie :))

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 23:13:07

przykład rodzina po ślubie - matka pije ojciec pije i bije - 4 dzieci : i co daje tym dziecią w tym momencie to że rodzice mają ślub?
może nie typowa wypowiedź ale chyba sama mówi za siebie


ja osobiście miałam jeden moment kiedy żałowałam że nie mamy ślubu, otóż po operacji mojego partnera nie chcieli mnie poinformować o jego stanie zdrowia ponieważ nie należę do rodziny ;/

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 23:40:04

Dla mnie te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego. Jeśli parze z jakichś względów zależy na sformalizowaniu związku albo ma potrzebę wziąć ślub kościelny, to ten ślub bierze, jeśli nie to nie. Nie wiem co ma do tego dziecko.
Jak zaszłam w ciążę, niestety też się z takim zdaniem spotkałam nie raz. Chyba tylko moi trzej najlepsi przyjaciele nie zadali pytania "to kiedy ślub" jak oznajmiłam im że będą wujkami ;) A najlepsza była koleżanka, która stwierdziła że powinnam wziąć ślub z moim menem, "bo przecież mnie zostawi". Druga dopytywała się, czy nie chcę brać ślubu dlatego, że nie zamierzam w przyszłości być z moim facetem ;)

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

21 maj 2010 - 23:44:40

arvona współczuję ,ale właśnie to jest popaprane - musisz mieć papier .....


dla mnie to byłaby różnica gdybym nawet wzięła ślub jak wiedziałam ,że jestem w ciąży a wiedziałam można powiedzieć od "pierwszego dnia" hi hi bo kilka mcy nie zachodziłam.Jak już ja byłam pewna po wizycie u gin. powiedziałam mojemu partnerowi było przez pierwsze 4-5 miodzio a póżniej coś mu odbiło i zaczęło się psuć.Może poczuł się już pewnie ,że zawsze z nim będę bo będziemy mieli dziecko ,nie wiem .... dzidzia się urodziła i nic się nie zmieniło ( chyba jakiś tatusiny szok poporodowy haha ) ,każda noc nie przespana itp. dopiero po kilku miesiącach wszystko wróciło do normy i zdecydowaliśmy się wziąć ślub :)


niedawno byłam po papiery już w kościele i ksiądz pytał ,czy nie bierzemy ślubu z przymusu ,powiedziałam mu ,że mam ponad roczne dziecko i z przymusu wzięłabym ślub jeszcze w ciąży a na to ksiądz mi odpowiedział ,że to byłoby małżeństwo nie ważne ...

najczęściej jest teraz tak ,że po wpadce ludzie biorą ślub a póżniej są rozwody , ale i tak każdy zrobi jak uważa :)

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

22 maj 2010 - 09:03:23

Totalna Bzdura my mamy prawie 9 miesięcznego synka kochamy go nad życie a ślub za dwa tygodnie:) Zaręczyliśmy się dużo wcześniej zanim zaszłam w ciąże.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

22 maj 2010 - 09:45:04

Też uważam to za bzdurę, bo ile dzieci jest katowanych przez rodziców ze ślubem i wcale nie brali ślubu bo dziecko było w drodze. To wszystko zależy od ludzi, jak dziecko im przeszkadza to nie zależnie czy związek jest formalny czy nie.

Dziecko przed slubem a po;)))róznice

22 maj 2010 - 09:59:21

takie myślenie to chyba 200 lat temu było...
że dziecko bez ślubu to wstyd
co za głupie gadanie
aż się zdenerwowałam...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wymuszanie płaczem