Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Hybrydy SEMILAC opinie

7.04 o 12:10

dieta grejpfrutowa

6.02 o 8:44

calominal opinie

30.01 o 21:06

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Aktywne użytkowniczki

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 08:27:52

Wczoraj byłam z małą na zakupach i zaczepiła na jedna babka

-o jaka słodka...ile ma ??
-11 mc
-i jeszcze nie mówi ;o

to ile dzieci mają jak zaczynają mówić??
Moja mówi takie pojedyncze słówka tata,baba,daa,, itp nie jest to tak wyraźne ale jest ... i jak mówi co innego to jak sims jakby się ją posłuchało to na każde jej ,,słowo'' można podczepić do naszego...
i myślałam że to ok że dziecko w tym wieku tyle mówi ...a jak to jest u was??

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 08:45:52

u mnie synek rowniez ma 11miesiecy,ale slowka jakie wypowiada to tak jak u Twojej corci,papa,tata,mama,daj...itp.Moze tej babci o taki mowienie chodzilo?:)

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 08:46:22

To jest bardzo indywidualna sprawa...znam dziecko ktore ma roczek i mowi juz prawie pelnymi zdaniami a i znam takie ktore ma prawie dwa latka i zna tylko pare slow takze na to nie ma reguly:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 08:50:46

Mój synek ma 14 miesięcy i tez mówi tylko pojednyńcze słowa, na pewno nie zdania, ale za to bez problemu rozumie wszystko o co pytam, czy go proszę. Na twoim miejscu nie przejmowałabym sie tym, co ta babka mówiła. Twoja Malutka ma jeszcze sporo czasu żeby nauczyć się mówić :)

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 09:02:53

no właśnie też tak myślę ale ona mi wpoiła że powinna mówić całe zdania ale cóż ludzie to ludzie... każde dziecko jest inne i zaczyna mówić chodzić w innym czasie...

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 09:40:11

Cytat
Motylek09
Wczoraj byłam z małą na zakupach i zaczepiła na jedna babka

-o jaka słodka...ile ma ??
-11 mc
-i jeszcze nie mówi ;o

to ile dzieci mają jak zaczynają mówić??
Moja mówi takie pojedyncze słówka tata,baba,daa,, itp nie jest to tak wyraźne ale jest ... i jak mówi co innego to jak sims jakby się ją posłuchało to na każde jej ,,słowo'' można podczepić do naszego...
i myślałam że to ok że dziecko w tym wieku tyle mówi ...a jak to jest u was??

trzeba było powiedzieć ze biegle mówi jedynie w suahili, a polski jest trudniejszy i dopiero sie uczy;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 09:50:43

Cytat
netka_an
Cytat
Motylek09
Wczoraj byłam z małą na zakupach i zaczepiła na jedna babka

-o jaka słodka...ile ma ??
-11 mc
-i jeszcze nie mówi ;o

to ile dzieci mają jak zaczynają mówić??
Moja mówi takie pojedyncze słówka tata,baba,daa,, itp nie jest to tak wyraźne ale jest ... i jak mówi co innego to jak sims jakby się ją posłuchało to na każde jej ,,słowo'' można podczepić do naszego...
i myślałam że to ok że dziecko w tym wieku tyle mówi ...a jak to jest u was??

trzeba było powiedzieć ze biegle mówi jedynie w suahili, a polski jest trudniejszy i dopiero sie uczy;)

He he dobre :D Muszę koniecznie zapamiętać :)

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 09:57:29

Cytat
netka_an
Cytat
Motylek09
Wczoraj byłam z małą na zakupach i zaczepiła na jedna babka

-o jaka słodka...ile ma ??
-11 mc
-i jeszcze nie mówi ;o

to ile dzieci mają jak zaczynają mówić??
Moja mówi takie pojedyncze słówka tata,baba,daa,, itp nie jest to tak wyraźne ale jest ... i jak mówi co innego to jak sims jakby się ją posłuchało to na każde jej ,,słowo'' można podczepić do naszego...
i myślałam że to ok że dziecko w tym wieku tyle mówi ...a jak to jest u was??

trzeba było powiedzieć ze biegle mówi jedynie w suahili, a polski jest trudniejszy i dopiero sie uczy;)


hehe noo dobre:D następnym razem napewno tak jej powiem :D :)

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 10:19:55

no ,dobry text,zapamietam gdyby co;)

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 10:38:00

Ja mam takie wrażenie, że te spotykane na ulicy babcie to chyba od tego są żeby młodym mamom siać w głowach zamęt. Ile ja się nasłuchałam tych "dobrych" rad i głupich stwierdzeń. Najskuteczniejszą metodą odstraszania jest pokazać, że to nie "ona" jest tu ekspertem albo nawiązać do pewnego postępu w myśleniu o niektórych kwestiach.
Mam też takie spostrzeżenie, że jak jest już drugie dziecko i np.powiedzmy nie ma skarpetek na stopach w upalny dzień, to taka "babcia" czasami też dedukuje na zasadzie :o starszy żyje to młodszemu może też nic nie będzie. Ogólnie-przy drugim dziecku słyszę zdecydowanie mniej uwag-mają mnie chyba jednak od razu za doświadczona mamę:)

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 10:57:08

moj pierwszy syn jak mial 12-15 miesiecy mówił pięknie,zdaniami,nawet literke r bez problemu wymawial,a drugi ma juz 14 miesiecy i mówi tylko tata,papa,am i lalalal czyli niema reguły każde dziecko jest inne ma inne tępo rozwoju.

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 11:06:53

moja starsz corka miala rok i juz mowila znaczy seplenila ale juz szlo ja zrozumiec a syn w marcu skonczyl dwa latka a jedynie mowi mama ,tata , baba ale nic wiecej sie od nigo nie idzie dowiedziec:)

Roczne dziecko mówi??

14 maj 2010 - 11:15:54

Masz racje-z regóły takie dziecko powinno znać kilka wyrazów które wypowiada,często nie wyraznie.Mój synek ma 10 miesięcy i mówi mama,tata,baba,daj,ide i reszte po swojemu.A innymi osobami nie ma co sie przejmować bo przeważnie te osoby które nie miały do czynienia z małymi dziećmi mają najwięcej do gadania:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

syn nie zamyka oczu gdy śpi