Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:14:14

Witam mam maly problem mam 9miesieczna coreczke problem jest w tym ze mala chodz zje 240ml mleka to za 4h obudzi sie w nocy i znowu zje;/ co mozna dawac takiemu dziecku na noc aby lepiej spalo a przede wszystkim sie najadalo...Problem jeszcze jest w tym ze mala nie ma ani jednego zabka:(Jesli chodzi o jedzenie w dzien mala dostaje obiadki deserki chlebek z maselkiem kasze manne na sniadanko...A na noc dostaje mleko z 3 lyzeczkami kaszki ....i dlalej jej to nie wystacza..Jeszcze nie dawno przesypiala cale noce czasem sie budzilaa na jedno mleko ... a teraz 2 razy musze ja karmic i jeszcze wstaje duzo wczesniej i placze



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-07 08:27 przez agnieszka198725.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:17:41

kolacje jej daj noramlna,kasze na gesto z przeceranymi owocami czy co tam lubi :)

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:19:24

spróbuj dosypac jej kaszkę do mleka - ona dłużej zostaje w brzuszku... a może mała po prostu tęskni za tobą w nocy i potrzebuje kontaktu z Tobą!!
Moja córka przestała sie budzic w nocy dopiero jak miała 13 miesięcy, wczesniej tez sie raz budziła na mleko....a mojej koleżanki synek ma 15 miesięcy i budzi sie kilka razy w nocy...nie ma reguły...
co do ząbków - to może dziąsła ją bolą i przez to też się budzi,,,
trzymaj się cieplutko

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:21:30

9 mc dziecko powinno już jeść dużo innych produktów niż tylko mleko nie dziwie się że jej to nie wystarcza... zupki ,kaszki,przecierki...nic nie szkodzi ze nie ma ząbków do kaszki zupki czy przecieru nie potrzeba zębów

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:23:16

Ale ona w dzien je zupki kasze manne owocedeserki chlebek sek w tym ze jak dostaje mleko na noc z 3 lyzeczkami kaszki to sie budzi bo jest nie najedzona

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:26:57

A kaszki bobovita lub nestle? moja ma 1,5 roku a na kolacje je talerz kaszki mleczno-ryżowej i śpi do rana ale ja nie miałam problemu nigdy gdyż moja mała od urodzenia spała dobrze całą noc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-07 08:27 przez elka_kulpa.

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:28:23

wiesz co moja corka jak miała 6 miesiecy juz jadła dosłownie wszystko a wieczorkami mleko.Moze poprostu sprobuja dawac wiecej jedzenia w ciagu dnia. a na noc do mleka dodawac kaszke bedie gestsza:)
A jezeli nie zapytaj swojego pediatry,pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-07 08:28 przez Ania23071982.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:29:22

Spróbuj dać jej więcej kaszki do mleka, żeby jedzenie stało się bardziej pożywne. Ja mam 14 miesięcznego synka i od jakiś 3 miesięcy budził się w nocy po kilka razy i nie wiedzieliśmy dlaczego (na noc zjadał 240 ml z kaszka) i spróbowałam ugotować mu na noc normalny grysik i teraz zjada 260 ml takiego grysiku i śpi ładnie do samego rana, bo w końcu nie jest głodny.

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:36:00

ja miałam tak samo tyle ,że moja była płacząca i do 1 roku życia praktycznie nie przespała nocy ,może z jakimiś wyjątkami i dopiero po 1 roku przesypia ale jak idą zęby to znowu się zaczyna także może nie koniecznie chodzi o jedzenie ,tak jak któraś napisała - malutka może wstawać "do ciebie" :)

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:38:00

Tylko ze jak dam jej butelke w lozeczku z mlekiem zje 240ml znowu to odrazu zasypia ja w nocy karmie ja w lozeczku wiec mysle ze raczej to nie to tym bardziej ze jeszcze do nie dawna spala cale noce a zaczela je przesypiac do 2 miesiaca;/

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:39:54

Cytat
nusia83
Spróbuj dać jej więcej kaszki do mleka, żeby jedzenie stało się bardziej pożywne. Ja mam 14 miesięcznego synka i od jakiś 3 miesięcy budził się w nocy po kilka razy i nie wiedzieliśmy dlaczego (na noc zjadał 240 ml z kaszka) i spróbowałam ugotować mu na noc normalny grysik i teraz zjada 260 ml takiego grysiku i śpi ładnie do samego rana, bo w końcu nie jest głodny.
Nusia a myslisz że mojemu mogłabym dać taki zwykły grysik? Bo wieczorem dostaje 180 mleka z kaszką (więcej nie chce zjeść) i po 2 - 3 godz pobudka :/ a potem co godz :(((( moze jak bym mu grysik dała to by było ok :) Tylko od kiedy można ?

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:42:42

więc może nie mieć jeszcze unormowanego czasu spania czy całą noc czy nie ,każde dzieciątko jest inne. a może będą jej szły ząbki skoro mówisz ,że jeszcze nie ma.i mogło jej się coś przestawić na np. 3 miesiące ,że akurat wstaje a póżniej znów będzie spała ładnie.nie potrafię ci powiedzieć czemu tak jest bo nie znam twojej dzidzi ,po swoim dziecku wiem ,że wszystko jest możliwe czasami śpi 2 mce bez budzenia się a póżniej tydzień budzi się po 2 razy w nocy ...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:47:17

Cytat
wiolka_m_21
Cytat
nusia83
Spróbuj dać jej więcej kaszki do mleka, żeby jedzenie stało się bardziej pożywne. Ja mam 14 miesięcznego synka i od jakiś 3 miesięcy budził się w nocy po kilka razy i nie wiedzieliśmy dlaczego (na noc zjadał 240 ml z kaszka) i spróbowałam ugotować mu na noc normalny grysik i teraz zjada 260 ml takiego grysiku i śpi ładnie do samego rana, bo w końcu nie jest głodny.
Nusia a myslisz że mojemu mogłabym dać taki zwykły grysik? Bo wieczorem dostaje 180 mleka z kaszką (więcej nie chce zjeść) i po 2 - 3 godz pobudka :/ a potem co godz :(((( moze jak bym mu grysik dała to by było ok :) Tylko od kiedy można ?

Wiolu ja podałam pierwszy raz zwykły grysik dopiero jak mały skonczył rok, ale to dlatego że ja gotuje mu go na zwykłym mleku (1,5%). Mały nie ma problemów z trawieniem, brzuszek go nie boli, nie ma problemów z kupką i nie tyje, więc wiem, że mogę mu to spokojnie podawać. Nie wiem jak w przypadku młodszych dzieciaczków.

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 08:56:31

moja na noc dostaje 180 czasami 210 ml ale tyle rzadko wypija i śpi całą noc ,ale znam chłopca który jak miał 1,5 roku to wypijał 4-5 butelek 250 ml i jak wypił 5tą dopiero zasypiał nigdy po 3ech hehe

i moja córka nigdy nie piła mleka zagęszczanego kaszką bo jak była mniejsza zrobiłam jej bo chciałam żeby się najadła więcej i spała dobrze to póżniej miała zatwardzenie .... dlatego dostaje same mleczko i nie dużo bo była przyzwyczajona do dawki 150 ml i więcej nie piła ,teraz już jak pisałam 180 zje.

Mleko to za mało!!!!!!Pomocy:(

07 maj 2010 - 09:02:47

Mój mały choć ma dopiero niespełna 6 miesięcy od początku przejawiał objawy ogromnego głodu :) Mleczko mamy było za mało, podawaliśmy bebilon HA, dostał wysypkę i dostał nutramigen. Potem odstawiliśmy, bo to nie była skaza. Od 2 miesiąca lekarka kazała dosypywac łyżeczkę kleiku ryzowego, bo się nie najadał. Nie ma nadwagi, jest typowym chudzielcem ze znakomitą przemiana materii, niedowagi też nie ma. Należy pamiętać o 'głodnych dniach' ale one trwają kilka dni do tygodnia góra, więc spróbuj jak jak może. Mały przesypiał całe noce od kiedy skonczył 1,5 miesiaca od 21 do 6 rano. Ze strachu że niedojada dokarmiałam go w nocy ok 12. Po 4 miesiącu zaczełam podawac kaszkę 'Samczny sen' z bananami, brzoskwiń i moreli nie trawi w zadnym posiłku więc tylko ta została, jest jeszcze wieloowocowa ale po 9, ale Ty mozesz podac i tą :) Sprawdziła się rewelacyjnie, na noc wypija 210 z 6 łyżeczek kaszki i śpi ładnie, w nocy jak się przebudzi dostaje wodę i jest ok. Są jeszcze inne kaszki na noc, moze spróbuj, bo dzidzia moze tak samo jak mój miec doskonała przemianę materii, my się najeżdziliśmy z tym do AM żeby w końcu się dowiedzieć, że to ta materia i będzie głodny i trzeba mu dawać by zaspokoić głód i zapewnić spokojny sen wiecej i gęściejsze, a niektóre produkty wczesniej wprowadzić. Stad ten kleik po2 miesiącu już :)

Przeprasam za chaotycznośc ale piszę z małym na kolanach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

superkowa sentencja