Obecnie rozmawiamy o:

Roleta okienna

gorący temat

Samochód.

1 minutę temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 13:41:29

Do nas wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany ,,ROCZEK'' zaproszenia rozdane miejsca w restauracji zamówione kreacja księżniczki się szyje...msza w kościele też już dawno zaklepana.... nic tylko czekać


no właśnie msza jak to jest u was bo pytałam na jednym forum o wzmiankę w zaproszeniu o mszy a one na mnie naskoczyły że piszę o roczku a robię chrzest bo nigdy nie słyszały o mszy i błogosławieństwie na roczek hmmm ja znam to od lat i ja i moja mama babcia itp miałyśmy takie uroczyste msze...to jest coś podobnego do chrztu dziecko ubiera się na biało daje się coś zielonego świeczka chrzestni ....
zawsze myślałam że wszędzie praktykuje się roczki w kościele

a jak to jest u was??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-04 13:42 przez Motylek09.

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 13:44:04

nie słyszałam o tym
no chyba, ze ktos jest mega wierzący;)

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 13:44:08

bo to nie w każdym regionie tak jest... U mnie też się tak robi, ale ja swojej córce nie robiłam w kościele...

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 13:45:35

Cytat
dasich
nie słyszałam o tym
no chyba, ze ktos jest mega wierzący;)


mega wierzący to raczej nie my:) u nas jest to odpierane prawie jak chrzest:)

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 13:47:41

Nie znam tego zwyczaju, u nas takiego czegoś się nie robi, nawet nie wiem czy jak bym poszła do księdza to by to zrobił.

Sto lat!!! dla małego Motylka i udanej imprezki.

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:17:51

moja córeczka miała zamówioną msze na roczek, myślę że nie trzeba być mega wierzącym, zresztą albo się wierzy albo nie, co to za określenie "mega wierzący"???
i była msza a później imprezka w domu :)

my na pierwszą rocznicę ślubu też mieliśmy msze zamówioną

[embed_image aeca56b6410c4ced45d31ada119b2239]
[embed_image abba50d256d5c81a4e97537beace808f]
[embed_image f8add59c4bc9addb9766e5730286f138]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-04 14:19 przez magdalena1.

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:21:45

U mnie w wojewodztwie nie ma tego zwyczaju i pierwszy raz o takim tu przeczytalam:)
Owszem czasem widzi sie ze rodzice robia na roczek imprezke i msze w intencji dla dziecka ale to jest zwykla msza zamowiona na ktorej wyczytuje sie tylko imie dziecka i w takiej intencji odprawiona jest msza ale bez zadnych wiekszych tam ubiorow,kwiatow,itp.w sumie tak samo jak w kazdej innje intencji o powodzenie na maturze czy egzaminach itp.
ps.tak samo jak z okazji roczku mozna zamowic msze za dziecko i bez okazi zwyczajnie o powodzenie w zyciu:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-04 14:22 przez elwira151.

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:22:50

u mnie na śląsku to normalne

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:26:09

Cytat
elwira151
U mnie w wojewodztwie nie ma tego zwyczaju i pierwszy raz o takim tu przeczytalam:)
Owszem czasem widzi sie ze rodzice robia na roczek imprezke i msze w intencji dla dziecka ale to jest zwykla msza zamowiona na ktorej wyczytuje sie tylko imie dziecka i w takiej intencji odprawiona jest msza ale bez zadnych wiekszych tam ubiorow,kwiatow,itp.w sumie tak samo jak w kazdej innje intencji o powodzenie na maturze czy egzaminach itp.
ps.tak samo jak z okazji roczku mozna zamowic msze za dziecko i bez okazi zwyczajnie o powodzenie w zyciu:)

no pewnie że tak, taką msze można zamówić zawsze, nie tylko na roczek, ale żeby było bardziej uroczyście to się tak robi, a dodatkowo modlitwa za dziecko nie zaszkodzi przecież. A ubierać nie trzeba jakoś nie wiadomo jak odświętnie, normalnie poprostu.

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:27:54

Cytat
fafelek
u mnie na śląsku to normalne
Dokładnie ! na śląsku to normalne :D

elwira151 to nie jest normalna msza. Taką normalną mszę można sobie zamawiać co roku na urodziny i wtedy będzie tylko wyczytane imię, a roczek to dzieciaczki idą ubrane na biało i o ile się nie mylę ksiądz błogosławi czy coś. Tak jak mówiłam, u nas tak się robi, ale osobiście w tym nie uczestniczyłam, bo stwierdziłam, że się obejdzie bez tego :D

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:30:57

tak tak dokładnie jest uroczyste błogosławieństwo z rodzicami i chrzestnymi

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:35:54

Cytat
Motylek09
tak tak dokładnie jest uroczyste błogosławieństwo z rodzicami i chrzestnymi

wiem, wiem. Dlatego to nie jest normalna msza, tylko taka kolejna wyjątkowa i też jedyna w życiu :D
Sto lat Maluszkowi :)

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:36:43

Ja zamawiałam Mszę na roczek dla swojego synka ,byli chrzestni ,a potem zrobiłam w domu skromny poczęstunek .
Myślę ,że to jest każdego indywidualna decyzja ,bez względu na miejsce zamieszkania .

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:38:24

nigdy nie słyszałam o czymś takim... ale nie jestem ze Śląska :)

Roczek w Kościele

04 maj 2010 - 14:39:30

Cytat
Judy_ta
Cytat
fafelek
u mnie na śląsku to normalne
Dokładnie ! na śląsku to normalne :D

elwira151 to nie jest normalna msza. Taką normalną mszę można sobie zamawiać co roku na urodziny i wtedy będzie tylko wyczytane imię, a roczek to dzieciaczki idą ubrane na biało i o ile się nie mylę ksiądz błogosławi czy coś. Tak jak mówiłam, u nas tak się robi, ale osobiście w tym nie uczestniczyłam, bo stwierdziłam, że się obejdzie bez tego :D

to zależy od księdza, bo u nas jest taki że robi wszystko na odpiernicz więc tylko wyczytał imie dziecka, ale jeśli jest to bardziej uroczyście zrobione to jeszcze fajniej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

obgryzanie paznokci