Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 19:37:46

Cześć
Chciałam się Was poradzić bo chociaż mam już troje dzieci to pierwszy raz zetknełam się z tym problemem. Mój półtoraroczny synek bez przerwy wspina się na parapet i usiłuje otwierać okno. Próbowałam juz wielu rzeczy żeby go tego oduczyć ale nic nie skutkuje. Może wy macie jakieś pomysły.

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:00:03

moje dziecko też włazi na parapet i nie mogę go oduczyć:( albo skacze z łóżka na głowę

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:01:18

Witaj w klubie :D moj synek też miłośnik parapetów :D
w piątek kupiłam klamki do okien i balkonów z zamkiem :D mogę być już spokojna że Robercik nie otworzy sam okna. Klamkę można zablokować w pozycji zamkniętego okna lub uchylonego.

Przewaliłam całe allegro w poszukiwaniu tych klamek, w sklepie kosztują one 37zł za sztukę, na allegro w dziale dzieci 19,90zł ale po całym dniu poszukiwań znalazłam po 10,50zł :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-26 20:03 przez CHRUPEK.

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:14:00

Oj kochana uważaj. Mojej koleżanki synek 2 latka właśnie w tydzień temu wypadł z okna z 2-go piętra, całe szczęście w nieszczęściu było takie ze pod oknami rosły krzewy i zamortyzowały upadek. Ku ogólnemu zaskoczeniu nic mu się nie stało ale na oknach już są zabezpieczenia

Cytat
CHRUPEK
Witaj w klubie :D moj synek też miłośnik parapetów :D
w piątek kupiłam klamki do okien i balkonów z zamkiem :D mogę być już spokojna że Robercik nie otworzy sam okna. Klamkę można zablokować w pozycji zamkniętego okna lub uchylonego.
Przewaliłam całe allegro w poszukiwaniu tych klamek, w sklepie kosztują one 37zł za sztukę, na allegro w dziale dzieci 19,90zł ale po całym dniu poszukiwań znalazłam po 10,50zł :D

SUPER, POLECAM!!!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:17:59

o matko

ja bym chyba skoczyła za dzieckiem.

Dziś dostałam info że klamki wysłane kurierem i jutro pewnie będą więc zamontuje je i będę miała chociaż o to spokojną głowę :D Będę mogła też zostawić u małego uchylone okno na noc i będę spać spokojnie że nie przekręci klamki i nie wypadnie. Jeszcze nie ma siły przekręcić klamki jak jest zamknięte okno bo one się dość cięzko ruszają ale jak jest uchylone okno to już łatwiej je przekręcić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-26 20:19 przez CHRUPEK.

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:24:36

A nie lepiej np usunąć wszystko spod okien co umożliwia dziecku wejście na parapet? U nas w domu chocby chciał ,oczywiście jak bedzie większy to nie da rady bo w całym domu po prostu nie mamy nic pod oknami :) mam młodsze rodzeństwo...mama tak wykombinowała i tak ju7ż zostało :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:27:39

u nas to nic nie dało bo Robert sam podsuwa sobie stolik pod okno i podziwia jak samochody jeżdzą i dzieci biegają bo pod blokiem mamy przedszkole, teraz jest powiększane i ciągle coś jeździ jak nie koparki to dźwigi, betoniarki itp wiec Robert sobie podsuwa stolik i ogląda - chociaż Robert na parapet nie wchodzi ale własnie na krzesełka, stoliki itp rzeczy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-26 20:29 przez CHRUPEK.

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:46:11

Dzieci mają takie pomysły że nam by do głowy nie przyszły, a koleżanka zostawiła synka w łóżku śpiącego i dopiero jak usłyszała za oknem krzyk ludzi doszło do niej co się stało. Była w takim szoku że nie mogła na nogach się utrzymać żeby zejść na dół. Dobrze że była w domu jej matka bo zaraz wezwała karetkę. Teraz boi się go zostawić samego nawet na minutę, nawet jak śpi siedzi przy nim mimo iż mają już zabezpieczenia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 20:54:40

wcale się nie dziwie

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 21:42:13

Też bym musiała zastanowić się nad tymi klamkami do okien,bo mój syn również wchodzi na parapety i podziwia widoki.Mieszkamy na 4 piętrze,jest ciepło i okna są uchylone.Muszę cały czas go kontrolować

Groźna pasja

26 kwi 2010 - 21:46:15

uffffffffffffff mieszkam na parteze... NISKIM:) całe szczescie bo u nas łózko stoi pod oknem bo inaczej nie ma jak ustawic

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Groźna pasja

28 kwi 2010 - 11:09:57

Wczoraj doszła paczka z klamkami :D od razu zamontowałam i mam spokój :D

Groźna pasja

28 kwi 2010 - 12:22:04

Mój synek ma 21 miesięcy i też tak robi .
Najgorsze jest to że wchodzi na wersalkę skacze po niej biega albo wchodzi na pufe , na stolik w swoim pokoju.Na szczęście jeszcze nie padł ale muszę mieć oczy wokół głowy.Kiedyś siedział na swoim autku jezdziku które musiał wtargac na wersalkę .Coraz wiecej zaczyna wymyślać ale co poradzić trzeba pilnować :) Najbardziej lubi też klucze i drzwi ale jeszcze nie dosięga do klamki więc ma problem z otwieraniem:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Groźna pasja

28 kwi 2010 - 12:36:45

no mi się nie udało upilnować ostatnio i spadł pisałam o tym w wątku ROZCIĘTA WARGA, ZŁAMANY ZĄB http://forum.szafka.pl/52/503885.html

zweryfikowana
Posty: 697
Ostrzeżenia: 1/5

Groźna pasja

28 kwi 2010 - 12:51:48

ja też tak miałam ))) dziewczynki do teraz przysuwają sobie do okna pufy,a jak zabieram to konia na biegunach i na nim stają ,jednak ja nie pracuję i pilnuję ,sprawdzam ciągle co robią ,ale jak były kiedyś pod opieką mojej teściowej to moja 3 letnia wtedy córcia wyszła u niej na balkon (sama otworzyła i wyszła ) podczas jego remontu gdy nie bylo balustrady ,w domu była teściowa i szwagierka...duży pokój łączony z kuchnią -babcia w kuchni ,szwagierka niewiem co robiła ...w każdym razie dostała od nich po tyłku ..chodź moim zdaniem to one zasłużyły na tego klapsa bardziej ....a mnie to poprostu ścięło z nóg gdy sobie ją wyobraziłam a jeszcze kilka miesięcy później miałam sen że wypada z tego balkonu...leży ...szok..a co do kluczy to już miałam z nimi dwa razy tak że się zamknęły w swoim pokoju na klucz bo znalazły ...panika byla..oj...ale po wielu tłumaczeniach i kilkunastu minutach stania pod drzwiami udało im się otworzyć więc wywarzanie ani ślusarz nie był potrzebny ))))



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-28 12:58 przez milena_decor.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zauroczenie prawda czy mit??