Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Hiszpania

wczoraj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kiedy będzie mówić???

31 mar 2010 - 21:01:44

Witam
Moja Córeczka ma 16 miesięcy i jeszcze nic nie mówi...
Czasami wyrwie jej się ma-ma-ma itp... Resztę mówi ale po swojemu...

Stąd moje pytanie: Kiedy Wasze Skarby zaczęły mówić???

Kiedy będzie mówić???

31 mar 2010 - 21:13:47

Mój syn ma prawie 20 miesięcy i też wyrwie mu się czasem mama.Coś bełkocze po swojemu ale to tylko tyle.Też jestem ciekawa

Kiedy będzie mówić???

31 mar 2010 - 21:14:28

Pierwsze mama i tata usłyszałam od córci w wieku około 7-8 mies.Potem stopniowo co jakiś czas dochodziło nowe słowo np. baba,bum bum,dziadzia..itp.Około 1,5 roku córcia zaczeła powtarzać dużo słów.Teraz ma 2 latka i mówi bardzo ładnie,całymi zdaniami,zna wiele piosenek i wierszyków na pamięć.Nastąpiło to u niej bardzo szybko jak miała jakieś 20 mies.
Twoja cócia ma dopiero 16 mies. wiec myślę ze niedługo zacznie coraz wiecej mówić,to tylko kwestia czasu.
A jakby coś było nie tak ,zawsze można poradzić sie jakiegoś logopedy.
Ja też czekałam aż córcia zacznie mówić do mnie zdaniami,a stało się to dosłownie w momencie.Nawet nie zauważyłam kiedy:)
Jeśli Twoja córeczka wszystko rozumie co do niej mówisz to powinno byc wszystko w porządku i w najbliższym czasie poszerzy jej się zakres słów.Pozdrawiam
Bardzo ważne jest też to czy czytamy naszym dzieciom,czy dużo do nich mówimy.Na własnym przykładzie moge powiedzieć że jest to bardzo ważne,gdyż widze ogromną różnice odkąd kilka razy dzinnie czytam coś córeczce i gdy dużo jej opowiadam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-31 21:16 przez anka599.

Kiedy będzie mówić???

31 mar 2010 - 21:34:41

nie martwcie sie mój synek też długo nie mówił, ale jak już sie nauczył to papla jak nakręcony.Jeszcze będziecie prosić o chwilkę ciszy:):)

Kiedy będzie mówić???

31 mar 2010 - 21:42:08

Moja córka też ma 16 miesięcy, mówi pojedyncze słowa (mama, tata, baba, czapka, kotek, picie, buty, lala itp. itd. - dziwny zestaw ;) Też jestem ciekawa kiedy będzie mówić zdaniami. Nie mogę się doczekać, tym bardziej że pewnie będzie nawijać jak nakręcona, bo od początku była bardzo komunikatywna ;)

Kiedy będzie mówić???

31 mar 2010 - 23:06:47

Nie ma się czym martwić. Kazde dziecko jest inne i jedno szybciej mowi, inne szybciej chodzi itp. "Mój" mały pieknie całymi zdaniami mowil jak miał niespełna 2 latka... "moja" mała natomiast w wieku 2 i pół roku zaczela ladnie mowic... :) Dziewczynka nie mowila nic, procz "ma-ma" "ta-ti" do 3 roku zycia.. teraz ma 3 i pół... nie ma chwili, aby nie mowila ;)


Oczywiscie ważne tez, aby z dzieckiem cwiczyc, duzo mu czytac, uczyc piosenek, wierszyków... ;) puszczanie baniek, picie przez słomke, dmuchanie zupy/piórek itp., robienie "dzióbków", cwiczenia jezykiem itp. pomaga cwiczyc jezyk:)

I wazne zeby dziecko gryzło, a nie wszystko na "ciape" ;) czy w kosteczki itp. :)

Oczywiscie to nie przyspieszy, ale w przyszłosci pomoze w uniknieciu wady wymowy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-31 23:11 przez 19aga87.

Kiedy będzie mówić???

01 kwi 2010 - 08:43:16

Dziękuje Wam za wypowiedzi ;)
Nikt już się nie wypowie???

Kiedy będzie mówić???

01 kwi 2010 - 09:46:05

mój synek ma 5 miesięcy i można już usłyszeć "mama", "tata", "da", "ala", "ola" "ga" czasami łączy sylaby.. :) To dzięki temu że bardzo dużo do niego mówimy. Czytam dużo książek maluchowi i bardzo lubi słuchać. A poza tym nie ogląda TV.. :) Pozdrawiam mamuśki

Kiedy będzie mówić???

01 kwi 2010 - 10:40:18

Mój synek ma 20 miesięcy.Też niewiele mówi.Dużo po swojemu.Najczęściej tata,mama,baba,na dziadka gaga.Pozatym wiele innych słów .Cierpliwie czekam aż zacznie mówić wiecej .Jestem pewna że będzie z niego gaduła bo teraz strasznie dużo papla w swoim języku:)

Kiedy będzie mówić???

01 kwi 2010 - 11:33:37

mój Maciuś ma 22 miesiące i tez niewiele mówi dopiero teraz zaczyna się rozkręcać,

Kiedy będzie mówić???

12 kwi 2010 - 17:59:03

moja córcia Oliwcia skończyła 20 miesięcy i jak do tej pory jej ulubione słowa to tata, mama, baba, dziadzia to takie odkąd skończyła roczek, ostatnio nauczyła się ciocia, mamy pieska ajaksa to do niego asia mówi, jest jeszcze pare słów które ona po nas powtarza a jak jej coś nie wyjdzie to wtedy albo woła tata albo mama. ale przy tym jest tak pocieszna, a myślę że trzeba trochę cierpliwości bo każde dziecko rozwija się indywidualnie

Kiedy będzie mówić???

12 kwi 2010 - 18:28:44

nie ma sie czym martwić......nie porównuj z innymi,kazdy dzieciaczek ma swój czas na wszystko....


za jakis czas bedziesz chciała zeby choć na chwilke przestała mówić,ja to juz mam! pytam synka czy go buzia nie boli a on mi:
"nie ! i język tez nie!"
a ma 2lata i 3m-ce!

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

Kiedy będzie mówić???

13 kwi 2010 - 08:58:52

no mój ma 2.5 roku i wogółe nie chce gadac tylko po swojemu mówi a ma-ma to mu wychodziło w tamtym roku a teraz nie chce i już

Kiedy będzie mówić???

13 kwi 2010 - 09:10:37

mój starszy synek zaczął mówić mając 3,5 latka,mówił mama ,tata wcześniej ale pozatym bardzo mało,natomiast młodszy synek w czerwcu skończy 2 latka,i mówi już dużo,powtarza wyrazy,jak się mówi do niego to zaczyna już odpowiadać 2 wyrazami,i mówi wyraznie więc wszystko zależy od dziecka

Kiedy będzie mówić???

13 kwi 2010 - 10:02:37

ja usłyszalam pierwszy raz mama w dzień kiedy skończył 6 miesiecy i tak trajkotał już cały dzien.Szybko zaczał mówić i teraz buzia bu sie wogóle nie zamyka ma juz prawie 5 lat i mnie czasem juz uszy bolą i na parwde nie da się go słuchac,nie ma sekundy,zeby cos nie gadał.Mojej siostry córka skończyła w styczniu 2 lata i do tej pory mówi tylko mama, tata ,baba ,dziadzia.Woli mówić coś jak mmm hmmm jak cos chce.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

niebieska karta