Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

10 mar 2010 - 17:49:42

mam pytanko-ile mówią i co wasze maluszki...mój ma 14mies.i mówi :mama,tata,halo,am i po swojemu-dużo sygnalizuje biorąc mnie za rękę i pokazuje co chce...bo mam tu sąsiadkę której wnuk będzie miał za tydzień roczek i ona się chwali że mówi np.tata halo, baba am,kotek miau,dziadzia piwo (razem a nie jako osobne wyrazy)...i jakoś tak mi trochę trudno w to uwierzyć bo koleżanki mają synków prawie dwu-letnich i oni właśnie tyle mówią. No a jak to jest u was? Wiem że to zależy od dziecka ale przeważnie dzieci w podobnym wieku zaczynają wykonywać te same czynności.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

10 mar 2010 - 17:54:01

mój jak miał 14 m-cy tez tak mówił... szybko przyswajał nowe słowa,powtarzał wszystko,a teraz ma skończone 2 lata i mówi płynnie ,wyraźnie całymi zdaniami :mówi wiersze tuwima,"czyta " krótkie ksiązeczki,dyskutuje ,ma takie hasła ze szok!!! ostatnio mi powiedział: "co mama sie martwisz?";(to chyba u babci usłyszał...)
... ale to wszystko zależy od dziecka ! na razie nie ma sie czym zamartwiać a już w ogóle nie porównywac!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-10 17:55 przez gato30.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

10 mar 2010 - 18:08:03

Moja córcia bardzo mało mówi,tzn powinna chyba więcej :( Ja ją rozumiem bo dużo mówi w swoim jezyku,ale obca osoba nie bardzo.Pomimi iz bardzo duzo do niej mówie.
Siostra mojego meża podobno trajkotała jak katarynka mając roczek.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

10 mar 2010 - 18:08:48

Moja córeczka w tym wieku też mówiła tylko pojednyńcze wyrazy,ale znała ich dość sporo.Teraz ma 2 latka i mówi praktycznie wszystko,całymi zdaniami,śpiewa już piosenki i mówi wierszyki które ją nauczyłam.
Kejsi0782 nawet nie zauważysz kiedy synuś zacznie mówic do Ciebie pełnymi zdaniami...ja też czekałam na ten moment.Doczekałam sie mniej wiecej jak córcia skończyła 1,5 roczku.Twój synek ma jeszcze czas,nie ma sie co martwić.Słyszałam też o tym ze chłopcy pózniej zaczynają mówić,choć doskonale wszystko rozumią,

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

10 mar 2010 - 18:09:41

mojej koleżanki córka jak miała ok.1,5 roku to też tak gadała "jak stara maleńka" no ale mówią że niby dziewczynki szybciej zaczynają...ja się nie martwię bo na wszystko przyjdzie czas tylko się zastanawiam czy to co ta babcia mówi to ile w tym prawdy ??? ;)

Cytat
anka599
Moja córeczka w tym wieku też mówiła tylko pojednyńcze wyrazy,ale znała ich dość sporo.Teraz ma 2 latka i mówi praktycznie wszystko,całymi zdaniami,śpiewa już piosenki i mówi wierszyki które ją nauczyłam.
Kejsi0782 nawet nie zauważysz kiedy synuś zacznie mówic do Ciebie pełnymi zdaniami...ja też czekałam na ten moment.Doczekałam sie mniej wiecej jak córcia skończyła 1,5 roczku.Twój synek ma jeszcze czas,nie ma sie co martwić.Słyszałam też o tym ze chłopcy pózniej zaczynają mówić,choć doskonale wszystko rozumią,



ja wiem,wiem później to będę marzyć żeby przestał trajkotać jak to było przy starszej córce haha :)))

no i ja się absolutnie nie martwię tylko zastanawiam czy tak jest na prawdę bo ten mały będzie miał dopiero roczek i że tyle mówi ( sąsiadki wnuk)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-10 18:13 przez kejsi0782.

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

10 mar 2010 - 18:34:13

Cytat
kejsi0782
mam pytanko-ile mówią i co wasze maluszki...mój ma 14mies.i mówi :mama,tata,halo,am i po swojemu-dużo sygnalizuje biorąc mnie za rękę i pokazuje co chce...bo mam tu sąsiadkę której wnuk będzie miał za tydzień roczek i ona się chwali że mówi np.tata halo, baba am,kotek miau,dziadzia piwo (razem a nie jako osobne wyrazy)...i jakoś tak mi trochę trudno w to uwierzyć bo koleżanki mają synków prawie dwu-letnich i oni właśnie tyle mówią. No a jak to jest u was? Wiem że to zależy od dziecka ale przeważnie dzieci w podobnym wieku zaczynają wykonywać te same czynności.

Bardzo możliwe że tyle mówi nasza ma 9 mc i mówi tata,baba,am,daj itp. Wszystko zależy od dziecka od naszej sąsiadki syn gdy miał 1,5 to podszedł do mnie i mówi patrz ,,kowbajn'' jedzie. a mi kopara opadła;)

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

10 mar 2010 - 20:05:23

mój synek właśnie skończył rok i mówi mama tata dada baba kaka,wyrywa mu się czasami klamka, kap kap tzn że chce do okna a wieczorem jak wchodzimy do łazienki i mówi kap kap to oznacza że już czas na kąpiel. Mówi jeszcze kul kul to na piłkę lub koła, cycy dzidzi mniam mniam, i nie.;powie jak robi kotek piesek krówka i kaczka. Jak chce żeby włączyć radio to bardzo wyraźnie mówi gra i pokazuje na radio. No i chyba jak każdy chłopczyk w tym wieku na auto mówi brum brum



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-10 20:09 przez mloda165.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 13:04:42

Moja córeczka ma 1,5 roczku i mówi prawie wszystko. Umie liczyc do 10 (czasem sie myli), zna kilka wierszyków z podpowiedziami, wie kiedy powiedzie dzien dobry, dowidzenia, dziękuje itp. zna dni tygodnia ale oczywiście nie wie jaki jest dzień :). Klepie strasznie i buzia jej sie nie zamyka. Nigdy nie mówiła po swojemu i nie gaworzyła a jak skończyła rok to się zaczęło na cełego i chyba teraz nadrabia.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 13:11:05

moja córka też zaczęła mówić wcześnie teraz ma cztery lata a buzia jej się nie zamyka, ale natomiast mój syn w maju skończy dwa lata i bardzo mało mówi, czasami to się trochę boję

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 13:40:29

Całkiem możliwe że tyle mówi,są różne dzieci.Ale są i różni rodzice i dziadkowie:po prostu się chwalą że ich dzieci czy wnuki są mądrzejsze od innych dzieci w tym wieku.Wg mnie nie ma co się zasanawiac ile tak naprawde mówi ten chłopczyk,on może ładnie mówić a np. Twój synek może umieć coś innego lepiej robić:)

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 14:11:17

Mój syn ma skończony roczek nie dawno i też mówi mniam mniam, brum brum, mama,baba,am, bam, niema, daj, zapytany jak robi piesek i kotek robi po swojemu jeszcze troszkę hau hau i miał.W różnym wieku dzieci zaczynają mówić te słowa więc myślę że wszystko jest możliwe ale nie którzy faktycznie się zgadają i przesadzają w przechwalaniu się co ich to dziecko nie opowiada

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 14:30:50

mój synek ma 1,8miesięcy i mówi mama,tata,baba,kot,niema,nic,kaka,brumbrum,am-to jego jedzenie,parę dni temu zaczął wyraznie mówić guma,smok,chodz,masz,daj,bociań,pies,kot,na muche mówi musza,chleb,pić,tam,sam,zaczyna wymawiać trudniejsze wyrazy,czasem coś wymówi ale nie umie powtórzyć,dużo sygnalizuje po swojemu,idzie mu coraz lepiej,mój starszy synek troszkę mówił też w tym wieku,pózniej sie zaciął i zaczął mówić mając 3,5 rokumówi już ładnie,ale wszystkiego jeszcze nie potrafi wymówić a ma teraz 3,8miesięcy,więc przychodzi czas na każde dziecko, ale widzę że ten młodszy dużo się uczy od starszego i łatwiej mu to przychodzi,ma lżejszą mowę,więc myślę że to zależy od dziecka



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-17 18:59 przez evitka27.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 16:47:59

Oli ma 21 mies. Gdy skończył roczek też zamartwiałam się, czy aby nie powinien mówić więcej....
W pewnym momencie zaczął mówić całymi zdaniami! Dosłownie z dnia na dzień i teraz buzia mu się nie zamyka :))))))
Wszystko w swoim czasie Mamuśki :)

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 17:08:04

Nie ma się czym martwić .Mój synek ma prawie 20 miesięcy i według mnie mówi bardzo mało.
tata,mama,baba,koń,kaka,gaga tzn dziadek lub gaga (Lady Gaga) am,brum.itp
Wyrywało mu się kilka razy dziadek,babcia,ciocia.Naśladuje różne zwięrzeta.
Mówi też ksysiek lub ksiusiu na swojego kuzyna:) Śmieszne jest to że w swoim jezyku mówi bardzo dużo ,zagaduje do każego nie tylko do swoich bliskich tylko nikt nie bardzo umie zrozumieć co ten słodki jezyk:) znaczy

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

15 mar 2010 - 17:17:21

Cytat
ARTEMIS_999
Moja córeczka ma 1,5 roczku i mówi prawie wszystko. Umie liczyc do 10 (czasem sie myli), zna kilka wierszyków z podpowiedziami, wie kiedy powiedzie dzien dobry, dowidzenia, dziękuje itp. zna dni tygodnia ale oczywiście nie wie jaki jest dzień :). Klepie strasznie i buzia jej sie nie zamyka. Nigdy nie mówiła po swojemu i nie gaworzyła a jak skończyła rok to się zaczęło na cełego i chyba teraz nadrabia.
kurcze jestem w szoku jak pani córeczka wiele potrafi
mój synek ma 17miesięcy i niewiele tego jest,tylko mama tata,brum brum papa,nie, tak,baba i dalia ładnie mu wychodzi-siostrzyczka ma tak na imie
a tak to po swojemu tylko ja go rozumiem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NOWY DZIDZIUŚ