Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

transportery taśmowe

19 minut temu

sprawdzony stomatolog

23 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

16 mar 2010 - 10:08:03

Cytat
ARTEMIS_999
Moja córeczka ma 1,5 roczku i mówi prawie wszystko. Umie liczyc do 10 (czasem sie myli), zna kilka wierszyków z podpowiedziami, wie kiedy powiedzie dzien dobry, dowidzenia, dziękuje itp. zna dni tygodnia ale oczywiście nie wie jaki jest dzień :). Klepie strasznie i buzia jej sie nie zamyka. Nigdy nie mówiła po swojemu i nie gaworzyła a jak skończyła rok to się zaczęło na cełego i chyba teraz nadrabia.

U mnie było dokładnie tak samo.
Mój synek kiedy skończył roczek potrafił powiedzieć już krótkie zdania.
Znał wiele słów, podstawowe kolory itp, liczyć też nauczył się szybciutko :)
Mówił bardzo wyraźnie.
Ale ja sama od początku mówiłam do mojego synka pełnymi zdaniami - mało kiedy zdrobniale.
Także w tym też coś może być, bo maluszek przyzwyczaja się szybko do słów :)
Poza tym każde dziecko jest inne - nie ma co porównywać.
Moja siostra np. ma dwie córy.
I pamiętam, że jedna wszystko robiła znacznie, ale to znacznie szybciej od drugiej :)

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 16:36:16

Dokładnie każde dziecko jest inne, a chłopcy ponoć później mówią, choć pewnie to też nie jest regułą. Siedzę z córką w domu i nie mam wiele obowiązków poza zabawą i opieką nad nią, więc i mam czas uczyć ją i czytać pewnie to wiele daje. Ona nie lubi bawić się z dziećmi w jej wieku woli 2-3 lata starsze. Nie lubi się bawić zabawkami, woli czytać, malować, ewentualnie słuchać muzyki i układać puzle oczywiście wszystko ze mną i strasznie to męczące.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 17:11:18

7 mies i ba ba ba, ła ła ła i łe łe łe :) 24 h na dobe :p

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 17:15:07

Cytat
ARTEMIS_999
Dokładnie każde dziecko jest inne, a chłopcy ponoć później mówią, choć pewnie to też nie jest regułą. Siedzę z córką w domu i nie mam wiele obowiązków poza zabawą i opieką nad nią, więc i mam czas uczyć ją i czytać pewnie to wiele daje. Ona nie lubi bawić się z dziećmi w jej wieku woli 2-3 lata starsze. Nie lubi się bawić zabawkami, woli czytać, malować, ewentualnie słuchać muzyki i układać puzle oczywiście wszystko ze mną i strasznie to męczące.

Czytanie dzieciom bardzo dużo daje :)
Przyswajają sobie nowe słowa i szybciej uczą się mówić pełnymi zdaniami :)
Poza tym czytanie ćwiczy wyobraźnię :)))

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 17:48:18

Cytat
Cassabuu
7 mies i ba ba ba, ła ła ła i łe łe łe :) 24 h na dobe :p

hehe dobre

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 19:34:30

to zależy od dziecka,moja córka ma prawie 2 latka i mowi tylko ''baba,mama,am,ee '' , może sie rozgada jeszcze heehh

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 19:55:03

Moja Ada tez niezbyt duzo mowi tzn mama tata itd choc czasami wydaje mi sie ze skupila sie na uczeniu czegos innego.. bo czasami to nawet tego nie mowi... siada wsrod zabawek mowi cos do nich -bawi sie ...
dzis np wyciagnela a wlasciwie wypadlo 10gr z kieszenie mojego meza wziela... i poszla do swojego pokoju wskazujac na skarbonke lukasz poszedl sciagnal i wrzucila.. zdziwiona bylam ale tez bardzo dumna... nie raz biore jej skarbonke wyciagam monety by wrzucala... hm... ale skad wiedziala ze akurat ''to'' nalezy tez tam wrzucic...

duzo strasznie duzo rozumie... dzis np ... poszlam sie zalatwic i znalazla gdzies meza olowek ...i porysowala sciane zdenerwowalam sie krzyknelam ze nie ladnie zrobila... przytulila mnie jakby chciala przeprosic... poweidzialam jej zeby tak wiecej nie robila....

duzo bardzo duzo do niej mowie nawet gdy siedze na szafce wystawiam ciuchy.... to ona siedzi i sie bawi... i mowie do niej podchodzi zaglada smieje sie jak akurat ogladam wasze pociechy:)

niesamowite uczucie.... nie wiedzialam ze bycie mama moze byc tak piekne... i nie zaluje zadnej decyzji...

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 21:32:36

Tak to bardzo ważne żeby do dziecka duzooo mówić.Ja też dużo do córci mówiłam a teraz to jej się buzia nie zamyka.To był dosłownie moment jak zaczeła mówić..tak z dnia na dzień.Teraz to mówi jak stara malutka:)

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 mar 2010 - 23:03:57

Myślę że może tyle mówić :) Moja mama twierdzi że jak ja miałam rok to już składałam proste zdania ("mama daj" itp.). Ale nie wiem ile w tym prawdy ;)
Moja córka ma teraz 15 miesięcy i mówi same pojedyncze słowa: mama, tata, baba, dzidzia, kot, kotek, kółko, kulka, różne kaka, kwakwa, am, papa, akuku, miau, hau hau, tup tup, poza tym dużo próbuje powtarzać, np. jak miała 10 miesięcy to spodobało jej się słowo "pudełko", ale szybko je zapomniała.
Przypomniało mi się jeszcze lala, buty, "kukułuka kuka" :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-18 08:28 przez majka51.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

18 mar 2010 - 09:03:52

A ja pamiętam jak córcia miała jakieś 14 mies. i chodziliśmy nad rzeczkę to zawsze zamiast woda mówiła:dyda.
Natomiast buty to były:buba.Ale wydaje mi się że robiła to troszke specjalnie bo ja jej zawsze powtarzałam prwidłowo i mówiłam do niej że zle mówi i ją poprawiałam.A jak przestałam zwracać uwage na te słowa to w przeciągu kilka dni zaczeła móić poprawnie:)

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

18 mar 2010 - 10:12:48

no a dzisiaj z rana usłyszałam ta ta ta ta ta :) oczywiście każde "TA" w innym tonie :))) hihihihihi ...

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

18 mar 2010 - 11:43:13

A mój ma rok i trzy miesiące i w nie mówi tylko czasami wyrwie mu się mama lub tata,ale za to bardzo dużo rozumie i jak coś chce to podchodzi bierze mnie za rękę i prowadzi tam gdzie chce.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 kwi 2010 - 08:51:53

Cytat
dalusia
Cytat
ARTEMIS_999
Moja córeczka ma 1,5 roczku i mówi prawie wszystko. Umie liczyc do 10 (czasem sie myli), zna kilka wierszyków z podpowiedziami, wie kiedy powiedzie dzien dobry, dowidzenia, dziękuje itp. zna dni tygodnia ale oczywiście nie wie jaki jest dzień :). Klepie strasznie i buzia jej sie nie zamyka. Nigdy nie mówiła po swojemu i nie gaworzyła a jak skończyła rok to się zaczęło na cełego i chyba teraz nadrabia.
kurcze jestem w szoku jak pani córeczka wiele potrafi
mój synek ma 17miesięcy i niewiele tego jest,tylko mama tata,brum brum papa,nie, tak,baba i dalia ładnie mu wychodzi-siostrzyczka ma tak na imie
a tak to po swojemu tylko ja go rozumiem

Moja chrześnica też ma tak na imię, niestety mój synek jeszcze nie potrafi wymówic jej imienia. Wszystko w swoim czasie ;) Póki co i tak rozumiemy się bez słów ;P

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 kwi 2010 - 11:42:07

Moja Jula (11 maj )skończy 2 lata,koło roku już mówiła pojedyńcze słowa mama,tata,baba, takie proste, rozumieć to doskonale wszystko kuma już od 9 miesiąca, a teraz od jakiegoś czasu to się jej buzia nie zamyka, poprostu pepla jak nakręcona, oczywiście jeszcze niezbyt super wyrażnie,ale ma dopiero 2 lata,czasem jak chce obejrzeć jakiś film, albo jak rozmawiam przez telefon to chyba jak na złość papla i opowiada mi wszystko z całego dnia.Oczywiście te nicenzuralne słowa też jej pięknie wyrażnie wychodzą, bo nie ukrywam że zdarzy nam się w domu zakląć, a ona chłoniewszystko jak gąbka,i nawet wie w jakim momencie go użyć!Prawda jest taka że każde dziecko ma swój trbyb i wg niego się rozwja, nic nie przyspieszymy i na siłe nie nauczymy.Mój chrześniak prawie 4 lata,mówi gorzej i mniej wyrażnie niż moja Jula, więc przykładów można podawać mnóstwo,a każdy brzdąc jest inny, i niema co się sugerować.

ILE MÓWIĄ WASZE DZIECI

17 kwi 2010 - 16:31:35

Nasza mała ma 18 mcy, mówi podstawowe mama, tata, baba, dzadza, brum brum , catetko (ciasteczko) i kilka innych podstawowych, na każde dziecko przyjdzie pora:))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NOWY DZIDZIUŚ