Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wymuszanie płaczem

18 lut 2010 - 19:35:30

Witam wszystkie mamy! Do tej pory nie miałam problemu z moja 18miesieczą córcią, lecz od pewnego czasu zauważyłam, że nauczyła się wymuszać wszystko płaczem...staram się być konsekwentna i jej nie ulegać ale sa momenty kiedy mam dość jej płaczu i krzyków lub kiedy zanosi się od płaczu zupełnie bez powodu, że ulegam :/
Ostatnio np gdy dałam jej jabłko zaczęła nim pluc po dywanie więc jej zabrałam bo doszłam do wniosku, że nie chce go i powiedziałam, że tak nie wolno no i wtedy się zaczęło... jak juz pisałam ma 18 miesięcy i nie da sie oduczyć pieluch, próbowałam na wszelkie sposoby i brałam do łazienki z nocnikiem jak sama szłam i wszystko jest dobrze dopóki ma pieluche to usiądzie i się śmieje ale jak tylko ściągnę pieluchę to się zaczyna płacz...
Nie wiem już co robić, nie chce żeby była rozpieszczona i myślała, że jej wszystko wolno ale zajmuje się nią całymi dniami sama i nie mam już siły na kolejne płacze...pomóżcie

wymuszanie płaczem

18 lut 2010 - 20:24:43

Wiem, że to trudne ja mam 2 letnią córeczkę i też wymuszała płaczem najlepiej nie reaguj, ja przestałam i nie robi już tego, daj sobie tydzien i zobaczysz jaki rezultat bedzie:)

<moderacja> Proszę nie pisać wielkimi literami na forum



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-22 18:19 przez moderator.

wymuszanie płaczem

18 lut 2010 - 21:18:06

Witam.Również jestem mamą 18 miesiecznej córci:)i 4 miesiecznej.Starsza też urządza ,,histerię"płacze i krzyczy,wygina się i kładzie na podłogę gdy coś jej się coś nie spodoba.Oczywiście na samym początku myślałam że jest zazdrosna o siostrzyczkę chce zwrócić na siebie uwagę ale teraz gdy minęło już trochę czasu i obserwacji z mojej strony wiem że tak nie jest.Jest bardzo opiekuńczą kochającą siostrą naprawdę tak małe dziecko okazuje b.dużo miłości dla niej.Nie wymusza nic i jest b.grzeczna wtedy gdy ja karmię maleństwo,przewijam czy poprostu zajmuję się i bawię z nią.Wniosek wypływa sam nasze dziewczynki poprostu zrozumiały że są zupełnie odrębnymi istotkami i próbują coś osiągnąć wyłącznie dla siebie w taki sposób płacząc i robiąc coś niedobrego doskonale wiedząc że tak się nie powinno postępować.Również uważam że nie powinno się zwracać uwagi na ogromną histerię bez powodu,krócej te grymasy trwają a z czasem myślę że znikną.Taki okres w ich życiu.DAMY RADĘ choć czasem jest ciężko.SERDECZNIE POZDRAWIAM MAMY TAKICH MAŁYCH KSIĘŻNICZEK I JE RÓWNIEŻ I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI.

wymuszanie płaczem

18 lut 2010 - 21:24:32

Ja równiez niekiedy przez to przechodzę.Córcia obecnie ma 2 latka,około 1,5 roku też miała taki okres że dużo krzyczała,płakała ale nie zwracałam na to uwagi.Teraz juz rzadziej jej się to zdarza.Po każdej z takich akcji konsekwentnie brałam ją na kolana i mówiłam że jak bedzie ciagle płakała to nie będę z nia rozmawiała ani się z nią bawiła i,jak się uspokoi to wtedy może przyjść do mnie,następnie odładałam ją na łóżko bądz fotel żeby się wypłakała,wyciszyła i pózniej przychodzła,przytulała się i było ok:)
Co do pieluch moja po każdym spaniu sika na nocnik bez problemu,ale w ciągu dnia nosi pieluche bo często zapomina wołać że chce siku,jak jest zajęta zabawą,więc czekam do lata żeby puścić ją w samych majteczkach i może wtedy zachce jej się wołać:)
Również mam małego synka który ma pół roczku,ale odkąd się urodził, córcia jakby złagodniała.Wie że przy braciszku trzeba być ciszej jak śpi i ona to rozumie.Ale czasem troszkę psoci jak bardzo chce na siebie zwrócić uwagę.Staram sie z nią spędzać dużo czasu,przytulać,bawić i wtedy już jest dobrze.Wiec myślę że u Waszych córeczek też to minie,tylko jeszcze trzeba troszkę czasu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-18 21:29 przez anka599.

wymuszanie płaczem

18 lut 2010 - 22:49:52

to aż boli jak mały szkrab płacze.....ale uwierz mi,wystarczy kilka razy być twardym i mała zobaczy że to nie sposób....
moja córcia już się nauczyła.ale bywało tak,że wychodziłam z pokoju jak robiła cyrk,udawałam że nie widzę problemu.
teraz wymusza na dziadku,babci-ale ze mną już tak nie próbuje.
a jeśli chodzi o nocnik.spokojnie-to nie maszyna,że w tym wieku musi i już.powoli :)))

wymuszanie płaczem

20 lut 2010 - 09:10:47

Dzięki mamusie za rady. Mam nadzieję, że jakoś mi się uda to wytrzymać, chociaż dzisiaj znowu było darcie jak tatuś musiał wyjść z domu...na krok by go nie opuszczała :) ciekawe co będzie jak ja będę musiała iść do pracy, mam nadzieję że babci tego nie będzie robić :)

wymuszanie płaczem

20 lut 2010 - 09:27:31

witam ja tez mam taki problem ale z roczna córeczka tak ja skończyła rok niechce spac sama w łóżeczku jak ja tylko tam połoze jest wielki krzyk i płacz nie wiem co sie stalo bo tak od zawsze ladnie spała sama w dzien i w nocy no i teraz czasem uspie ja na rekach przeloze do lozeczka ale za to w nocy się budzi i krzyczy na caly dom az ja wezme do nas do lozka moze któraś z mam miała podobnie i wie co robić ???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-20 09:28 przez marzenkahihi.

wymuszanie płaczem

20 lut 2010 - 14:39:06

Oj widze ze nie jestem sama:)wlasnie przed chwila byl wielki krzyk bo mamusia nie pozwolila dotykac pralki.Poplakala,pokrzyczala i jej przeszlo:)ale powiem ze jest mi bardzo trudno jak ona tak strasznie krzyczy ale bardzo dobrze wiem ze ja nic nie boli tylko ona chce zwrocic na siebie uwage.
Ale czasami Amelia bez powodu zacznie plakac np.jak siedzi na fotelu mysle ze to przez zeby(trzonowe) tydzien temu mialam tak ze Amelka zasnela a za godzine obudzila sie z wielkim placzem wiec podejrzewam ze to zeby albo koszmary ale czy takie male dziecko moze miec koszmary?
A co do nocnika to tez nie usiadzie bez pampersa moze dlatego ze sie zrazila?Amelka jak miala 9miesiecy dostala od babci nocnik kolezanka mowila zeby jej teraz nie sadzac bo sie zrazi ale jej nie sluchalam i teraz sie zastanawiam czy miala racje,kiedys zrobila siusiu i kupke do nicnika a teraz nie usiadzie no moze w pampersie to tak ale bez nie ma mowy:)czekam na lato i bedziemy sie uczyc:)

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

wymuszanie płaczem

20 lut 2010 - 14:54:53

witam mamusie az sie usmiechnelam jak to przeczytalam ja jestem po studiach pedagogicznych i moja corcia tez sie tak zachowuje jak wasze, nie wychowuje ja ksiazkowo, wychowuja ja tak jak wychowali mnie moi rodzice, ale tez wszystko wymusza placzem narazie tłumacze jej wszystko i mowie ze to nie jest dobre wyjsc aby cos osiagnac, wyjasniema jej wszystko i czasami sie uada a czasami wyje jak dzika jak cos chce:), jesli chodzi o siusianie to zrobi tylko po nocy na nocnik a w ciagu dnia nie chce ostatnio nawet stwierdzilam ze puszcze ja w samych majteczkach po domu to moze jak sie zesiusia to zrozumie ale nic natrzymywalam ja co godzine a ona nie robila na nocnik szla w kat i tam robila w majty najgorsze jest to ze te mokre majtaski jej nie przeszkadzaly wiec znow wrocilismy do pieluszki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-20 14:55 przez pokrzywa7.

wymuszanie płaczem

07 mar 2010 - 08:18:06

Jak tak czytam was dziewczyny to dochodzę do wniosku,że wszystkie dzieci 1,5-2 latka tak mają.Mój syn ma 19 miesięcy i tak od ponad miesiąca zaczął wymuszać wszystko płaczem,kopać różne przedmioty itp.Owszem,próbuję,przeczekać ten"szał",ale niekiedy się tak nie da i ulegam.Wydaję mi się jednak,że to taki buntowniczy okres i mu to przejdzie.

wymuszanie płaczem

07 mar 2010 - 08:27:52

Musisz przestać reagować na jej płacz, bo doprowadzisz do momentu kiedy dziecko najmniejszą rzecz będzie wymuszało na Tobie. Wyrządasz sobie tym krzywdę i dziecku też. Dziecko powinno być posłuszne i wiedzieć, że nie wszystko może być tak jak zapragnie. Pamiętaj też,że zmiany na brak reakcji nie powinnaś wprowadzać tylko u siebie lecz u bliskich, którzy przebywają z córeczką.

Trzymaj się i mam nadzieję,że mała szybko nauczy się,że nie wszystko można mieć na już :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co zrobić, kiedy dziecko z ADHD jest gnębione przez nauczyciela i nie chce chodzić do szkoły ?!!