Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nóżki szpotawe w kolanach

05 lut 2010 - 19:34:25

Witajcie

dzisiaj jestem po wizycie kontrolnej u ortopedy. Moja córcia ma roczek (3 lutego ur) i już od 2 miesięcy chodzi samodzielnie i miałam zgłosić się z nią do ortopedy na sprawdzenie czy wszystko ok... Lekarz był pod wrażeniem zwinności i umiejętności chodzenia mojej córeczki ale powiedział ze ma szpotawe kolanka:( i chociaż mówi że to delikatne, to jednak się zestresowałam:(... Bibi wstała pierwszy raz na nóżki jak miała 6 miesięcy, później szybko zaczęła chodzić koło mebli i koniec 10 miesiąca już zaczęła chodzić (teraz tańczy, kuca, biega).. NIGDY nikt jej nie prowadzał ani nie pomagał chodzić... I zastanawiam się co się stało że ma te "szpotawe kolanka"???
Może któraś w Was miała podobny problem i doświadczenie? Od czego to i co mogę zrobić? Czy Bianka będzie miała proste nóżki?

Lekarz powiedział że powodem jest to że tak szybko zaczęła chodzić i że to minie - ale mam mieszane uczucia...
Proszę Was o rade...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Nóżki szpotawe w kolanach

05 lut 2010 - 19:47:58

u nas było to samo i po paru miesiącach minęło teraz jest wsio ok z nóżkami
pilnuj tylko by siadała z prostymi nogami

Nóżki szpotawe w kolanach

05 lut 2010 - 19:53:43

Cytat
CHRUPEK
u nas było to samo i po paru miesiącach minęło teraz jest wsio ok z nóżkami
pilnuj tylko by siadała z prostymi nogami

jak z prostymi nogami? Tj żeby miała wyprostowane nóżki przed sobą? Bo mi już ktoś mówił że ma siadać na krzyżaka...
CHRUPKU , a musiałaś podawać jakąś witaminkę lub jakieś buty?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Nóżki szpotawe w kolanach

05 lut 2010 - 19:58:50

Jak siado to po turecku albo z prostymi nogami (przed siebie), żadna inna pozycja. Nic mu nie dawałam nie kupowałam żadnych butów. Pilnowałam tylko żeby nie koślawił nóg jak siada i jest już ok, do tego mały nabrał nawyku siadania w prawidłowej pozycji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-05 19:59 przez CHRUPEK.

Nóżki szpotawe w kolanach

05 lut 2010 - 20:37:18

Ja mam takie:) a zaczełam chodzić dopiero jak miałam 16 miesięcy.... byłam taka gruba,dopiero jak mam mnie odchudziła to zaczęłam:) ale z tym da się żyć:) Alicia Silverstone też ma takie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-05 20:37 przez wiolka_m_21.

Nóżki szpotawe w kolanach

10 lut 2010 - 12:45:58

Cytat
wiolka_m_21
Ja mam takie:) a zaczełam chodzić dopiero jak miałam 16 miesięcy.... byłam taka gruba,dopiero jak mam mnie odchudziła to zaczęłam:) ale z tym da się żyć:) Alicia Silverstone też ma takie:)

:) :) :)

Nóżki szpotawe w kolanach

10 lut 2010 - 12:47:50

Nóżki po prostu są lekko wykrzywione na zewnątrz od wysokości kolan:) "Profesjonalna nazwa" na krzywe nóżki:)

Nóżki szpotawe w kolanach

11 mar 2010 - 09:48:25

profesjonalna nazwa to koslawość kolan jedni mają mała wade i szybko sie leczy inni jak moj syn juz dwa lata leczony ma nadal problem:(jesli wada jest niewielka nie ma sie czym martwic

Nóżki szpotawe w kolanach

11 mar 2010 - 09:52:41

moja mała już jakiś czas chodzi i jak tak na nią patrzę to mam wrażenie że ona ma dokładnie takie kolanka jak ja:) może ja też mam "szpotawe kolanka":) a podobno mam baaardzo zgrabne nogi;)
Trochę śmiesznie to wygląda jak Bianka tak szeroko chodzi:) - Uspokoiłyście mnie:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

LISTOPADOWE MALUSZKI 2009