Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

6 minut temu

dieta organizacja

21 minut temu

przestrzeganie diety

38 minut temu

zalety diety pudełkowej

52 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trzymanie główki....

20 sty 2010 - 09:41:25

Mam pytanie do mam. Jak to było z trzymaniem główki u Waszych dzieci jak były mniej więcej w wieku mojego małego:) Bo mam problem a minowicie mój 3 miesięczny synek,jak go położe na brzuszku podnosi główkę tak MAX na 5 cm i to tylko na chwilę. Wszyscy mówią że na jego wiek to bardzo mało i powinien już wysoko ją podnosić i długo trzymać. Ale jak trzymam go pionowo to bardzo dobrze ją trzyma i tylko ją asekuruję. I nie wiem właśnie czy powinnam zacząć się martwić i wybrać do lekarza:/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Trzymanie główki....

20 sty 2010 - 09:44:31

każde dziecko rozwija się we własnym tempie, jeśli masz jakieś wątpliwości to skonsultuj to na najbliższej wizycie lekarskiej.

Trzymanie główki....

20 sty 2010 - 09:55:11

uważam ,że jak podnosi tyle główke to juz sukces mojej kolezanki syn nie podnosił głowy bo popostu mu sie nie chciało a teraz zasuwa jak mały motorek wszedzie go pełno nie przejmuj sie tym tylko jak najwięcej go kładz na brzuszek a napewno pokaże mamie ,ze potrafi dłużej a tymbardziej przeciez to jeszcze maluszek jest :)

Trzymanie główki....

20 sty 2010 - 09:56:36

Według mnie nie powinnać się na zapas zamiartwiać.Każde dziecko jest inne.Moja córeczka jak byłą w jaego wieku to też nie chciała zabardzo podnosić główki,nie lubiała wogóle na brzuszku leżećale z czasem się to poprawiło.Raz podnosiła lepiej raz gorzej.A synek ma obecnie pół roczku i lubi unosić główkę, szczególnie jak ma przed sobą zabawki.Jak już pisałam..Każde dziecko jest inne.Jeśli masz wątpliwości to porozmawiaj z lekarzem jak będzisz na szczepieniu.

Trzymanie główki....

20 sty 2010 - 10:07:22

nic sie nie martw- juz byl taki temat- i ja tez sie tam wpisalam, bo moja mala miala to samo, na brzuszku nie chciala a w pionie idealnie, ale moja mala to kawal baby i poprostu ciezko jej było, - wszystko bedzie dobrze u nas juz czas siadania a zrobienie foczki na brzuszku to zaden problem- wiec daj czas swojemu malcowi:)

Trzymanie główki....

20 sty 2010 - 22:51:44

Cytat
wiolka_m_21
Mam pytanie do mam. Jak to było z trzymaniem główki u Waszych dzieci jak były mniej więcej w wieku mojego małego:) Bo mam problem a minowicie mój 3 miesięczny synek,jak go położe na brzuszku podnosi główkę tak MAX na 5 cm i to tylko na chwilę. Wszyscy mówią że na jego wiek to bardzo mało i powinien już wysoko ją podnosić i długo trzymać. Ale jak trzymam go pionowo to bardzo dobrze ją trzyma i tylko ją asekuruję. I nie wiem właśnie czy powinnam zacząć się martwić i wybrać do lekarza:/

powiem ci jak było z moją Bianeczka - w wieku 2,3 miesięcy w ogóle nie podnosiła główki a jak kładłam ją na brzuszku to strasznie płakała. 4 miesiąc trochę podnosiła ale nie wystarczająco i skierowano mnie na REHABILITACJE... strasznie to przeżyłam ale na pierwszej rehabilitacji ten gość który miał ćwiczyć z moją córeczką powiedział że mam jej dać czas i nie przychodzić do niego pomimo wskazań.. Tak zrobiłam - 5 miesiąc -z dnia na dzień podniosła główkę tak wysoko że prawie oderwała klatkę od podłoża i oderwała rączki w bok... od tego momentu leżała TYLKO na brzuszku (innej pozycji nie akceptowała) i zawsze wzbita bardzo wysoko z rękoma w bok:) bez podpórki... Mówiliśmy o niej że jest żywą reklamą lotu;) tok było do momentu aż usiadła.. Mała ma tak silny kręgosłup że lekarka mówi że pierwszy raz widzi takie cudo:)
Więc może nie martw się i daj synusiowi czas:)

Trzymanie główki....

22 kwi 2010 - 12:39:07

Cześć, a podkładasz mu zgięte rączki pod klatkę piersiową, żeby miał podparcie ? (zob. zdjęcie mojego maluszka). Byliśmy jakiś czas temu u pani pediatry neurolog i poleciła właśnie tak robić. Dziecko wówczas chętniej leży na brzuszku i wyżej podnosi główkę. pozdrawiam

Trzymanie główki....

22 kwi 2010 - 12:57:12

Według mnie nie powinnas się martwic, dziecko jezlei jest zdrowe i rozwija sie prawidłowo powinnas byc szczesliwa. Jak Chrupek wspomniał kazde dziecko inaczej się rozwija i ma swoj czas.Moja corka ma 2,7 miesiaca i mowi mało w porownaniu z innymi dziecmi ale nie martwie się bo wiem ze ma swoj język i czas do 3 roku zycia.Takze obserwuj malenstwo,fotografuj,kameruj i ciesz się .:) bo to ta szybko mija..:) pozdrawiam
ps. porozmawiaj z lekarzem o swoich watpliwosciach:)) zeby siebie uspokoic,:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-22 12:58 przez Ania23071982.

Trzymanie główki....

25 maj 2010 - 11:42:55

byłam w takiej samej sytuacji jak Ty. podczas wizyty u pediatry specjalisty lekarz zauważył,że synek słabo podnosi główkę w tej pozycji, i powiedział : "coś jest nie tak " . bardzo się przestraszyłam,gdyż tak jak i Wy uważałam,że każde dziecko ma własne tempo. Lekarz powiedział,że najlepiej udać się do specjalisty od mięśni. Jednak ja zlekceważyłam to. Zapomniałam. Przy następnej wizycie u tego lekarza znów to samo, z tym ,że synek słabo siada, i znów " coś jest nie tak, proszę o kontrole lekarza neurologa " , tym razem poszłam do niego.
Doktor po oględzinach małego, wywiadzie rodzinnym, i obserwacji godzinnej synka stwierdził OSŁABIONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE. co mnie przeraziło? powiedział tak : " kalekom nie będzie,ale będzie opóźniony " ich uszkodzenie mogło nastąpić podczas porodu, przy niedotlenieniu jakie wystąpiło,albo jest to wada wrodzona. Zalecił rehabilitację prywatną. Cena tej rehabilitacji jest kosmiczna, nie stać mnie żeby trzy razy w tygodniu(przez 3miesiące) płacić po 100zł. w dodatku musiałabym z synkiem jeździć autobusem, bo nie mamy auta. rehabilitacja refundowana pierwszy wolny termin ma dopiero w październiku. obie opcje są niewygodne. sama staram się jak mogę aby synek rozwijał się prawidłowo, niestety czynności takie jak siadania, raczkowanie, stanie będzie wykonywał w opóźnionym tempie. teraz żałuję,że nie posłuchałam lekarza wcześniej i nie kontrolowałam rozwoju maluszka tak jak powinnam.

Trzymanie główki....

25 maj 2010 - 11:57:56

Moja niunia też ma 3 miesiące i z podnoszeniem główki dobrze sobie radzi. Pamiętaj że przy kładzeniu dziecka na brzuszku rączki powinny być blisko siebie, wtedy dziecku jest łatwiej się podpierać. Może też przed oczami machaj dziecku grzechotką żeby zachęcić do podniesienia główki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak dziecko siada?