Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

słowo mama

13 sty 2010 - 17:45:28

moja córeczka ma prawie 9 miesięcy od pewnego czasu woła mama, ale tylko gdy jest jej źle, nie chce spać, uderzy się lub nie może sięgnąć zabawki, wydaję mi się że wie o co chodzi bo ostatnio gdy tak zawołała i przyszedł do niej mąż to zaczęła głośno płakać i znów krzyczeć mama i gdy ja przyszłam to się uspokoiła i zaczęła uśmiechać, znajomi się śmieją że woła tylko gdy jest jej źle (bo w innych wypadkach nawet powtórzyć nie chce) mówią że kojarzę jej się z czymś złym, jest mi z tego powodu bardzo przykro bo nigdy nie skrzywdziłam mojego maleństwa, może to i głupie ale już sama nie wiem

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 2/5

słowo mama

13 sty 2010 - 18:06:24

Moja ma 7 mc i woła tata taka wdzięczność :)

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

słowo mama

13 sty 2010 - 18:06:39

no chyba żle myślisz.woła mama bo jak jej żle to tylko ciebie potrzebuje i jak mówisz uspokaja sie.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

słowo mama

13 sty 2010 - 18:28:17

mój też tylko "tata" i "tata"...ale kto w nocy wstaje i jeść daje??? oczywiście MAMA ale żeby powiedział a gdzie tam...czasami jak mówi am am to mu wyjdzie ale to tak tylko przy okazji ;(((

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

słowo mama

13 sty 2010 - 18:49:19

Julia też mówi am i da jak coś chce

słowo mama

13 sty 2010 - 19:02:51

Moje dziecko oczywiście też mówi tata a mama własnie tak jak piszesz jak je coś zaboli albo się uderzy i zaczyna płakać, zaznaczam że ma 10 miesięcy.Więc nie przejmuj się a wręcz możesz być dumna,że szuka bezpieczeństwa u Ciebie a znajomi chyba nie mają dzieci skoro opowiadają takie głupoty, lub też zazdroszczą, że dziecko czuje się bezpiecznie w twoich ramionach w momentach bólu itp.

słowo mama

13 sty 2010 - 19:30:55

moja córcia też ma prawie 9 miesięcy i dziś wypowiedziała pierwsze słowo: TATA było mi trochę przykro ale też i się wzruszyłam bo to w końcu kolejny postęp w życiu naszej córci i tak jak u większości mam jak coś sobie zrobi albo czasem jej tylko na moment zniknę z oczu to zaraz w płacz, no cóż muszę poczekać na wypowiedziane słowo MAMA...
a Ty nie słuchaj tych głupot, dziecko w Twoich ramionach czuje się bezpieczne i dlatego w momentach kiedy coś sobie zrobi czy jest jej źle wie że mamusia zawsze ją przytuli i uspokoi:)

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

słowo mama

13 sty 2010 - 19:35:18

Moja ma 10 miesięcy i mówi i mama i tata :D

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

słowo mama

13 sty 2010 - 19:39:16

mojej też się czasem zdarzy dziadzia i powtarza baba ale tylko za kimś ;-)

słowo mama

13 sty 2010 - 20:28:20

Mój synek 21 stycznia kończy 18 miesięcy i na wszystko mówi tata,baba,i takie swoje utworzone wyrazy:)
a Mama powiedział kiedyś jak wróciłam z pracy bo wczesniej na tak długo się ze mną nie rozstawał ,teraz zdarzy sie że powie ale raczej słyszę Kaka bo mąż mówi do mnie po imieniu...:) Więc pare razy usłyszałam Mama :) Myślę że to że dość często zwracam się do męża Tata spowodowało że synek przyswoił to słowo łatwiej...

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

słowo mama

13 sty 2010 - 21:27:00

moja miała 6 miesiecy jak powiedziała mama a teraz gada juz duuzo ale w koncu ma 1.5 roku:)

słowo mama

13 sty 2010 - 21:35:45

moja córcia pierwsze słowo powiedziała MAMA, jak miała 7-8 mc, pozniej baba, dada i dopiero tata:) teraz ma 17 mc i juz bardzo duzo mówi, a najlepsze gdy leci Lagy GAGA to wała gaga i gaga :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

słowo mama

14 sty 2010 - 00:24:32

Cytat
Bubileczek
moja córeczka ma prawie 9 miesięcy od pewnego czasu woła mama, ale tylko gdy jest jej źle, nie chce spać, uderzy się lub nie może sięgnąć zabawki, wydaję mi się że wie o co chodzi bo ostatnio gdy tak zawołała i przyszedł do niej mąż to zaczęła głośno płakać i znów krzyczeć mama i gdy ja przyszłam to się uspokoiła i zaczęła uśmiechać, znajomi się śmieją że woła tylko gdy jest jej źle (bo w innych wypadkach nawet powtórzyć nie chce) mówią że kojarzę jej się z czymś złym, jest mi z tego powodu bardzo przykro bo nigdy nie skrzywdziłam mojego maleństwa, może to i głupie ale już sama nie wiem

Moim zdaniem nie masz powodu do zmartwień i źle interpretujesz zachowanie córeczki. Powinnaś być dumna i się cieszyć, bo gdy ona woła "mama" to nie dlatego ze jej sie to źle kojarzy, tylko dlatego że szuka w Twoich ramionach ukojenia i spokoju. Bo przy tobie czuje sie bezpieczna i wie ze ja ochronisz. To piękne jak takie maleństwo potrafi takimi właśnie gestami pokazać ze nas kocha i ze jestesmy dla niego najwazniejsze. Więc uśmiechnij sie i nie zamartwiaj bo dla córeczki jestes calym światem :))

słowo mama

14 sty 2010 - 23:41:02

a moja ma 11 miesiecy i mowi baba, dziadzia, czasami jej sie uda tata...ale mama ani razu nie powiedziala:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gaworzenie 1 stopień wtajemniczenia przy trudnej sztuce mowy :)