Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

10 sty 2010 - 22:53:06

Drogie mamusie,ostatnio ktoś obserwujący mojego synka zadał mi pytanie "może on jest przełamany?'',od razu do internetu zajrzałam i kurcze zszokowałam się,bo opisane tam były przeróżne zachowania dzieci które były "przełamane" i się przeraziłam bo moj synek też tak się zachowuje:/Chodzi mi tu o ciągły płacz(szczególnie przy położeniu na wznak),kopanie wiercenie sie,niechec do zasypiania i jedzenia(choc to tez mozna tlumaczyc zabkowaniem).Słyszalam ze dziecko mozna "ustawic" i tam w internecie wyczytalam jak niektore panie sie wypowiadaly ze faktycznie to pomaga.Jest ponoc wiele metod zeby sprawdzic czy faktycznie dziecko jest przelamane,jednak musi to zrobic i ewentualnie "naprawic"jakis znachor,bo zwykli lekarze to pewnie by wysmiali:/Kurcze sama nie wiem co mam o tym myslec-czy to sa jakies wymysly czy co?czy ktras z mam spotakala sie z czyms takim??

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

10 sty 2010 - 23:02:22

hym moja babcia dużo razy nastawiała "przełamane" dzieci, mówiła że to czy dziecko jest przełamane sprawdza się w następujący sposób

dotyka się lewą dłonią dziecka prawej nóżki i odwrotnie, jeżeli dziecko płacze przy tym, widzisz że dziecko to boli tzn że jest przełamane

głowy bym se za to uciąć nie dała, ale spróbować nie zaszkodzi

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

10 sty 2010 - 23:08:34

Własnie tak tez pisalo w internecie i sama z ciekawosci sprobowalam dzis przy kapieli nie na sile, delikatnie dociagnac lokiec do kolanka i sie nie dalo bo zaczal sie tak wić,nie plakac ale widac bylo ze mu to nie odpowiada:/ponoc tez mierzy sie pielucha odleglosc od noska do pitolka i obwod klatki piersiowej i jesli sie nie zgadzaja to znak ze przelamany-tego jeszcze nie robilam,ale sprawdze jutro przy kapieli.Najgorsze jest to ze u mnie w miejscowosci nie ma kogos takiego zeby isc z malym i zeby to sprawdzil,a to przeciez powazna sprawa:(bo maly sie meczy..a jesli faktycznie tak jest to czemu mialabym mu nie pomoc jak mozna.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

10 sty 2010 - 23:17:38

zadzwoń do swojego lekarza, on na pewno też słyszał o przełamaniu dziecka

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

10 sty 2010 - 23:37:49

Wydawało by się, że w XXI wieku ludzie nie wierzą w zabobony! Oczom nie wierzę... :-/

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

10 sty 2010 - 23:47:34

kurna, co to jest to przełamanie - pierwsze słyszę:D ide się wyguglać... przełamanie - ki diabeł:D

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 01:35:45

Ja też pierwszy raz słyszę ?!

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 02:07:06

eeeeeee poczytałam w necie na ten temat i ja tego nie kupuję!!! dla mnie jakieś bzdury, mnie się to kojarzy z nowelą "Antek" Bolesława Prusa jak te "znachorki" wrzucały przeziębione dzieci do pieca na 3 zdrowaśki .....

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 08:09:38

to jakieś zabobony,idz z dzieckiem do lekarza i powiedz jaki problem napewno coś zaradzi

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 08:48:50

Te przełamanie dziecka to jest to samo jak dorosły czasem wstając mówi że jest cały połamany tak samo ma i dziecko jeśli dorosły jest obolały tak samo nie dotknie lewym łokciem z prawym kolanem i na odwrót bo ból na to nie pozwala dlatego powinnaś iść z tym do lekarza mimo że to przejdzie za jakiś czas ale dziecko cierpi pozdrawiam

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 08:57:57

W Naszym regionie też używa się określenia ,,przełamany,,i Nasze babcie /mamy sprawdzają poprzez wyżej opisany(łokieć,kolano)sposób.Tylko gdybym ja podejrzewała przełamanie u dziecka to pierszwe co poszłabym do lekarza..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 09:09:47

Moim zdanie jeśli masz jakieś obawy to najlepiej udaj sie do lekarza a nie spedzaj czasu na szukaniu wiadomosci w internecie bo tylko bardziej sie denerwujesz. Czasy pradawnych zabobonów już dawno poszly w niepamiec - teraz od tego są specjaliści, który na pewno bardziej ci pomoga i twojemu synkowi, niż odczynianie urokow nad nim.

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 09:56:00

mam trzech synów z dwoma z blizniakami chodziłam do mojej praciotki nastawiała dzieci! płakali dzień i noc nie chcieli jesc bawic sie spac, poszłam pierwszy raz do niej nastawiała chopaków oni płakali a ja razem z nimi! ale po wyjsciu od niej całkiem inne dzieci spokojne ,usmiechniete,pogodne! dziecko samo nigdy sie nie przesunie ! zle złopiesz dziecko zle podniesiesz odrazu mozna przesunac! samemu jak sie nie znasz mozna zrobic krzywde wyrwac raczke! znam jeszcze jeden sposob moja mama tak sprawdzala chłopakow jak ciocia (kochana kobieta zrobiła wiele dobrego dla dzieci i przy tym nie brała zadnej kasy nic przyniosłam bombooniere to mni wywaliła z nia za drzwi) umarła jest ktos ciekawy prosze pisac na priw chetnie pomoge !!! dziewczyny to prawda!!!

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 10:20:50

Ja też uważam ,że to zabobon !!

PRZEŁAMANE DZIECKO:/

11 sty 2010 - 11:07:17

:DDDDDD
nie ma to jak dobry dowcip na powitanie dnia :DDDD

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NIETYPOWE PRZYZWYCZAJENIA MALUCHóW