Obecnie rozmawiamy o:

dieta wskazówki

gorący temat

Budowa domu

11 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

17 minut temu

wakacje last minute

25 minut temu

Treningi i dieta keto

32 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jakie codzienne rytułały?

01 sty 2010 - 18:34:25

Witam nasze zycie malenstwa jest dosc chaotyczne...kazdego dnia je inaczej(raz mniej raz duzo wiecej) spi o zupełnie roznych porach wieczorem sa bardzo trudne chwile jesli chodzi o uspienie, czesto jest marudny.Mysle ze to przez to ze nie ma stałego rytułału. Wieczorne wiadomo-kapiel,jedzenie i spanie(na rekach;/) ale w dzien? ma jesc kiedy chce(czase po 20ml), spac kiedy chce? raz spi 20minut a raz 2godziny...kazdy dzien bardzo sie rozni od nastepnego. Miałam rytułały jedynie wieczorne ale kiedy byl chory i nie mozna było go wykapac zanikły. I czy ktos zna jakies zabawy by 6,5miesieczniaka porzadnie zmeczyc? bo moze dlatego sa problemy ze spaniem- przytulam go a maly (reka ktora ma przy mnie) z calej sily sie odpycha i płacze i zaraz znow uspokaja jak dam smoczka i za chwile znow-trwa to ok 20-30minut.

jakie codzienne rytułały?

01 sty 2010 - 19:05:39

Wiesz ja mam ten sam problem....i co robimy??? Huśtamy, turlamy, układamy wieże z klocków, mały spaceruje kilka razy po całym domu i naprawdę wierz mi pada z nóg i o 19 śpi....ale mój jest taki, że jemu odpowiadają takie "huki tuki" i może dlatego....:)

jakie codzienne rytułały?

01 sty 2010 - 19:21:42

hej wiecie co moja nie robię wszystkiego na godziny że to o 10 tej coś innego o 12 tej bo się tak nie da raz śpimy do 10 tej raz już o 8 mej na nogach u mnie jest tak rano oczywiście śniadanko raz mleczko kaszka parówki kanapka zależny od dnia tak mniej więcej po 2 godzinkach serek danonek bakuś cy cosik zupka no i 1 spanie na dzień idzie tak mniej więcej 12,30 a do 13,30 idzie spać jak nie chce to niestety jestem zmuszona na rękach huśtać aż zaśnie bo ja mam zaś inny problem moja pociecha w ciągu dnia śpi z 1 godzinę i idzie spać o 22-23 już na chama usypiana jak bym ją położyła 20-21 a już nie raz tak robiłam budzi mi się koło 12 w nocy i do 5 rana nie umiem zasnąć tylko się bawi nie mam pomysłu jak to zrobić żeby szła mi spać chociaż koło tej 21

jakie codzienne rytułały?

22 kwi 2010 - 12:43:21

Mam dobrą elektroniczną książkę o nauce zasypiania, chętnie wyślę ci ją na maila. pozdrawiam

jakie codzienne rytułały?

22 kwi 2010 - 12:54:47

Ola ma prawie 3 latka i jedynym rytualem jest spanie popołudniu o jednej porze. Cięzko zmusic dziecko do czegokolwiek.Chodzi wieczoami spac bardzo roznie ,juz nie kłade jej na sile wiem ze o 22.30 sama padnie. wczesniej musiałam lezec obok niej głaskac tulic. itd Ale pewneo dnia połozyłam ,przymknełam drzwi powiedziałam ze mama musi zrobic pranie itd..sama zasneła i do tej pory tak jest.Z jedzeniem tez staram sie zeby jadła o ej samej porze ale moj maz pracuje na 3 zmiany wiec jemy rowniez o roznych godzinach i nie zawsze we 3.nie martw sie dziecko samo sie"ureguluje" staraj się robic wiele rzeczy o tej samej porze"jedzenie,sen,kapiel"ale jak się nie uda nie martw sie//:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Raczkowanie do tyłu