Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 15:17:36

znajoma mi napisała ze jej brat chodził w wieku 5 miesiecy( korzystał z pomocy rehabilitanta) Czy to mozliwe?
jej corka ma dopiero 6miesiecy a juz chodzi po pokojach trzymana tylko za paluszki -mysle ze to bardzo nie zdrowe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-29 15:19 przez girl89.

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 15:38:01

no mi lekarz powiedział żeby nie pozwalać małemu wstawać dopóki nie nauczy się raczkować i sam siadać z pozycji leżącej więc wszystko zależy jak to tam u tego dziecka przebiega...

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 15:46:18

Dla mnie to bezsensu ,żeby takiemu małemu dziecku pozwalać na taki wysiłek.Przecież nie jest wszystko jeszcze aż tak dobrze ukształtowane.Faktycznie ,że wszystko zależy od rozwoju dziecka ale 5-6 miesięcy to lekka przesada.
My nic na siłę nie robiliśmy - wszystko toczyło się w swoim tempie a widać kiedy maluch robi postępy i chce siadać czy chodzić.Wszystko w miarę rozsądku powinno być

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 16:48:33

5 miesięcy to przesada,nie można robić nic na siłę:/
Dziecko powinno rozwijać się się w swoim tempie,moja córcia zaczęła chodzić w wieku 8 miesięcy-trzymana za rączki ale do niczego jej nie zmuszaliśmy,po prostu sama cały czas wstawała...

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 17:23:01

moja corka samodzielnie, bez trzymania zaczela chodzic w wieku 9 miesiecy...w zasadzie nigdy jej nie prowadzilam za rece...wychodze z zalozenia ze jak dziecko sie samo nauczy to bedzie dana rzecz robic...i nie pomagalam nigdy w niczym...corka zaczela raczkowac 3dni przed ukonczeniem 6 miesiecy..chodzic tak jak pisalam majac 9 miesiecy...nie wiem czy jest mozliwe zeby dziecko polroczne chodzilo...jesli wczesniej nauczylo sie siadac, raczkowac to okej...jesli nie to wydaje mi sie, ze to bardziej checi rodzicow tutaj moga byc niz dojrzalosc dziecka do tego...moga mu krzywde zrobic tym :/

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 17:29:25

Uważam,że chodzenie w wieku 6 miesięcy prowadzić może do późniejszych problemów z kręgosłupem.W żadnym wypadku nie można dziecka przymuszać do chodzenia w tak młodym wieku,nawet chodzik jest szkodliwy!!!Pozdrawiam mamuski

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 17:35:02

każde dziecko rozwija się inaczej wiec nie ma co porównywać

zweryfikowana
Moderator
Posty: 88

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 17:55:37

Mój synek NIE RACZKOWAŁ pediatra mówił, że tak też się zdarza i nie jest to jakieś dziwne. Po prostu jedne dzieci raczkują drugie nie. Zaczął chodzić jak miał 9 miesięcy i wtedy już wszyscy mówili, że za szybko. Ale mieliśmy go nie ograniczać i nic na siłę. Dużo się przewracał ale się nie poddawał. Sam wstawał i maszerował dalej.

A co do 5 miesięcznego ... dziecka lekarz powiedział nam kiedyś tak NIE MOŻNA TAKIEGO MAŁEGO DZIECKA STAWIAĆ NA NÓŻKI. Ponieważ jest to duże obciążenie dla nóżek a przede wszystkim dla kręgosłupa.

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 19:50:35

Niezdrowe to mało powiedziane-nie chodzi już nawet o kręgosłup,chodzi o stawy biodrowe. Zbyt wczesne stawianie dziecka na nóżki może spowodować nieodwracalne zmiany w rozwoju bioderek-co może prowadzić do kalectwa.
Nic na siłę-dziecko samo będzie wiedziało kiedy stanąć na nóżki..
Koleżanki syn zaczął chodzić mając 8 miesięcy-teraz ma 11 miesięcy i jest w gipsie-od pasa w dół..

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 20:20:19

madziaR78
w zupełności się z Tobą zgadzam,bo nawet moja bratowa zaczęła stawiać pierwsze kroki w wieku 7 miesięcy(nie przymuszana do tego) i potem miała problemy z bioderkami i krzywymi nóżkami...

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 21:18:20

Mój synek zaczał chodzic dopiero w wieku 16msc,wczesniej miał problemy z podnoszeniem w wieku 9msc sam nie siedział przewalał sie na boki nie dal rady sam podnosic sie z pleckow,pani neurolog zalecila nam chidzenie na ćwiczenie i masaże.Kazde dziecko zaczyna chodzic w innym czasie,ale w wieku 6 msc to stanowczo za wczas jak dla mnie.

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 21:30:14

dla mnie równiez 5-6 miesiecy to stanowczo za wczesnie, mniej wiecej w tym czasie dziecko zaczyna pierwsze siadanie z pozycji lezacej...
a skoro oni ja juz prowadza to znaczy ze musiałaby zaczac siadac conajmniej jak miała 4 miesiace...tak przypuszczam...
zle robia - moga zrobic krzywde dziecku a potem bedzie płacz i zgrzytanie zebów ....szkoda dziecka
ale tak to jest jak rodzice chca przed całym swiatem a zwłaszcza przed znajomymi pokazac ze ich dziecko jest genialne i nie maco kryć moim zdaniem oni do takich nalezą i mają ogromna satysfakcje z tego jakie miny maja onne matki i ojcowie dzieci w wieku ich dziecka, które zdaniem tychze rodziców sa prawdopodobnie opóxnione w rozwoju, no bo ich córeczka/synek juz chodzi w wieku 6 misiecy...tak tak ,głupota ludzka nie zna granic

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 21:58:53

Mojej koleżanki synek zaczął samodzielnie chodzić w wieku 7 msc-śmiesznie to wyglądało,bo ledwo zza ławy mu główka wystawała:)

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 22:31:59

Jak dla mnie to również dziwne i nie zdrowe dla dziecka.Moja Gabi nie raczkowała tylko tak dziwnie jak małpka :) podwijała nóżki :D:D chodzić zaczęła jak miała rok i tydzień, sama bez zmuszania po prostu wstała i przeszła kawałek i jej się spodobało i tak już zostało :D wcześniej prowadzałam ją za rączki ale bardzo jej sie to podobało i nie chciała przestać ale nie wieku 6 miesięcy tylko jak miała jakieś 9 może 10

chodzenie w wieku..5 miesiecy?

29 gru 2009 - 22:35:43

Moja córka miała 9mies jak juz biegała a od 6 już stawała sama ale 5 mies to troszkę dziwne troszkę za mało chodz znam osobe co od 5 mies w chodzik została w sadzona,jest to możliwe ja nie jestem za tym.
Ja nie używałam chodzika i sama się nauczyła raczkować i chodzić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jestem mamą to moja kariera....