Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moj synek w srode skonczy pol roczku- chetnie siada łapiac sie za rece i pomagajac. Niestety nie potrafi sie sam obrocic z brzuszka na plecy i odwrotnie, czasem szczegolnie jak "siedzi" kołysze sie głowka(jakby czasem nie mogł jej utrzymac) a lezenie na brzuszku- 1-2 minutki i płacz. Robiąc łodke- na brzuszek i rece do tyłu- synek wyciaga 1 reke przed siebie ale o 2 jakby zapomina. Jednak nogi daje do gory ale nie dosiega do ust. Dostalam skierowanie na rehabilitacje-lekarka zastanawia sie nad skierowaniem do neurologa. Czy to normalne ze w wieku pol roczku ma takie "braki"? wiem ze kazde dziecko sie w swoim tepie rozwija ale on nie wykazuje checi cwiczen. Kiedy symuluje obracanie z brzuszka na plecki i staram sie lekko go przewrocic łapie sie kołdy jakby nie chciał-bał sie. A zadnych przykrosci nie było-jedynie bojemy brawo wtedy. Czy to wszytsko jest ok czy moze ma braki?

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

ierowala do neurologa bo pewnie podejrzewa dzieciece por.mózgowe.no sory ze tak pisze ale moja corka to ma i wogole nie uzywala jednej raczki i tez dostalam skier.do neurologa.po prostu niedowlad czyli slabsza lewa polowa ciala /do ciagłych cwiczen/

Witaj nie jest normalne ale na zapas się nie martw fajnie że masz skierowanie na rehabilitację i ona jest teraz najważniejsza a jeśli chodzi o skierowanie do neurologa to dobrze że je dostaniesz zawsze się je dostaje jeśli widać że dziecko ma problemy zdrowotne tak jak w twoim przypadku mój synek tez nie wyciągał rączki jak twój maluszek a do 8 miesiąca w ogóle nic nie robił usiadł dopiero jak skończył 11 miesięcy a to że nie używa jednej rączki nie oznacza jeszcze dzięcięce porażenie w moim przypadku nikt tak nawet nie wspomniał mimo że synek też nie używał jednej ręki najważniejsze są ćwiczenia rehabilitacyjne a reszta się sama potoczy i poki twój maluszek sam nie usiądzie to go nie sadzaj i nie podpieraj poduszkami tego się nie robi bo ma za słaby kręgosłup i może mu sie coś z nim stać trzymaj się i życzę powodzenia:)

troszke moze zle napisałam- nie jest tak ze w ogole nie uzywa 2 reki- potrafi nia złapac przedmiot ale najczesniej przekłada go do tej 2 raczki takze umie i rusza nia tylko ze czesciej robi to prawa. Podczas kapieli mocno rusza lewa noga gdzie mocna kop[ie a prawa takze kopie ale juz pod woda a lewa tak ze rozpryskuje

idź na tą rehabilitację tam nad wszystkim zapanują...
ale takie rehabilitacje to masakra dla rodzica,też chodzimy i po takiej wizycie głowa mi pęka...

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

a no to nie strasz mnie kobieto bo ja juz czarne wizje roztaczam .

głównie chodzi ze tam dzieci płaczą albo wrzeszczą -nie jest do opanowania.
a my jeszcze mamy gabinet z drugim dzieckiem to wrzask jest okropny......
siedzisz w poczekalni innych dzieci płaczą, wchodzisz do gabinetu twoje i "sąsiada " płacze.....
już jestem chora bo jutro idziemy kolejny raz!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-14 20:18 przez gato30.

my mamy na konkretna godzinke17-bylam zobaczyc jak to jest -Duzy stol miekki zabaki a dzidzia ktora byla ok 4-5m nie płakała ale na golaska

Moja córeczka miała podobne objawy choć nie całkiem.
Zaczęło się od braku podnoszenia główki w 3 miesiącu itd.
Skierowano nas do neurologa.Dostaliśmy adres bardzo dobrego neurologa w MIKOSZOWIE woj.dolnośląskie.Byliśmy u niego na kilku wizytach i wyszło,że nasza córka ma niskie napięcie mięśnii co wcale nie jest takie straszne jak się myśli.
Po prostu dziecko rozwija się trochę wolniej niż inne ale tylko w kwestii ruchowej.

Jula ma teraz rok i po ostatniej wizycie jest już wszystko dobrze i rozwija się jak inni.

hm moja rozwija sie prawidlowo az za bardzo... ma przedwczesne rozwijanie sie piersi... wiec nie wiem nci na temat wolnego rozwoju ale jak co to pisz to wypytam lekarzy !

Moja córeczka ma 7,5 miesiąca Nie turla się wogóle bo nienawidzi leżeć na brzuszku Po dwóch minutach już wrzeszczy i ją sadzamy
Siedzi sama bez podpierania Odkąd zaczęła siedzieć nie chce wgóle leżeć W rączki zaczęła chwytać zabawki jak skończyła 5,5 miesiąca a teraz musimy uważać bo łapie wszystko co jej sie nawinie pod rękę
Jesteśmy pod stałą opieką neurologa bo córka urodziła się w 36 tc z obniżonym napięciem mięśniowym Po ostatniej wizycie pani neurolog stwierdziła ze po obniżonym napięciu nie ma już śladu Nie chodziliśmy na żadne rehabilitacje Moja miała bardzo słabe rączki Bardzo długo nawet już jak braliśmy ją w pionie to raczki były opuszczone na dół Wogóle nie łapała
Teraz jest pogodnym zdrowym dzieciaczkiem
Pozdrawiamy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-17 11:18 przez darolisek.

wiecie co mój Synek rozwija się aż za nadto... rośnie w oczach w poniedziałek kończy 4 miesiące a ważył przedwczoraj u lekarza 7500!!!(waga urodzeniowa 4000) główkę unosił już w drugim miesiącu, a jak miał 3 miesiące i 5 dni, przewrócił się z plecków na brzuszek, dwa dni temu obrócił się pierwszy raz z brzuszka na plecki- wydawało mi się, że w tym kierunku jest łatwiej... lekarka dała nam skierowanie na morfologie, mówi, że się bardzo szybko rozwija i przybiera na wadze wchodzi Mu w długość przede wszystkim, nosi ubranka na 68-74, zobaczymy co z tego wyjdzie, a Koleżanki Córka, dwa miesiące starsza i też nie obraca się z plecków na brzunio, ani odwrotnie, nawet jak chce ją unieść na rączki to głowa jej zostaje z tyłu- mojemu też zostaję ale sam siada z pozycji półleżącej, i tak źle i tak niedobrze...
a zapomniałam dodać, że Gabryś jest tylko na piersi, nie dostaje mleka modyfikowanego...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-17 11:33 przez aandzik86.

Cytat
aandzik86
wiecie co mój Synek rozwija się aż za nadto... rośnie w oczach w poniedziałek kończy 4 miesiące a ważył przedwczoraj u lekarza 7500!!!(waga urodzeniowa 4000) główkę unosił już w drugim miesiącu, a jak miał 3 miesiące i 5 dni, przewrócił się z plecków na brzuszek, dwa dni temu obrócił się pierwszy raz z brzuszka na plecki- wydawało mi się, że w tym kierunku jest łatwiej... lekarka dała nam skierowanie na morfologie, mówi, że się bardzo szybko rozwija i przybiera na wadze wchodzi Mu w długość przede wszystkim, nosi ubranka na 68-74, zobaczymy co z tego wyjdzie, a Koleżanki Córka, dwa miesiące starsza i też nie obraca się z plecków na brzunio, ani odwrotnie, nawet jak chce ją unieść na rączki to głowa jej zostaje z tyłu- mojemu też zostaję ale sam siada z pozycji półleżącej, i tak źle i tak niedobrze...
a zapomniałam dodać, że Gabryś jest tylko na piersi, nie dostaje mleka modyfikowanego...

aandzik ja nie widze w tym nic zlego i nadzwyczajnego :) z moimi dzieciakami mialam tak samo (syn przy porodzie mial 60cm, 4500; corka 61cm, 4300; tez na piersi byli) i jedno i drugie majac niecale 2 miesiace weszlo na 68 rozmiar... majac 3 miesiace na 74 rozmiar...corka zaczela raczkowac 3dni przed ukonczeniem 6 miesiecy, chodzic tydzien po ukonczeniu 9 miesiecy....no tak bywa :) nadzwyczajne dla mnie bylo to jak siostry kolezanki synek majac 15 miesiecy zaczal nosic ciuchy na 92!
odnosnie umiejetnosci dzieci jest bardzo szeroki zakres i nie ma co sie martwic ani w jedna ani w druga...corka kolezanki zaczela siedziec dopiero jak miala 11 miesiecy! i nie bylo traktowane to jako patologia...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-17 13:51 przez KingaMZ.

Cytat
girl89
troszke moze zle napisałam- nie jest tak ze w ogole nie uzywa 2 reki- potrafi nia złapac przedmiot ale najczesniej przekłada go do tej 2 raczki takze umie i rusza nia tylko ze czesciej robi to prawa. Podczas kapieli mocno rusza lewa noga gdzie mocna kop[ie a prawa takze kopie ale juz pod woda a lewa tak ze rozpryskuje

koniecznie udaj sie do neurologa bo moze miec zaburzenia psycho-ruchowe lub nieodrozwoj jednej z polkul mozgowych- ale bez obaw bez badan neurologicznych nie da sie nic stwiwerdic moze rowniez okazac sie ze jedynie wolniej ''łapie'' i jest lekko ''wolniejszy''od innych maluchow ale nie wszystkie dzieci rlozwijaja sie ksiazkowo- wiem co mowie mam duzo takich przypadkow i po rehabilitacji czesto dzieci dobrze sie rozwijaja bo niektore trzeba ''prowadzic'' a i wc zesniej tym lepiej:) bedzie dobrze.

Cytat
aandzik86
wiecie co mój Synek rozwija się aż za nadto... rośnie w oczach w poniedziałek kończy 4 miesiące a ważył przedwczoraj u lekarza 7500!!!(waga urodzeniowa 4000) główkę unosił już w drugim miesiącu, a jak miał 3 miesiące i 5 dni, przewrócił się z plecków na brzuszek, dwa dni temu obrócił się pierwszy raz z brzuszka na plecki- wydawało mi się, że w tym kierunku jest łatwiej... lekarka dała nam skierowanie na morfologie, mówi, że się bardzo szybko rozwija i przybiera na wadze wchodzi Mu w długość przede wszystkim, nosi ubranka na 68-74, zobaczymy co z tego wyjdzie, a Koleżanki Córka, dwa miesiące starsza i też nie obraca się z plecków na brzunio, ani odwrotnie, nawet jak chce ją unieść na rączki to głowa jej zostaje z tyłu- mojemu też zostaję ale sam siada z pozycji półleżącej, i tak źle i tak niedobrze...
a zapomniałam dodać, że Gabryś jest tylko na piersi, nie dostaje mleka modyfikowanego...

sposob karmienia nie ma znaczenia - dzieci na piersi jak i te ktore sa karmione sztucznie rozwijaja sie w tym samym tempie (biorac pod uwage dzieci prawidlowo rozwijajce sie - w tempie kasiazkowym) moj synek ma 7 miesieciecy i raczkuje oraz podnosi sie na nogi jak sie czegos chwyci ale to nic nadzwyczajnego zalezy od tego jak silne jest dziecko , nie ma nic zlego w szybszym rozwoju
Predzej martwilabym sie waga Twojego malucha bo ma nadwage- moze jest przekarmiane



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-17 16:00 przez MrsK84.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ODSTAWIENIE OD PIERSI-NIE WIEM CZY JESTEM JA NA TO GOTOWA...