Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

no właśnie kochane mamy, mam problem, moja 7 miesięczna córeczka nie chce leżeć na brzuszku, co chwilę się przekręca na plecki, nic nie daje to, że położę przed nią zabawki, czy wy również miałyście taki problem? co zrobić żeby poleżała trochę na brzuszku?

Kobitko daj maluszkowi spokój :)....czemu ma na brzuszku leżeć? moja Emi nie cierpiała leżec na brzuszku i od razu sie przekrecała na plecki bo tak jest przeciez wygodniej....a rozwoj jej na tym nie ucierpiał ;) nie ma sie czym stresowac....

Też mam 7 miesięczną córeczkę i na brzuszku leży góra minute widocznie woli leżeć na pleckach:) mosia1113 ma racje:P

moja Marika też tego nie cierpiała :) ona przy tym nie płakała - tylko wyła ;) dałam sobie spokój z kładzeniem na brzuszku i wszystko było i jest ok :) nic na siłe :)

Cytat
mosia1113
Kobitko daj maluszkowi spokój :)....czemu ma na brzuszku leżeć? moja Emi nie cierpiała leżec na brzuszku i od razu sie przekreca
ła na plecki bo tak jest przeciez wygodniej....a rozwoj jej na tym nie ucierpiał ;) nie ma sie czym stresowac....
popieram w 100%

oj moj tez nie cierpial lezec na brzuchu, od razu plakal. Jedynie na mnie to uwielbial lezec i czesto tak spal:-) Brzuszek do brzuszka:-))

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

Moja 8-miesięczna Natusia uwielbiała leżeć na brzuszku..Cały czas przekręcała się na brzuszek.
Ale teraz chce już tylko chodzić ;)
Nie przejmuj się ze Twój maluszek nie lubi leżeć na brzuszku,nic na siłę:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-18 13:14 przez Vanilia200.

A moja Jula uwielbia leżeć na brzuszku,sama się przekręca z plecków na brzuch.Teraz ma 11 miesięcy i czasami nawet zasypia na brzuchu.

A co do twojego problemu to nie zmuszaj dziecka do leżenia,bo tym bardziej nie będzie chciało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-18 13:15 przez mini22.

chciałbym żeby poleżała troszkę na brzuszku, bo dzięki temu szybciej by się rozwijała no ale jak nie chce to nie może i racja, a co z raczkowaniem? kiedy wasze maleństwa zaczęły?

moj nienawidzi lezec na brzuszku-kłade go na kocyku lub macie przed TV-wiem wiem ze to zle ale inaczej mega płacz- ma skonczone 5 miesiecy a on tylko 2 razy sie obrocił z brzuszka na plecki

Wiecie co a ja bym tak chciała by mały leżał by coś wogóle robił będąc wczoraj u kardiologa widziałam chłopczyka 10 mc który bawił się grzechotką jaki to był dla mnie dziwny widok z tej racji,że mały nic nie robi a powinien dużo już umieć a zapomniałam jak to jest kiedy dziecko chwyta turla się siedzi :( patrzę na Wojtaska i łzy mi lecą bo mam wrażenie że on nigdy nie usiądzie a co dopiero mówić o reszcie

Cytat
Gosia18luty
chciałbym żeby poleżała troszkę na brzuszku, bo dzięki temu szybciej by się rozwijała no ale jak nie chce to nie może i racja, a co z raczkowaniem? kiedy wasze maleństwa zaczęły?


Moja Jula ma 11 miesięcy i jak na razie nie raczkuje i nie raczkowała.Pełza do tyłu,przodu,na pupie się przesuwa.Nie wszystkie dzieci raczkują.

A co leżenia na brzuszku.Jak już pisałam wcześniej Jula chętnie leży na brzuszku,ale miałam problem,bo jak miała skończone 3 miesiące to nie podnosiła główki więc mój mąż kładł ją na kanapie przed telewizorem gdzie leciały bajki i ona ślicznie podnosiła i utrzymywała.Wiem,że tak się nie robi ale pomogło.

Cytat
Marakesz
Wiecie co a ja bym tak chciała by mały leżał by coś wogóle robił będąc wczoraj u kardiologa widziałam chłopczyka 10 mc który bawił się grzechotką jaki to był dla mnie dziwny widok z tej racji,że mały nic nie robi a powinien dużo już umieć a zapomniałam jak to jest kiedy dziecko chwyta turla się siedzi :( patrzę na Wojtaska i łzy mi lecą bo mam wrażenie że on nigdy nie usiądzie a co dopiero mówić o reszcie


A co ci powiedział pediatra? Może powinnaś wybrać się do neurologa na wizytę.

Moja Jula miała problemy z podnoszenie główki,okazało się,że ma obniżone napięcie mięśni(nic poważnego) po prostu rozwijała się trochę wolniej niż inne w jej wieku.Chcieli ją wysłać na rehabilitację ale na szczęście nie trzeba było.
Ale byłam miesiąc temu na wizycie i okazało się,że już jest dobrze i wszystko się unormowało i rozwój jest prawidłowy.

Bardzo dobry neurolog jest w MIKOSZOWIE w ośrodku rehabilitacji CELESTYN na dolnym śląsku.Trzeba mieć tylko skierowanie od pediatry.

Cytat
Marakesz
Wiecie co a ja bym tak chciała by mały leżał by coś wogóle robił będąc wczoraj u kardiologa widziałam chłopczyka 10 mc który bawił się grzechotką jaki to był dla mnie dziwny widok z tej racji,że mały nic nie robi a powinien dużo już umieć a zapomniałam jak to jest kiedy dziecko chwyta turla się siedzi :( patrzę na Wojtaska i łzy mi lecą bo mam wrażenie że on nigdy nie usiądzie a co dopiero mówić o reszcie

napewno jest Ci ciężko zwłaszcza jak patrzysz jak rozwijają się inne dzieci, ale nie trać nadzieji, jeżeli taka jest, bo nie wiem dokładnie na co choruje Twój synek i czy to jest uleczalne?
Nadzieję i wiarę trzeba miec choć czasem jest ciężko... Trzymam kciuki za Twojego synka :-)

MOJA UWIELBIA LEŻEĆ na brzuszku, potrafi tak z godxzinę ( ma 6,5 miesiąca),a co do przekręcenia się z plecków na brzuszek to dopiero robi to od tygodnia ( któraś dziewczyna martwi się , że jej piećiomiesięczny zrobił to dopiero dwa razy ), to jest jeszcze nie ten czas_

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najbardziej bezsensowne rzeczy dla niemowląt i dzieci